کد خبر: ۶۵۱۳۴۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
میل جنسی خود را با این تغییرات در شیوه زندگی که مورد تایید متخصصان است، افزایش دهید اگر احساس می‌کنید که شادابی گذشته را ندارید، باید بدانید که تنها نیستید. تحقیقات نشان می‌دهد که نزدیک به یک سوم زنان و ۱۵ درصد مردان به طور منظم احساس تمایل به رابطه جنسی ندارند.
آفتاب‌‌نیوز :

کار‌های زیادی هست که می‌توانید برای برگشتن روابط جنسی خود به روال عادی انجام دهید. میل جنسی خود را با این تغییرات در شیوه زندگی که مورد تایید متخصصان است، افزایش دهید.

برای قرار‌های شبانه بیشتری برنامه ریزی کنید

اگر شبی سرگرم کننده داشته باشید و کنار همسرتان با شلوار ورزشی به تماشای فیلم مورد علاقه‌تان در تلویزیون بنشینید، ممکن است میل جنسیتان را از بین ببرد. عشق خود را با بیرون رفتن از خانه و قرار‌های عاشقانه از مد افتاده برگردانید. قرارتان لازم نیست یک شب فوق العاده عاشقانه باشد، فقط کافیست به سینما یا رستوران بروید، این کار می‌تواند جرقه‌هایی از احساسی که اولین بار همدیگر را ملاقات کردید، زنده کند.

۱۵ عادت روزانه که میل جنسی را افزایش می‌دهد

لی میلهیزر (Leah Millheiser) مدیر برنامه‌های پزشکی جنسی زنان در بیمارستان استنفورد، می‌گوید: اگر گرفتن پرستار بچه برایتان گران تمام می‌شود، از دوستانتان بخواهید مدتی مراقب بچه‌هایتان باشند و بعدا لطفشان را جبران کنید. امکان این که دوستانتان هم بخواهند شبی را با همسرانشان بگذرانند، زیاد است.

یک قرص پیشگیری از بارداری متفاوت مصرف کنید

تغییرات هورمونی عوارض مهمی برای میل جنسی شما دارند. قرص‌های پیشگیری از بارداری یکی از بزرگترین عوامل کاهش تولید تستوسترون در بدن هستند که در نتیجه سبب کاهش میل جنسی می‌شوند. انواع خاصی از آن‌ها حتی می‌تواند باعث ایجاد درد حین رابطه شود.

حتی اگر در حال پیشگیری از بارداری نیستید، باید بدانید که وضعیت هورمونی‌تان می‌تواند به افزایش میل جنسی شما کمک کند. پرولاکتین، هورمون مراقبت، کاهش یافتن استروژن و تستوسترون در زنان شیرده، می‌تواند هورمون‌ها را تخریب کند. به علاوه، به گفته دکتر میلهیزر، یائسگی هم می‌تواند باعث کاهش تستوسترون و استرودیول که نوعی از استروژن است، بشود.

سایر داروهایتان را هم بررسی کنید

نگاهه قفسه داروهایتان بیندازید، نسخه‌ی دارویی‌تان می‌تواند عامل کاهش میل جنسی شما باشد. گذشته از قرص‌های ضد بارداری، شایعترین عوامل کاهش میل جنسی دارو‌های فشار خون بالا، دارو‌های ریفلاکس معده، اضطراب و افسردگی است. اگر یک دارو عامل این مشکل باشد، بهتر است نگرانیتان را با پزشکتان موقع تجویز در میان بگذارید، این امکان وجود دارد که بتوان دارویی با عوارض کمتر، جایگزین کرد.

کار‌های خانه را بین خودتان تقسیم کنید

بعد از یک روز کاری طولانی، مشغول یک کار تمام وقت دیگر می‌شوید، پدر و مادر بودن. به گفته دکتر میلهیزر، پس از این که بچه‌ها به رختخواب بروند، اغلب تمیزکاری‌های منزل را انجام می‌دهیم و در نتیجه صمیمیتی که باید بین زوجین باشد، به پس زمینه فرستاده می‌شود. اگر شما و همسرتان تمام وقت مشغولید، خانه‌داری را به طور مساوی بین خودتان تقسیم کنید که تمام بار اضافه آن بر روی شانه یک نفر نباشد. به این ترتیب چه بیرون و چه داخل اتاق خواب، خوشحال‌تر خواهید بود.

اتاق خود را به محلی برای داشتن روابط عاشقانه تبدیل کنید

عادت کردن به اینکه به بچه‌ها اجازه دهید بعد از دیدن یک خواب ترسناک در تخت شما بخوابند، یا موقع خواب حیوان خانگی‌تان را نوازش کنید، کار ساده‌ای است، ولی این عادات قاتلین اصلی از بین بردن حس و حال شما هستند. به سادگی با قفل کردن در اتاق خواب هنگام شب کودکان و حیوانات خانگی‌تان را از این مکان دور نگه دارید. ممکن است تغییر این عادت مدتی زمان ببرد، ولی دوباره باعث ایجاد آرامش و عشق بیشتر بین شما شود.

رابطه جنسی را به لیست کارهایتان بیفزایید

ما برای قرار ملاقات با دکتر، جلسات کاری، صرف نوشیدنی با دوستان برنامه‌ریزی میکنیم، چرا برای رابطه جنسی برنامه‌ای نداشته باشیم؟ این رویکرد به نظر عاشقانه نمی‌آید، ولی کنار گذاشتن یک زمان خاص برای این رابطه به این معنی است که نسبت به آن و زندگی جنسیتان تعهد دارید. به این ترتیب خودتان را مجبور کرده و احتمال بهانه گیری را کمتر می‌کنید.

اگر رابطه جنسی برای شما دردناک باشد، داشتن حس و حالی برای انجام آن غیرممکن خواهد بود، ولی لزومی ندارد که اینگونه باشد. یکی از عوامل اصلی درد هنگام رابطه، خشکی است. خشکی واژن باعث ایجاد درد هنگام مقاربت می‌شود، سعی کنید با استفاده از یک روان کننده بر پایه سیلیکون یا یک مرطوب کننده واژن این مشکل را رفع کنید. لوبریکانت‌های سیلیکونی نسبت به لوبریکانت‌های با پایه آب مدت زمان بیشتری دوام داشته و رطوبت مورد نیاز را تامین می‌کنند. اگر مشکل به این ترتیب بهتر نشد به یک متخصص زنان مراجعه نمایید، تا درمان استروژن واژینال برایتان انجام دهد.

رفع استرس قبل از رابطه جنسی

عوامل استرس‌زا، کارتان، فارغ التحصیلی کودکانتان، نشت شیر آب حمام، بیشتر از آنکه بدانید روی زندگی جنسی‌تان تاثیر می‌گذارد. استرس داشتن باعث می‌شود بدنتان بیشتر هورمون جنگ و گریز، کورتیزول را ترشح کند که بدن‌تان نیاز به مقدار کمی از آن دارد، ولی اگر دوزش بالا رود می‌تواند میل جنسی را سرکوب می‌کند. قبل از شروع رابطه جنسی راهی ساده برای پاک کردن ذهنتان پیدا کنید، چه یک حمام طولانی باشد یا خواندن یک کتاب خوب.

غذای سالم بخورید

پیروی از یک رژیم غذایی سالم برای قلب می‌تواند حرارت بین شما را هم افزایش دهد. نتیجه تحقیقاتی که در مجله پزشکی روابط جنسی منتشر شده، رابطه‌ای بین کلسترول بالا و زنانی که به سختی تحریک شده و به ارگاسم می‌رسند، پیدا کرده است. هنگامی که کلسترول در شریان‌ها بالا می‌رود، باعث سخت‌تر شدن جریان خون شده، در ناحیه لگنی سبب کمتر رسیدن خون به اندام تناسلی شده که منجر به سخت شدن ارگاسم در زنان می‌شود. سطح کلسترول خود را با مصرف بیشتر میوه و سبزیجات نسبت به چربی‌های حیوانی و محصولات لبنی کنترل کنید. از این جایگزینی ساده برای کاهش کلسترول خود، استفاده نمایید.

خوراکی‌هایی که میل جنسی را افزایش می‌دهد، مصرف کنید

تحقیقات نشان داده است که، یک بدن در حال رشد به ویتامین‌ها و اجزای خاص برای بالا بردن میل و عملکرد جنسی نیازمند است. آووکادو، بادام، توت فرنگی و صدف جزو خوراکی‌هایی هستند که می‌توانند این میل را در شما افزایش دهند.

رابطه خود را بررسی کنید

کاهش میل جنسی می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات گسترده‌تری در خارج از اتاق خواب باشد. ممکن است خشمتان به خاطر موارد جزئی، سر ریز کرده باشد (دوباره مسواکش را اینجا گذاشته؟)، یا مسائل بزرگتری از قبیل: عدم ارتباط (ارسال بیش از حد پیامک به جای صحبت کردن که در مطالعه‌ای اخیرا مورد بررسی قرار گرفته). اگر کیفیت رابطه به کمک یک مشاور حرفه‌ای نیازمند است، به سراغ یک مشاور درمانگر خانواده و ازدواج بروید و اگر مسئله تنها به رابطه جنسی مربوط است، از یک مشاور جنسی کمک بخواهید.

با هم به پیاده روی بروید

با هم پیاده‌روی کنید، بدوید، ورزش کنید یا هر سرگرمی یا علاقمندی‌ای که شما و همسرتان بتوانید با هم انجام دهید، این کار‌ها میتواند ارتباط عاطفی شما را تقویت کند و باعث افزایش تمایل به پشتیبانی از شریک زندگیتان شود. در مطالعه‌ای که در مجله شخصیت و روان شناسی اجتماعی منتشر شد، زوج‌هایی که در فعالیت‌های جدید و هیجان انگیزی شرکت می‌کردند، رضایت بیشتری از روابط خود داشتند. جدید و هیجان انگیز دو مفهوم نسبی هستند و بسته به روحیات شما می‌توانند هر چیزی باشند از دوچرخه سواری در کوهستان گرفته تا چتر بازی.

اغلب ورزش کنید

استرس کمتر، بهبود خلق و خو، بالا رفتن عزت نفس، همه از فواید سلامتی ورزش هستند و روی هم رفته می‌توانند میل جنسی را افزایش دهند. در مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده مشخص شد، زنانی که دارو‌های ضد افسردگی مصرف می‌کنند و کاهش میل جنسی (اثر جانبی آن) را تجربه کرده بودند، با سه جلسه ۳۰ دقیقه‌ای ورزش در هفته رضایت جنسیشان بهبود پیدا کرده است.

به بدنتان گوش دهید

گاهی اوقات کاهش میل جنسی نشان از مشکل پزشکی بزرگتری دارد. پس اگر همزمان با کاهش میل جنسیتان دچار افزایش وزن، خشکی پوست، ریزش مو و خستگی شدید، نباید آن را نادیده بگیرید. شاید بدون این که بدانید دچار مشکل تیروئید باشید. یک آزمایش خون ساده با تشخیص علایم کافیست تا این علایم با دارو درمان شوند. کاهش میل جنسی می‌تواند با سایر اختلالات پزشکی از جمله افسردگی و خستگی مزمن در ارتباط باشد.

مشکلتان حل نشد به پزشکتان مراجعه کنید

اگر هنوز هم بعد از ایجاد این ترفند‌های ساده در زندگیتان موتورتان گرم نشده، شاید دارو‌های تجویزی به کمک شما بیایند. برخی از دارو‌ها مانند تستوسترون یا ولبوترین، فقط با نسخه پزشک می‌توانند برای درمان کاهش میل جنسی مورد استفاده قرار بگیرند.

منبع: سیمرغ

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
0
4
واقعا...سرمونو دارین با چیا گرم میکنین!!! شاید اگه اینجا هم یه کشور اروپایی بود....توصیه های قشنگی میشد....نه تو کشوری که زن و شوهر دو شیفت باید جون بکنن تا فقط شکم بچه هاشونو سیر کنن....انوقت اگه حس و حالی موند...توصیه های قشنگ شما آفتاب عزیز رو پیگیر میشم....ممنون آفتاب جان.لطفا تایید و چاپ کن.مرسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
2
1
جای همچین مقالاتی در این سایت نیست.
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
0
2
در اروپاهم مردم سرگردانه کاروزندگی هستند،سکته قلبی و مغزی در این کشورحتی درمیان آدمهای جوان زیاداست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین