کد خبر: ۶۵۵۰۶۲
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
ویروس کرونا با هجوم همه‌جانبه خود، تغییرات زیادی را در برنامه‌ریزی‌های متداول ادارات و نهادها و همچنین خانواده‌ها به وجود آورد به طوری که بسیاری از آنها مجبور به تغییر برنامه‌های خود شدند و مردم نیز به ناچار، سبک زندگی خود را تغییر دادند.
آفتاب‌‌نیوز :

آخرین روز بهمن سال گذشته بود که ویروسی عجیب، چین و سپس سراسر جهان را درگیر رفتارهای مرموزانه خود کرد و با بی‌رحمی هر چه تمام‌تر انسان‌ها را درنوردید، در این میان حتی حیوانات نیز در امان نماندند و این ویروس به قدرت‌نمایی خود ادامه می‌داد.

ویروسی که روز به روز جان انسان‌های زیادر در تمام جهان را گرفت و همچنان به یکه‌ تازی خود ادامه می‌دهد. ویروس کرونا یا بیماری کووید-۱۹ آن چنان ناشناخته است که پس از گذشت حدود ۶ ماه از آغاز شیوع آن، هنوز هیچ راه درمانی دقیقی برای آن شناخته نشده و متخصصان معتقدند یا خود باید از بین برود و یا اینکه واکسنی برای رفع آن کشف شود.

بر اساس این گزارش، حال که جهان و به ویژه ایران درگیر این بیماری شده بود، در نخستین گام، ستاد ملی مقابله با کرونا، مدارس و دانشگاه‌ها را به عنوان اماکن پرخطر تعطیل و اعلام کرد پس از عادی شدن اوضاع، برای راه‌اندازی مجدد آن تصمیم‌گیری خواهد کرد.

بر این مبنا، به دلیل مقابله با عقب ماندن دانش‌آموزان و دانشجویان، استفاده از فضای مجازی برای تدریس و تلویزیون در دستور کار قرار گرفت، حتی امتحانات دانش‌آموزان را نیز به همان فضای مجازی تقلیل داد تا با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی، امنیت جانی دانش‌آموزان و دانشجویان در مقابل کرونا، تامین شود.

اما در این میان، برخی دانش‌آموزان مجبور به حضور در مدارس و امتحان حضوری شدند، اسفندیار نظری معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران در گفت‌وگو با ایسنا در مورد نحوه‌ برگزاری آزمون‌های حضوری و پروتکل‌های بهداشتی،اظهار کرد: با توجه به مصوبه ستاد مقابله با کرونا امتحانات پایه دوازدهم نظام جدید و قدیم به صورت نهایی و حضوری همزمان با سراسر کشور ساعت ۸ صبح روز شنبه ۱۷ خرداد شد و تا تاریخ ۱۶ تیر ادامه دارد.

وی گفت: این امتحانات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در ۳۳ شهرستان و منطقه و در ۲۷۸ حوزه در حال برگزاری است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران افزود: ۲۵ هزار دانش آموز در امتحانات نهایی پایه دوازدهم نظام جدید و قدیم حضور دارند و تا ۱۶ تیرماه این امتحانات امسال ادامه دارد که از این تعداد ۲۲ هزار و ۳۰۰ نفر نظام جدید و ۲ هزار و ۷۰۰ نفر نظام قدیم هستند و ۱۳ حوزه تصحیح آزمون در نظر گرفته شده که اوراق بعد از ۲۴ ساعت ضدعفونی در اختیار معلمان قرار می‌گیرد و پس از آن نمرات اعلام خواهد شد.

نظری با بیان اینکه امسال ۴۰ هزار و ۳۷۵ دانش آموز در پایه نهم در حال تحصیل هستند، در مورد نحوه برگزاری آزمون در این پایه، گفت: بر اساس ستاد تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا امتحانات پایه نهم حضوری و غیر هماهنگ و به صورت درون مدرسه‌ای برگزار می شود، امتحان هماهنگ در پایه نهم نداریم فرآیند آزمون از ۱۰ تا ۳۰ خرداد باید به پایان برسد و در هفته اول تیر ماه نایج اعلام می‌شود.

وی افزود: دریافت برگ هدایت تحصیلی غیرحضوری است و خانواده‌ها می‌توانند از سامانه همگام دانش آموزی و شبکه شاد نمونه برگ‌ها را دریافت کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران، خاطرنشان کرد: برگزاری آزمون تیزهوشان در پایه ۶ به ۷ در تاریخ ۲۷ تیرماه، ۹ صبح جمعه برگزار خواهد شد و تکمیل ظرفیت پذیرش نیز در پایه نهم به دهم نیز در تاریخ ۲۷ تیر ماه در ساعت ۱۴ بعدازظهر جمعه برگزار می‌شود.

نظری افزود: آزمون مدارس نمونه دولتی پایه ۹ به ۱۰ و ثبت نام آن از تاریخ ۱۷ تا ۲۷ خرداد است و آزمون آن در تاریخ ۲۰ تیرماه در ساعت ۹ صبح روز جمعه به صورت همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود، همچنین تعداد مدارس نمونه دولتی برای برگزاری آزمون در ۱۹ شهرستان، ۱۹ مدرسه دخترانه و ۱۹ مدرسه پسرانه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا، دانش آموزان موظف هستند همراه با ماسک و دستکش یک ساعت قبل از شروع امتحانات در حوزه امتحانی حضور پیدا کنند و در محل استقرار خود قرار گیرند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مازندران ادامه داد: با توجه به هماهنگی با شبکه بهداشت، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی و با استقرار ناظران بهداشتی بعد از پایان هر آزمون محل‌های برگزاری ضدعفونی شده و اگر دانش آموزی دارای بیماری خاصی باشد، جدا از دانش آموزان دیگر در حوزه از او امتحان گرفته می‌شود.

نظری تاکید کرد: از تجمع دانش آموزان در حیاط جلوگیری می‌شود و آن‌ها پس ازپایان امتحان با رعایت فاصله گذاری محل حوزه امتحانی را ترک می‌کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین