کد خبر: ۶۵۲۱۳۵
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳

جزییات کشته شدن ۲ نفر بدلیل قاچاق سوخت در میناب

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از توقیف یک فروند موتورلنج حامل 200 هزار لیتر گازوئیل قاچاق و کشته شدن 2 نفر از مخلان اقتصادی در آب‌های داخلی خلیج فارس خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

حسین دهکی اظهار کرد: برابر منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تاکید سلسله مراتب مبنی بر مبارزه جدی و مستمر با قاچاقچیان سوخت، مرزداران شهرستان میناب مطلع شدند مخلان اقتصادی قصد دارند مقادیر بالایی سوخت را بوسیله موتورلنج از سواحل شهرستان میناب بارگیری و از مرزهای دریایی کشور خارج کنند.

وی افزود: مرزبانان در حین پایش نوار مرزی و گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی در ١٥ مایلی سواحل سیریک به چندین فروند شناور لنج حامل سوخت قاچاق که به صورت سازمان یافته در حین خروج از مرزهای آبی کشور بودند برخورد کردند.

جزییات کشته شدن ۲ نفر بدلیل قاچاق سوخت در میناب

سرهنگ"دهکی" تصریح کرد: قاچاقچیان که با مشاهده مامورین غافلگیر شده بودند به جهت فرار از چنگال قانون، اقدام به پرتاب سنگ، چوب، اشیای برنده و راکت‌های آتش زا با قدرت تخریب بالا به سمت مامورین و شناور های سازمانی نموده و سعی در آتش زدن شناور سازمانی و آسیب رساندن به عوامل گشت دریایی را داشته که در این راستا ماموران با استفاده از قانون به کارگیری سلاح اقدام به تیراندازی هوایی کردند.

این مقام ارشد مرزبانی استان هرمزگان با بیان اینکه قاچاقچیان به هشدارهای مرزبانان بی اعتنا بودند و با برتاپ مستقیم راکت‌های آتش زا به سمت ماموران باعث مجروح شدن چند نفر از مرزبانان شدند، افزود: مرزبانان با رعایت قانون به کارگیری سلاح به منظور متوقف ساختن شناور قاچاقچیان به سمت سیستم رانشی شناور تیراندازی، که با اصابت تیر به 2 نفر از خدمه شناور قاچاقچیان، منجر به کشته شدن آنان می‌شود.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در ادامه با اشاره به توقیف یک فروند شناور موتورلنج در این عملیات، اذعان داشت: در بازرسی دقیق مرزبانان از شناور توقیفی مقدار 200 هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل و 13 عدد راکت آتش زا به ارزش 28 میلیارد ریال کشف، 11 نفر متهم نیز دستگیر که پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع ذی صلاح شدند.

وی با بیان اینکه سودجویان با هر ترفندی قصد انتقال سرمایه‌های ملی از کشورمان را دارند، افزود: این افراد پس از جمع آوری سوخت به صورت شبانه با حضور در نقطه صفر مرزی و حتی ورود به آب‌های مرزی کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام به فروش سوخت‌های جمع آوری شده به شناورهای خارجی می‌کنند.

دهکی تاکید کرد: در واقع قاچاقچیان، سوختی را که با زحمت فراوان در داخل کشور تولید می‌شود، با هدف درآمد نامشروع و سودجویی به آن سوی مرزهای آبی قاچاق می‌کنند و زمانی که توسط مرزبانان متوقف می‌شوند کلیه سوخت‌ها را در دریا تخلیه که آسیب‌های فراوانی را به محیط زیست و گونه‌های زیستی دریایی می‌زنند.

سرهنگ حسین دهکی با اشاره به اینکه مرزبانی استان به هیچ وجه با مخلان اقتصادی و افرادی که اقتصاد کشور را مورد هدف قرار داده اند مماشات نخواهند کرد و در این راه شهدای زیادی تقدیم به نظام و انقلاب کرده است، خاطرنشان کرد: در برخی از مناطق مرزی ساحلی استان رفتارهای غیر شایسته از جمله تعرض و تعدی به مرزبانان که جایگاه والا و قانونی در پاسداری از مرزهای جمهوری اسلامی ایران دارند را از سوی برخی از اراذل و اوباش مشاهده می‌کنیم که شایسته مرزنشینان نمی‌باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه عده‌ای در فضای مجازی با مظلوم نمایی و انتشار اخبار و مطالب دروغین و تشویش اذهان عمومی مبنی بر اینکه مرزبانان افراد بی گناه که برای معیشت خود کار می‌کنند را به گلوله می‌بندد، می‌خواهند مرزبانان را در انظار عموم قاتل نشان داده که البته مرزبانی نیز در برخورد با این افراد با قاطعیت تمام همواره در صحنه حاضر است و ضمن دفاع از مرزنشینان و ساحل نشینان عزیز که سرمایه‌های اصلی مرزبانی هستند، با افرادی که بخواهند بر خلاف مقررات و قوانین هم به قاچاق بپردازند و در نهایت بسمت مامور قانون راکت آتش‌زا پرتاب و تعدی کنند بشدت و بدون اغماض برخورد خواهد کرد و امیدواریم با مجازات‌هایی که توسط مقام قضائی برای این افراد تعیین و اعمال می شود در آینده شاهد افزایش بازدارندگی مجازات‌ها و عدم ورود متخلفان به این حوزه باشیم.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: مرزبانی استان راضی به از دست دادن جان و آسیب رسیدن به هیچ انسان، حتی قاچاقچی هم نبوده، لیکن کسانی که بر خلاف قانون و با در دست گرفتن سلاح سرد و گرم در برابر ماموران قانون مقاومت می‌کنند باید عواقب خطای جبران ناپذیر خود را پیش بینی کنند.

این مقام ارشد مرزبانی استان هرمزگان در خاتمه با تاکید بر اینکه بطور جدی و قاطع جلوی قاچاق و بی امنیتی در مرزهای استان را می‌گیریم، تصریح کرد: کسی که به مامور نظام تعدی می کند، قانون آنان را شرور و مفسد امنیتی می‌داند، مرزبانان استان به هیچ وجه اجازه نمی‌دهند، عده‌ای سودجو منافع ملی را به خطر بیاندازند و به تولید کالاهای اساسی کشور ضربه بزنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین