کد خبر: ۶۵۲۰۹۹
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
مدیرصدور طرح ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: درآمد این نهاد از محل اجرای ۲ طرح ترافیکی پایتخت روزانه به طور متوسط بین یک میلیارد تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.
آفتاب‌‌نیوز :

عمار سعیدیان فر تصریح کرد: حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان طی ۴۵ روزی که طرح ترافیک اجرا نشده از درآمدهای شهرداری تهران کم شد که در قیاس با هزینه های اداره این نهاد، عدد قابل توجهی نیست.

وی ادامه داد: سال گذشته بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیارد تومان از محل فروش طرح ترافیک طی ۲۰۰ روزکاری عاید شهرداری تهران شد که این رقم هم عدد بزرگی در حوزه درآمد نیست و همچنان عمده درآمدهای شهرداری در حوزه ساخت و ساز است.

سعیدیان فر تصریح کرد:‌ اینکه گفته می شود اصرار مدیریت شهری برای اجرای طرح های ترافیکی بخاطر کسب درآمد است، درست نیست چراکه هزینه روزانه اداره شهرداری تهران ۷۰ تا ۸۰ میلیارد تومان است و ماهانه چیزی معادل چند برابر درآمد طرح ترافیک، حقوق به کارمندان و کارگرانش پرداخت می کند.
مدیر صدور طرح ترافیک شهرداری تهران با اشاره به افزایش قیمت ارز و تورم موجود گفت:‌ احداث یک کیلومتر خط مترو یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد و با درآمد حاصل از فروش طرح ترافیک در یک سال حتی نمی توان یک کیلومتر خط مترو احداث کرد.

وی تاکید کرد: باید بپذیریم که درآمد حاصل از طرح ترافیک نمی تواند هزینه های سنگین شهرداری تهران در بخش حمل و نقل را تامین کند و از سوی دیگر وضعیت این روزهای ترافیکی در محدوده مرکزی پایتخت، خود پاسخی به منتقدانی است که طرح ترافیک را بیهوده می دانستند.

سعیدیان فر با بیان اینکه لغو طرح ترافیک موجب شده که ترافیک در خیابان های مرکزی شهر پایتخت بیشتر شود، یادآورشد: این موضوع در حالی است که بسیاری از مشاغل و مراکز آموزشی همچنان بسته است و یک سوم کارمندان هنوز سرکار نمی روند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح های ترافیکی تهران در کاهش ترافیک محدوده مرکزی شهر موثر است و نظم خاصی به عبور و مرور وسایل نقلیه در قلب تهران می دهد و بنابر تصمیم شورای ترافیک پایتخت قرار است پس از تعطیلات عیدفطر این طرح ها دوباره اجرا شود.

در شرایط عادی، ۲ طرح «ترافیک» و «کنترل آلودگی هوا» (زوج و فرد سابق یا حلقه دوم طرح ترافیک) در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می‌شود و شرط ورود به این محدوده‌ها که مالکان خودروها جریمه نشوند، ثبت‌نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه تهران من و شارژ حساب شهروندی است.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و ۱۷ شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه‌های نواب و چمران محدود می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین