کد خبر: ۶۵۲۲۱۲
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱

ترامپ: پلوسی "روانی" است

رئیس جمهور آمریکا با حمله به نانسی پلوسی به خاطر توصیف او به فردی که به "چاقی بیمارگونه" مبتلا است، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را "زنی بیمار" و پاسخ به اظهارات او را "اتلاف وقت" خواند.
ترامپ: پلوسی
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از پایگاه هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با خبرنگاران در محل ساختمان کنگره در پاسخ به سوالی درباره اینکه چه جوابی به اظهارات اخیر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با "سی ان‌ان" می‌دهد، گفت: من جواب او را نمی‌دهم. فکر می‌کنم این اتلاف وقت است.

ترامپ بعدا در پاسخ به یک سوال بی ربط درباره پرونده مربوط به مایکل فلن، مشاور امنیت ملی سابق دولتش مجددا پلوسی را مورد حمله قرار داده و او را دارای "مشکلات روانی" دانست.

ترامپ اظهار کرد: پلوسی یک "زن بیمار" است و مشکلات زیاد و مشکلات روانی فراوان دارد. ما با کسانی سر و کار داریم که باید به جهت مصلحت کشور فکری به حال خودشان بکنند.

نانسی پلوسی روز دوشنبه از دونالد ترامپ به خاطر گفتن این حرف که به منظور پیشگیری از ابتلایش به کروناویروس قرص هیدروکسی کلروکین مصرف می‌کند انتقاد کرد.

پلوسی در اظهاراتش به ترامپ توصیه کرد با توجه به سن بالا و ابتلایش به "چاقی بیمارگونه" در مصرف این دارو احتیاط کند.

وی در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفت: من ترجیح می‌دهم ترامپ چیزی را که از سوی دانشمندان به ویژه برای گروه سنی او و یا باید گفت برای گروه وزنی وی؛ یعنی افراد مبتلا به چاقی بیمارگونه تاییدنشده، مصرف نکند.

رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه اظهار کرد که به منظور پیشگیری از ابتلایش به کروناویروس قرص هیدروکسی کلروکین را به همراه مکمل زینک مصرف می‌کند.

او گفت، علت مصرف قرص هیدروکسی کلروکین از سوی خودش شنیدن بازخوردهای مثبت از جانب نیروهای خط مقدم مبارزه با کرونا درباره تاثیرات این قرص بوده است. در عین حال شان کانلی، پزشک مخصوص کاخ سفید نیز گفت که او و ترامپ به این نتیجه رسیدند که "مزایای بالقوه داروی هیدروکسی کلروکین بر خطرات نسبی آن برتری دارد.

از سوی دیگر، رئیس جمهور آمریکا در ادامه اظهاراتش گفت از نظر او افزایش نرخ ابتلا به کروناویروس در آمریکا یک "نشان افتخار" است! چون نشاندهنده ظرفیت بالای این کشور در حوزه آزمایش است.

ترامپ به خبرنگاران گفت: من به اینکه ما موارد ابتلای به کرونای زیادی داریم به عنوان یک چیز بد نگاه نمی‌کنم من از یک جنبه به آن به عنوان یک چیز "خوب" نگاه می‌کنم؛ زیرا معنی آن این است که ظرفیت آزمایش و تشخیص ما "خیلی بهتر" است!

وی افزود: من آن را یک نشان افتخار می‌دانم واقعاً آن را یک نشان افتخار می‌دانم!

ترامپ استدلال کرد، گرفتن آزمایشات بیشتر طبیعتاً موارد ابتلای بیشتری را فاش می‌کند و منجر به افزایش کلی موارد ابتلای به بیماری در کشور می‌شود و در عین حال آمریکا جمعیت بیشتری نسبت به اکثر کشورهای دیگر دارد و بنابراین جای تعجب نیست که آمار ابتلای به کرونا در آن بالاتر باشد.

ترامپ خاطرنشان کرد: وقتی شما می‌گویید که ما در موارد ابتلا به کرونا سردمدار هستیم دلیلش این است که نسبت به هر کس دیگری ظرفیت آزمایش بیشتری داریم بنابراین اگر قرار باشد شما از ۱۴ میلیون نفر آزمایش بگیرید پس در ادامه موارد ابتلای خیلی بیشتری را پیدا می‌کنید. بسیاری از این افراد خیلی مریض نیستند اما با این حال به عنوان یک مورد مثبت ابتلا به کرونا ثبت می شوند و در عین حال ما کشور بزرگتری نسبت به اکثر کشورها هستیم.

ترامپ پیش از این بارها از ظرفیت آزمایش و تست گیری کشورش در ارتباط با کرونا تعریف کرده و گفته که آمریکا بیشتر از هر کشور دیگری در جهان از مردم تست گرفته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین