کد خبر: ۶۵۵۷۷۴
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱
گردان‌های حزب‌الله عراق یکی از گروه‌های مقاومت عراق امروز،‌ شنبه مذاکره راهبری میان عراق و آمریکا را "زیر فشار تهدید" عنوان کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از سایت شبکه المیادین، در بیانیه این گروه آمده است، آمریکا اقدام به انجام مذاکره استراتژیک نکرد مگر بعد از اینکه دریافت، وجودش در عراق دیگر مورد استقبال نیست به خصوص بعد از مصوبه پارلمان که دولت را به اخراج نیروهای خارجی در کشور ملزم کرد، این مساله یعنی ملت خروج نیروهای آمریکایی را مورد تایید قرار داد و در انقلاب بیستم دومی میلیون‌ها تن به خیابان‌ها آمدند.

وی افزود: عراقی‌ها از افراد ذی‌صلاح انتظار داشتند مصوبه اخراج نیروهای آمریکایی را در مدت زمان مشخص اجرایی کنند و آنها انتظار نداشتند به تمایلات دولت آمریکای جنایتکار با انجام آنچه مذاکره استراتژیک طبق زمان‌بندی، سازوکار و شروط تعیین شده و تحمیل شده تحت فشار تهدید صورت گرفته، تن دهند، آنچه قبول آن چیزی نیست جز اصرار بر تداوم نقض حاکمیت عراق و تن دادن به اراده دشمن.

براساس این بیانیه آمده است: کسانی که برای باقی نگه داشتن نیروهای اشغالگر در کشور تلاش می‌کنند، بدانند هرگز قادر به دفاع از حضور غیرقانونی این نیروها در برابر خشم کل عراقی‌ها و کسانی که با تمام توان برای حفظ حاکمیت کشور و طرد اشغالگران تلاش می‌کنند، نخواهند بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین