کد خبر: ۶۵۳۵۵۳
تعداد نظرات: ۲۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
ادامه پیگیری‌های قضایی در پرونده مرگ "زن آلونک‌نشین"
این روزها فوت یک بانوی آلونک نشین در کرمانشاه جنجال‌ زیادی به پا کرده است. آسیه پناهی بانوی 58 ساله کرمانشاهی که تا زمان حیاتش شاید اطرافیان و اقوامش تنها کسانی بودند که او را می‌شناختند، در روزهای گذشته نامش سرخط خبرها شده و اکنون دیگر خیلی‌ها او را می شناسند.
آفتاب‌‌نیوز :

ماموران اجرائیات شهرداری کرمانشاه 10 روز پیش برای قلع و قمع آلونکی که آسیه پناهی برای خودش و دختر و نوه‌اش بصورت غیرمجاز ساخته بود، به محل زندگیش در شهرک فدک رفتند و هنگامی که می‌خواستند برای تخریب این آلونک اقدام کنند، با واکنش این بانو مواجه شدند.

از همان ابتدا خبرهای ضد و نقیضی درباره نحوه مرگ آسیه پناهی منتشر شد. عده‌ای گفتند که ماموران اجراییات خانه‌اش را روی سرش ویران کرده‌اند، عده‌ای هم گفتند که زیر لودر اجراییات برای حفظ خانه اش جان داده، اما بعدها مشخص شد که متوفی حین انتقال به کمپ چشمه سفید جان خود را از دست داده که علت آن را هم بیماری قلبی عنوان کردند. البته روشن شدن علت اصلی مرگ آسیه پناهی تنها زمانی خواهد بود که پزشکی قانونی کرمانشاه نظر قطعی و نهایی خود را در این باره اعلام کند.

جنجال مرگ آسیه پناهی؛ چه کسی دستور داد؟

با این وجود اکنون بحث‌هایی هم در خصوص نحوه برخورد ماموران اجرائیات شهرداری در این حادثه مطرح می‌شود و برای همین صبح امروز(10 خرداد) پرویز توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه و سعید طلوعی شهردار کرمانشاه با حضور در محل حادثه به بررسی ابعاد آن پرداختند.

اعمال قانون باید کم هزینه باشد

پرویز توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه درحاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران بااشاره به حادثه پیش آمده، اظهارکرد: درخصوص مرگ خانم آسیه پناهی، پزشکی قانونی در حال بررسی است که آیا رابطه‌ای بین فعل ماموران شهرداری و مرگ حادث شده وجود دارد، یا نه. هرچند که بنا به اعلام نظر پزشکی قانونی هیچگونه آثار ضرب و جرحی در بدن این بانو وجود نداشته، اما با این وجود دستگاه قضایی استان بدون اغماض، با جدیت و رعایت قانون و شرع موضوع را پیگیری خواهد کرد.

وی با تسلیت به خانواده متوفی، از حادثه مرگ این بانو به عنوان حادثه ای دردناک یاد کرد و گفت: این حادثه انعکاس خبری گسترده ای در رسانه‌ها پیدا کرد، تا جایی که حتی قوه قضائیه هم خواستار پیگیری جدی این پرونده شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در ادامه بابیان اینکه زمینی که متوفی در آن سازه خود را بنا کرده بود، زمینی اوقافی است که هرگونه تصرف آن بدون اجازه اداره کل اوقاف استان غیرقانونی است، اعلام کرد: همچنین این زمین در فضای سبز و حریم دکل فشار قوی واقع شده و تاکنون هم بررسی‌های صورت گرفته نشان می دهد که تصرفی که انجام گرفته، قانونی نبوده است.

وی افزود: با این وجود، مسئله بعدی این است که آیا مامورین عمل کننده می‌توانستند بهتر از این عمل کنند که حادثه به اینجا ختم نشود که این مسئله هم توسط دادسرای مرکز استان با جدیت در حال پیگیری است.

توسلی زاده در ادامه تصریح کرد: بدون کم و کاست و هیچ گونه اغماضی با عوامل ناقض قانون در این حادثه برخورد خواهد شد و سعی خواهیم کرد طی امروز یا فردا(شنبه یا یکشنبه) نتیجه اولیه را درباره نحوه برخورد مامورین اجرائیات و اینکه عملکردی مغایر با قانون داشته اند یا نه را اعلام کنیم.

وی در ادامه به انعکاس گسترده این حادثه در فضای مجازی و رسانه‌ها هم اشاره کرد و گفت: متاسفانه درباره اصل این موضوع بزرگ نمایی‌هایی هم شد و بهتر است که از زبان مسئولین چنین موضوعاتی را در فضای مجازی و رسانه پیگیر باشیم. البته ما هم بدون هیچ تعارفی آنچه که قانون و شرع می گوید را حتما اجرایی خواهیم کرد و به اطلاع عموم مردم می‌رسانیم.

رئیس کل دادگستری استان در خاتمه در پاسخ به این پرسش که چرا در برخورد با متصرفین و متخلفین ساخت و ساز در مناطق مرفه نشین شهر با مناطق حاشیه شهر تبعیض هایی وجود دارد، اعلام کرد: دستگاه های ذیربط مسئولیت اجرای قانون را دارند و باید برخوردهای لازم را در همه مناطق مختلف شهر داشته باشند، البته به این هم معتقد هستیم که اعمال قانون باید کم هزینه باشد و حتی حادثه اخیر هم می‌توانست منجر به این نتیجه نشود.

عجولانه و شتابان قضاوت نکنیم

سعید طلوعی شهردار کرمانشاه نیز در این بازدید در جمع خبرنگاران بابیان اینکه شهرداری نهادی است که در بحث جلوگیری از ساخت و ساز و تخلفات ساختمانی در فضای سبز، حریم دکل های برق فشار قوی و حریم رودخانه موظف به اعمال قانون است، عنوان کرد: در رابطه با حادثه اخیر هم پرسنل اجرائیات براساس وظیفه قانونی خود مسئله را بررسی کرده و از قبل هم اخطارهای لازم را داده بودند و پس از گرفتن مجوزهای قانونی، برای تخریب ملک متوفی اقدام کردند.

وی تصریح کرد: اساسا تخریب ملک‌های غیرقانونی معمولا کاری خشن است و معلوم نیست چه اتقافی می‌افتد. گاها برای اجرای قانون با مقاومت صاحب ملک مواجه می‌شویم و سابقا نیز از این موارد بسیار اتفاق افتاده و در آینده هم خواهد بود.

شهردار کرمانشاه افزود: افرادی که ساخت و سازهای غیرمجاز دارند، باتوجه به اینکه هزینه هایی برای این ساخت و ساز داشته‌اند، می‌خواهند از زحمات و هزینه هایی که کرده‌اند دفاع کنند و برای همین مقاومت می‌کنند و مشکلاتی ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: در حادثه اخیر هم که منجر به فوت خانم آسیه پناهی شد، ایشان زمانی که مامورین شهرداری برای تخریب ملکش اقدام می کنند، خود را داخل لودر می اندازد تا مانع از تخریب شود که پرسنل زن اجراییات ایشان را از داخل لودر بیرون می آورند تا به محل اسکانی که از قبل تعبیه شده بود، اعزام کنند که متاسفانه ایشان در طول مسیر که ظاهرا دچار بیماری قلبی بوده جانش را از دست می‌دهد. البته ماهم منتظر اعلام نتیجه قطعی پزشکی قانونی درباره مرگ این بانو هستیم. معتقدم درباره چنین اتفاقاتی نباید عجولانه و شتابان قضاوت و پیش داوری کنیم.

وی با بیان اینکه قانون باید جاری و ساری شود، گفت: اگر قانون را رها کنیم نتیجه آن توسعه بی رویه شهر خواهد بود که اکنون آن را می‌بینیم و در بحث اداره شهر با چالش مواجه می‌شویم.

وی در ادامه با تاکید براینکه شهرداری کرمانشاه حامی محرومین و سالمندان جامعه است، عنوان کرد: ما در شهرداری یک موسسه خیریه کمک به محرومین داریم و یک سرای سالمندان هم برای بانوان سالمند ایجاد کرده ایم تا از قشر محروم جامعه حمایت کنیم و در این راستا اگر هم مطمئن باشیم که فردی در جامعه محروم است و مسکن ندارد، از طرق مختلف مانند مسکن مهر برای صاحب خانه شدنش تلاش می‌کنیم.

شهردار کرمانشاه اعلام کرد: اگر اقشار ضعیف جامعه هم که زمینی از خود دارند بخواهند ساخت و ساز کنند و برای خود مسکنی بسازند، شهرداری پروانه ساخت را بدون اخذ هیچگونه وجهی برای آنها صادر می‌کند.

وی در پایان با ابراز همدردی با خانواده متوفی، اعلام کرد: این حادثه دل همه را بدرد آورد و واقعه تلخی بود و مجموعه شهرداری هم ضمن تسلیت و همدردی با خانواده متوفی، کمک های لازم را به آنها خواهد داشت.

خواهرم را به قتل رساندند

علی پناهی برادر متوفی نیز که در محل حادثه حضور داشت به خبرنگاران ایسنا و ایرنا گفت: ماموران اجرائیات شهرداری خواهرم را به قتل رساندند و گواه آن هم فیلمی است که برخورد مامورین اجرائیات را نشان می دهد.

وی درحالی ادعا کرد که مامورین خواهرش را ضرب و شتم کرده‌اند که رئیس کل دادگستری استان و شهردار کرمانشاه طبق نظر پزشکی قانونی استان این مسئله را تکذیب کردند.

پناهی اظهار کرد: خواهرم هفت فرزند دارد و همیشه تاجایی که در توان داشته‌ام به او کمک کرده‌ام.

وی درخصوص سرنوشت دختر و نوه متوفی هم گفت: در همین نزدیکی‌ها برای آنها خانه ای اجاره کرده ایم و در آن زندگی می‌کنند.

دستور استاندار کرمانشاه برای برخورد با عوامل مرگ زن حاشیه‌نشین

همچنین استاندار کرمانشاه بر برخورد قاطع و جدی با عاملان حادثه مرگ زن حاشیه‌نشین در کرمانشاه تاکید کرد.

هوشنگ بازوند اظهار داشت: بر اساس گزارش تیم بازرسی استانداری از حادثه مرگ زن حاشیه نشین، علیرغم اعمال اقدامات قانونی، بی تدبیری در نحوه برخورد مشهود است و بر این اساس باید سریعاً با عاملان این حادثه برخورد جدی و قاطع صورت بگیرد.

در پی این حادثه، مدیر اجرائیات شهرداری کرمانشاه و قائم مقام وی با حکم دکتر طلوعی شهردار کرمانشاه برکنار شدند.

چند روز پیش ماموران اجراییات شهرداری کرمانشاه برای تخریب یک مورد ساخت و ساز غیرمجاز به شهرک فدک مراجعه می‌کنند که زن ساکن در این آلونک مانع از تخریب آن شده و گویا درگیری بین آنان ایجاد می شود و این زن مسن حین انتقال به کمپ "چشمه سفید" فوت می کند.

هنوز پزشکی قانونی نظر قطعی درباره علت مرگ متوفی را اعلام نکرده و پرونده این موضوع در دستگاه قضایی استان در حال بررسی است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲۲
ناشناس
|
Oman
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
16
2
چرا هفت فرزند، با چه مجوزی این تعداد زاد و ولد می کنند
پاسخ ها
پدرام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
اگه دهنت از مغزت فرمون نمی گیره، مجبور نیستی باز کنی
علی فدایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
2
11
امیدوارم خشم الهی شامل حال قاتلان شود تا عبرتی باشد برای انسانهای بی وجدان!! ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
1
20
ویلاهای غیر مجاز نور چشمی ها و قاضی های جنگل خوار نیز همینطور تخریب خواهد شد؟؟؟؟؟
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
1
20
بعضی شهرداری ها شورش در آوردند قانون بیشتر برای فقر ا است شهرداری پدر مردم را در آوردند مثلا خیابان چهل متری از زمین مردم می گیرند بعد 40 50 درصد زمین هم به عنوان حق تفکیک از همین زمین جدا گانه کم می کنند
ناشناس
|
Kuwait
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
2
25
یکی را داده ای صد ناز نعمت یکی را نان جو اغشته در خون. اخه این بدبخت بیچاره جای چه کسی رو تو این دنیا تنگ کرده بود. خدا یا برای چی این الونک رو روی سر شون خراب کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
3
29
خداوند نجات دهنده همه مظلومان است .....خداوند لعنت کند ظالمین عالم را .........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
0
19
بسیار متاسفم
پزشک احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
0
27
پزشکی قانونی هم از خودمونه. فکر کردید که چی؟!
پیر زن کهنسال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
1
21
یک دفعه دلم تیر کشید .....اه دلم....یا صاحب الزمان ظهور کن با ذوالفقار علی....
یا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
1
16
چرا همه چی برای ثروتمندان است؛؛قشر ضعیف چکار کنند دولت به فکر مسکن این قشر نیست مجبورن یه جوری سرپناه بسازن با این وضعیت اجاره خونه کی میتونه واقعا برای دولت متاسفم بی رحم آخه این بیچاره جای کی تنگ کرده بود این همه زمین دولت به بهانه مخابرات و زمین برق و،،،،نگه میداره که چی یه تکه بزاره برا قشر ضعیف
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
0
14
یعنی چه..این چه قانونیه.. این زن بدبخت چکارشون داشت.
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
1
11
اینم ماس مالی میشه میره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
0
5
خداخیرشون نده. متاسفانه شهرداری ها در خیلی جاها،ادعای.....می کنند مدیرانی توی شهرداری هستند که به اسم آزمون فامیلشون رو استخدام کردند. بعضیا به اسم سدمعبر،میوه های یک دستفروش بیچاره رو برای خودشون بردند. و سال قبل یک از خدا بی خبر گل ها رو به خورد بچه های کار می داد!این هم از زن بی پناه کرمانشاهی؟!
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
0
7
همینطوریش داشت تو این جهنم با عذاب زندگی میکرد واسه خاطر ۴۰ متر فضای سبز کشتنش...
کمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
0
7
شهرداریها حالا میاین از قانون و اجرای قانون حرف میزنین...عجب
علی بهیم
|
United Kingdom
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
0
10
خداوند نابودکننده قاتلان اون پیرزن باشد الهی آمین
یک ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
0
5
مسئولان ازبالا بپایین گزارش دهنددرقبال این جنایت چه کردند؟؟
سوفقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
0
6
واقعا که کم تو این مملکت دزدی میشه و بخور بخوره . آقا زاده ها غذای سگشون بیشتر از این حرفآ میشه هزینش . میتونستین با این قضیه بهتر برخورد کنی
تسنیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
0
3
هر روز یه خبر از یه فساد کلان..یه روز بابک زنجانی، جزایری، نعمت زاده، طبری و...
ناشناس
|
Sweden
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
0
0
اعمال قانون باید کم هزینه باشه؟!!!!
کم هزینه از نظر کی؟اونی که میره منطقه مرفه ویلای لاکچری میسازه خراب نمیشه چون زیاد هزینه کرده!درصورتی که هزینه‌ی اون ویلا ،پول خُردشِ
ولی این زنِ بیچاره شاید همه‌ی زندگیشو داده که چهارتا بلوک روی هم بزاره که ی الونک بسازه برای بچه‌هاش
حالا کدوم کم هزینه‌تره!!!!!
اون ویلا که با پول خرد ساخته شده،یا اون الونک که با همه‌ی زندگی و خون جگر ساخته شده!!!!
زورو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
0
1
توکشوری یک سیاهپوست کشتن همه اعتراض کردن حال شهرداری یک پیرزن بالودر نابود کرده و باعث سکتش شده
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین