کد خبر: ۶۵۵۳۷۷
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۷
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: قیمت‌های فعلی بازار مسکن به شدت دارای حباب مصنوعی است و از هیچ منطقی پیروی نمی‌کند؛ این حباب با پیگیری رئیس جمهوری و همراهی معاون اول رئیس جمهوری، رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد شکسته خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس جمهوری در جلسه امروز (چهارشنبه) هیات دولت دستور داد کارگروهی متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر راه و شهرسازی و رئیس کل بانک مرکزی با مسوولیت معاون اول رئیس جمهوری برای بررسی علل و عوامل گرانی مسکن و راه‌حل‌های برون رفت از این وضعیت تشکیل شود.

در این زمینه «محمد اسلامی» اظهار کرد: بر این اساس رییس جمهوری دستور دادند با حضور رییس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارایی و معاون اول رییس جمهوری جلسه‌ای تشکیل و تمهیدات لازم برای شکستن حباب مصنوعی قیمت‌ها در بازار مسکن اتخاد شود.

وزیر راه: حباب مصنوعی قیمت‌ها در بازار مسکن می‌شکند/

وزیر راه تاکید کرد که قیمت‌های فعلی بازار مسکن به شدت مصنوعی است و از هیچ منطقی پیروی نمی‌کند.

وی اضافه کرد: خروجی این جلسه تصمیماتی است که به برخورد و مهار قیمت‌های مصنوعی در بازار مسکن ختم می شود.  مقدمات تشکیل این جلسه فراهم است و در نخستین فرصت نشست مشترک اعضای نامبرده با هدف کنترل قیمت مسکن برگزار خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین به ایرنا خبر داد که سه‌شنبه شب، جلسه مفصلی با اتحادیه مشاورن املاک تهران و نمایندگان آژانس‌های مسکن برگزار شده است که در آن جلسه، در خصوص اقدامات و راهکارهای مهار قیمت‌های افسار گسیخته اجاره بها تصمیم‌گیری شد.  از مالکان می‌خواهیم با تکیه بر التهابات روانی اقدام به تعیین اجاره ملک خود نکنند؛ علاوه بر این، اتحادیه‌های املاک موظف هستند قیمت‌ها را کنترل کنند.  اضافه کردن اجاره‌بها به صورت غیر واقعی ظلم به مستاجر و حتی صاحبخانه است چرا که وجه غیرمنصفانه‌ای را به خانه خود آورده است.

وی افزود: برای کاهش عملیات روانی در بخش اجاره‌بها، دادستانی ورود خواهد کرد و با آگهی‌های غیرواقعی برخورد خواهد شد. اتحادیه املاک نیز اعتقاد دارد نرخ‌های پیشنهادی غیر واقعی و ناشی از التهاب اقتصادی است و ادامه این روش، مخرب وضعیت اقتصادی خواهد بود.

وزیر راه با بیان اینکه قبل‌تر هم دادستانی با اعلام قیمت‌های غیر واقعی و کاذب در برخی سایت‌ها برخورد کرد، گفت: این سایت‌ها تلاش دارند قیمت‌های مخرب و غیر واقعی را به مردم تحمیل کنند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در جلسه امروز هیات دولت گزارشی از وضعیت التهاب در بازارهای اقتصادی و تاثیر آن بر بخش مسکن را به رییس جمهوری تقدیم کردم؛ در این جلسه اعلام کردم که التهاب در بازار مسکن ارتباطی به عرضه و تقاضا ندارد و متاثر از شرایطی است که نرخ ارز و بازارهای موازی به بازار مسکن منتقل کرده است.

وزیر راه و شهرسازی سه رویکرد وزارت راه در طراحی سامانه جامع املاک و اسکان و همزمان دعوت از مردم و صاحبان خانه های نیمه تمام برای مشارکت در طرح مسکن ملی و ساخت خانه در طرح مسکن ملی را عواملی دانست که نهایتا منجر به عرضه واحدهای مسکونی برای اجاره و فروش خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در کوران اجرای تعهدات مسکنی در طرح مسکن ملی هستیم، گفت: اخذ مالیات از خانه های خالی، ساخت مسکن ملی و فراخوان برای تکمیل واحدهای نیمه تمام، پاسخ مثبت و ماندگاری برای برطرف شدن نیاز مردم به مسکن است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی در کشور بیش از ٢٤ میلیون واحد مسکونی وجود دارد اما تعداد خانوار ٢٢ میلیون نفر است که نشان می دهد تعداد واحد مسکونی از تعداد خانوار بیشتر است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
3
ما در این چند سال تجربه حبابهای فراوانی داشتیم که هیچوقت ترک برنداشتند چون حباب نبودن تورم واقعی بودن که همیشه پدر ما ملت رو درآوردن. یکی به گوش مسئولین برسونه من از زنده بودن خسته شدم چون میخوام زندگی کنم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
0
1
... هروقت قیمت میلگرد و بتن و هزار قلم چیز دیگه اومد پایین، مسکن هم میاد پایین، واقعا خودت ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
0
جالب این است که پس از هفت سال امروز دولت متوجه شده که قیمت مسکن افسارگسیخته شده جالب تر اینکه وزیر مسکن با دلالهای مسکن ونماینده های دلالهای مسکن جلسه گذاشته وخرسند از این موضوع ایا میشود به بنگاههای دلالی مسکن اعتمادکردکه شما با این هفت خطهای روزگارکه خودشان متهم اصلی گرانی میکن هستند جلسه بگذارید؟ تو ایندگان مجلس خودشان درصددتصویب قانون مبارزه باسوداگری مسکن هستند شما هفت سال فرصت داشتید
پاسخ ها
ناشناس
| Azerbaijan |
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
متهم اصلی گرانی مسکن دلال نیست. بقالی بی سواد وقتی میفهمه دلار بنزین طلا که یک شبه بدون اطلاع رییس جمهور محترم گران شد دیگه پفکی رو که الان ۲۰۰ تومان میفروشه فردا نمیتونه ۱۰۰۰ تومان هم بخره پس قیمت را میبره بالا چطور انتظار دارید مهندس یا پزشک جراح که ماشالله الان تو کار ساخت و سازند نفهمند که مصالح ساخت خانه ۴ برابر شده و این آپارتمانی که الان ۲ میلیارد میفروشه با این افزایش قیمت مصالح بعدا باید ۸ میلیارد پول بذاره دوباره همینو بسازه. پس تقصیر دلال نیست. مقصر کسانی هستند که به خاطر جیب اقلیتی قیمت دلار رو هی بالا پایین کردند مقصر کسانی هستند که قیمت بنزین را ۳۰۰ درصد افزایش دادند حالا کارگروه تشکیل دادند که قیمت مسکن چرا رشد ۲۵۰ درصد داشته. یادمان نره همین ها ۳ سال پیش دم از رکود مسکن میزدند و راه حلشو افزایش دلار و این چیزا میدانستند.
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
1
همتی بازار ارز ودرست کرده رفته سراغ بازار مسکن
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
0
شکستن حبابش مرد میخواد
لاهوتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
1
تا حمایت از کاسبان جنگ هست .
مشکلات هر روز بیشتر از دیروز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
0
0
تو رو خدا در حد حرف نباشه قیمت مسکن باید حداقل به نصف برسه به امید اون روز قیمت هارو بیارید پایین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
0
0
انتخاب وزرای دولت چون بر اساس توانمندی ،شایستگی ،خلاقیت ،ونو آوری نبوده ونیست،و مهمتر از همه نگاه ملی ندارند،مثل این وزیر حرف بی مایه زیاد می زنند جدی نگیرید.
سیستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
0
0
کپی
دندانپزشک و پزشک جراح که ماشالله الان تو کار ساخت و سازند نفهمند که مصالح ساخت خانه ۴ برابر شده و این آپارتمانی که الان ۲ میلیارد میفروشه با این افزایش قیمت مصالح بعدا باید ۸ میلیارد پول بذاره دوباره همینو بسازه.
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
0
0
بزک نمیر بهار میاد،کمبزه با خیار میاد.جندین دهه است که به مردم وعده سرخرمن می دهید وهمیشه فردایمان از امروزمان بدتر بوده است.بنده فکر می کنم که اگر سکوت کنید وهیچی نگویید حرمت شما بجاتر است.ما که روی پیشانی مان مهر بدبختی وبیچارگی خورده است وبرایمان قطعی است که با این مدیریت ناکارامد وفشل شما نباید هیچ امیدی به آینده مان داشته باشیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین