کد خبر: ۶۵۱۵۹۹
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲

دانشجویان مشمول چگونه از سنوات تحصیلی برخوردار می‌شوند؟

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی نحوه اعطای سنوات تحصیلی به دانشجویان مشمول را تشریح کرد و گفت: در شرایط خاص دو ترم سنوات ارفاقی با توجه به شیوع کرونا در کشور تعریف شده که اختیار تصمیم‌گیری در این خصوص به کمیسیون موارد خاص دانشگاه ها واگذار شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار تقی مهری افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا در سطح کشور و مواجهه برخی دانشجویان با ابهام در نحوه ادامه تحصیل خود و نگرانی های بوجود آمده، برابر قانون خدمت وظیفه عمومی در طول تحصیل، به رغم سنوات و مهلت اولیه تحصیلی در نظر گرفته شده، در شرایط خاص دو ترم سنوات ارفاقی نیز تعریف شده که اختیار تصمیم گیری در این خصوص به کمیسیون موارد خاص دانشگاه ها واگذار شده است.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس، وی ادامه داد: تمام مشمولان متقاضی در صورت عدم اتمام تحصیل در سنوات اولیه می توانند درخواست سنوات ارفاقی خود را در ابتدای هر ترم به کمیسیون موارد خاص دانشگاه ارائه کنند و در صورت موافقت دانشگاه، می بایست به همراه تاییدیه دانشگاه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس+۱۰) محل تحصیل مراجعه ودرخواست خود را ثبت کنند تا پس از بررسی از سوی وظیفه عمومی محل تحصیل، مجوزلازم صادر شود.

دانشجویان مشمول چگونه از سنوات تحصیلی برخوردار می‌شوند؟

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: حداکثر سنوات اولیه تحصیلی برای مشمولان در مقاطع مختلف از جمله کاردانی ۲/۵ سال، کارشناسی پیوسته ۵ سال، کارشناسی ناپیوسته ۳ سال، کارشناسی ارشد ناپیوسته ۳ سال، کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال، دکتری پزشکی پیوسته ۸ سال و دکتری تخصصی ۶ سال می باشد که دو ترم سنوات ارفاقی در صورت نیاز به این سنوات اضافه می شود.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین