کد خبر: ۶۵۳۷۱۸
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
مدیرکل منابع طبیعی البرز با بیان اینکه از ابتدای سال هشت فقره حریق در عرصه‌های طبیعی استان رخ داده است، گفت: این آتش سوزی‌ها ۱۰ هکتار از اراضی طبیعی استان را درگیر کرده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

حامد فرضی با اشاره به اینکه عامل ۹۵ درصد از آتش سوزی‎هایی که در اراضی و عرصه‌های طبیعی استان رخ می‌دهد انسان است، اظهار کرد: با توجه به اینکه به روزهای گرم سال نزدیک می‌شویم از مردم به ویژه کسانی‌که برای گذراندن اوقات فراغت به عرصه‌های طبیعی می‌روند، درخواست می‌کنیم اگر آتشی برای پختن غذا یا درست کردن نوشیدنی روشن می‌کنند، قبل از ترک محل حتما از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.

وی ادامه داد: رها کردن آتش به حال خود باعث می‌شود با وزش باد شعله آتش زبانه بکشد و حریق گسترش پیدا کند.

این مسئول با بیان اینکه از ابتدای سال هشت فقره حریق در عرصه‌های طبیعی استان رخ داده است، گفت: این آتش سوزی‌ها ۱۰ هکتار از اراضی طبیعی استان را درگیر کرده‌اند.

فرضی تاکید کرد: یک مورد از این آتش سوزی‌ها در شهرستان طالقان و مابقی در اشتهارد و نظرآباد اتفاق افتاده است.

مدیرکل منابع طبیعی البرز با اشاره به اینکه جوامع محلی نقش به سزایی در اطفاء به موقع حریق عرصه‌های طبیعی دارند، گفت: منابع طبیعی استان ادوات و تجهیزات لازم از جمله آتش کوب در اختیار دهیاری‌ها و جوامع محلی شهرستان‌های مختلف قرار داده تا در صورت وقوع حادثه سریع وارد عمل شوند.

وی اضافه کرد: مردم در صورت مشاهده حادثه از جمله آتش سوزی می‌توانند با سامانه ۱۵۰۴ تماس بگیرند تا نیروهای یگان حفاظت به سرعت وارد عمل شوند.

وی گفت: با تخصیص اعتبار مناسب امسال به دنبال خرید ادوات و تجهیزات مناسب اطفاء حریق هستیم تا بتوانیم با استفاده از آنها از آسیب بیشتر به عرصه های طبیعی در زمان وقوع آتش سوزی جلوگیری کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین