کد خبر: ۶۵۱۴۵۸
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
رییس سازمان بهزیستی اعلام کرد

تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیونی برای پرسنل مهدهای کودک/تنفس ۳ماهه اقساط بانکی مهدها

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به قرار گرفتن مهدهای کودک در زمره مشاغل آسیب دیده از کرونا گفت: بر این اساس این مراکز می‌توانند تقاضای دریافت تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی را برای هر یک از پرسنلی که اشتغال آنها را حفظ کردند به مراجع ذی صلاح بدهند.
آفتاب‌‌نیوز :

وحید قبادی دانا در جمع خبرنگاران در ارتباط با حمایت از مهدهای کودک غیر دولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور گفت: مهدهای کودک برای قطع زنجیره انتقال کرونا از اسفندماه تعطیل هستند و براساس رایزنی‌های انجام شده با مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و کارگروه بررسی مشاغل آسیب دیده از کرونا، بنا شد تا مهدهای کودک غیردولتی هم به عنوان کسب و کارهای واجد شرایط تشخیص داده شوند.

وی با بیان اینکه مهدهای کودک هم شامل مراکز و مجتمع های فرهنگی و آموزشی قرار گرفتند، اظهار کرد: بر این اساس این مراکز می‌توانند تقاضای دریافت تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی را برای هر یک از پرسنلی که اشتغال آنها را حفظ کردند به مراجع ذی صلاح بدهند.

تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیونی برای پرسنل مهدهای کودک/تنفس ۳ماهه اقساط بانکی مهدها

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه براساس اعلام معاونت اقتصادی رئیس جمهور این افراد از امتیاز تنفس سه ماهه پرداخت اقساط بانکی هم بهره مند می‌شوند، تصریح کرد: این متقاضیان می‌توانند درخواست‌شان را به سازمان بهزیستی ارائه کنند و در صورت تایید این سازمان، موارد به بانک مرکزی اعلام می‌شوند.

قبادی دانا در خصوص پرسنل مهدهای کودکی که نتوانستند شغلشان را حفظ کنند، نیز توضیح داد: این افراد می‌توانند از مزایای قانون بیمه بیکاری به دلیل کرونا با لحاظ شرایط لازم پس از ثبت نام در سامانه مربوطه بهره مند شوند. با مذاکراتی که توسط سازمان بهزیستی با معاونت روابط کار وزارت تعاون صورت گرفته این امر برایشان تسهیل خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در پویش همدلی مومنانه بیش از ۱۳۰۰ مالک مهدهای استیجاری غیردولتی اجاره بهای خود را مورد بخشودگی قرار دادند، نیز گفت: همچنین سازمان بهزیستی اجاره بهای تمام املاکی که در موضوع ماده ۲۸ قانون بخشی از مقررارت مالی دولت به صورت استیجاری در اختیار مهدهای کودک یا سایر مجموعه‌های تحت پوشش ماده ۲۸ قرار داده بود را برای ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت مورد بخشودگی کامل قرار داده است. با توجه به این شرایط تمام تلاش ما بر این بوده که مهدهای کودک تحت نظارت سازمان بهزیستی کمترین ضرر را از تعطیلی اجباری کرونا داشته باشند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین