کد خبر: ۶۵۶۰۷۵
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲
تعداد نظرات: ۵ نظر
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر رسید
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا و مرگ ناشی از کووید-۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر لاری گفت: از دیروز تا امروز ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۸۴۲ مورد بستری شدند.

وی افزود: به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر رسید.

آمار کرونا در ایران، ۲۶ خرداد ۹۹/ شناسایی ۲۴۴۹ بیمار جدید/ ۱۱۳ تن جان باختند

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۹۵۰ نفر رسید.

وی افزود: خوشبختانه تا کنون ۱۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.  ۲۷۶۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون یک میلیون و ۲۶۹ هزار و ۱۹۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی همچنین ضمن تاکید بر لزوم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک بویژه در اماکن عمومی، گفت: استان‌های خوزستان، آذربایجان غربی، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: در استان‌های تهران، خراسان رضوی و بوشهر موارد بستری در حال افزایش است.

****

جهش آمار کرونا در سیستان و بلوچستان

در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۰ مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در سیستان و بلوچستان تشخیص داده شد.

رئیس دانشگاه علو پزشکی زاهدان گفت: از این تعداد مبتلا، ۱۱۶ مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ۱۰۸ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و ۱۶مورد هم در حوزه دانشگاه عوم پزشکی زابل گزارش شده است.

هاشمی شهری افزود: آمار‌ها به چهار هزار و ۱۹۱ مورد رسید و در ۲۴ ساعت گذشته هم ۶ مورد براثر ابتلا به کرونا جان خود را ازدست دادند.

وی به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی اشاره کرد و گفت: در ماه‌های آینده ظرفیّت‌های جدیدی در حوزه درمان بیماران کرونا در استان ایجاد خواهد شد.

رکورد بستری‌های استان آذربایجان غربی شکسته شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از افزایش تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها خبر داد.

ابراهیم حسنی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: بالاترین تعداد افراد بستری در استان با سندرم حاد تنفسی در تاریخ ۲۱ فروردین بود که ۴۶۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری بودند، اما این رقم در تاریخ ۲۴ خرداد به ۵۶۴ نفر رسید که بالاترین تعداد بیماران بستری در استان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند بدحال‌تر هستند، گفت: مردم از حضور در اجتماعات اجتناب کرده و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از دستکش و ماسک را جدی بگیرند.

شناسایی ۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان چهارمحال و بختیاری

۴ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در استان چهارمحال و بختیاری به ثبت رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت:در ۲۴ ساعت گذشته چهار مورد مثبت قطعی ابتلا به این ویروس به ثبت رسید.

شیرانی، تعدادفوتی‌های ویروس کرونادرچهارمحال و بختیاری راهمان۳۴ نفراعلام کرد. از هفت هزار و ۲۷۶ فرد مشکوک به بیماری کرونا نمونه گیری دریافت شده است.

شیرانی گفت: تاکنون درمجموع هزارو۸۳۲ نفرباعلایم بالینی ویروس کرونابه بیمارستان‌های استان مراجعه کرده اند که از این تعداد ۴۶ نفر بستری هستند.

جان باختن ۸ نفر دیگر بر اثر ابتلاء به کرونا در هرمزگان

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با جان باختن هشت نفر از مبتلایان به کرونا در استان، شمار جانباختگان به ۱۲۲ نفر رسید.

دکتر فاطمه نوروزیان در ارتباط تلفنی با خبر ۲۰ شبکه خلیج فارس گفت: همه جانباختگان از بندرعباس هستند.

وی گفت: ۵ نفر از جان باختگان خانم و ۳ نفر نیز مرد هستند و ۶ نفر از جان باختگان دارای سابقه بیماری زمینه‌ای و ۲ نفر بدون سابقه بیماری هستند.

به گفته دکتر نوروزیان، جوانترین جان باخته ۳۹ و پیرترین آن‌ها ۷۱ ساله بوده است.

وی افزود: اکنون ۱۹۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری اند که از این شمار ۳۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۴ نفر نیز وخیم است.

پذیرش ۱۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ مورد مبتلای جدید به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند و ۸ مورد از موارد بستری با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

دکتر سعید کشمیری بیان کرد: در مجموع اکنون ۵۹ بیمار در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که ۱۳ نفر از آن‌ها تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

کشمیری با بیان اینکه ۲۰۱ بیمار حاد تنفسی در ۲۴ ساعت گذشته به بیمارستان‌های استان بوشهر مراجعه کرده‌اند، ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۰ هزار و ۴۹۱ بیمار حاد تنفسی به بیمارستان‌های استان مراجعه کرده‌اند و دو هزار و۹۹۷ نفر از این بیماران در بیمارستان‌های استان بستری‌شده‌اند که دو هزار ۸۱۴ نفر از آن‌ها از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

۳۵ فوتی کرونا تا کنون در استان بوشهر

وی با اشاره به اینکه تا کنون ۳۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست داده‌اند، گفت: امروز یک آقای ۳۹ ساله مبتلا به کرونا در شهرستان گناوه بدون داشتن سابقه بیماری زمینه‌ای فوت کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاکید کرد: با توجه به روند افزایشی بیماران مبتلا به کرونا و لزوم مراقبت از آنان در منزل باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی بیش از پیش رعایت شود.

در مراقبت از بیماران کرونایی چه نکاتی باید رعایت شود؟

دکتر کشمیری گفت: جداسازی اتاق، حمام و سرویس بهداشتی فرد بیمار، رعایت حداقل فاصله یک متری با او، تهویه مناسب اتاق بیمار با استفاده از باز گذاشتن در و پنجره، جداسازی و شستشوی ظروف بیمار از جمله روش‌های صحیح مراقبت از بیماران در منزل محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیمار و مراقب او باید از ماسک استفاده کنند، بیان کرد: باید سطل زباله درپوش‌دار برای دفع دستمال کاغذی در اتاق بیمار وجود داشته باشد و سطوح مورد استفاده او مستمر ضد عفونی شود.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر ادامه داد: لباس و ملحفه بیماران باید جدا از لباس‌های سایر اعضای خانواده و با دمای ۶۰ تا ۹۰ درجه سانتیگراد شسته شود.

وی با بیان اینکه فقط باید یک نفر مسئول مراقبت از بیمار باشد، تاکید کرد: مراقب بیمار نباید از گروه پرخطر (سالمندان، بیماران زمینه‌ای، افراد دارای نقص سیستم ایمنی ...) باشد و باید مرتب دست‌های خود را بشوید و اصول پیشگیری از کرونا را جدی بگیرد.

همچنان کرونا در کرمانشاه می‌تازد

با فوت ۵نفر در شهر کرمانشاه تعداد جانباختگان مبتلا به کرونا در استان کرمانشاه به ۱۹۳ نفر رسیده است و همچنان آمار ابتلا رو به افزایش است.

مهدی محمدی رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از ثبت ۳٠مورد جدید بیمار بستری مبتلا به کووید۱۹ در استان خبر داد و گفت: با شناسایی ۳٠مورد بستری جدید در استان تعداد بیماران بستری به ۱۳۹۹ نفر رسیده است.

محمدی با بیان اینکه ۳۸٠ نفر هم اکنون دربیمارستان‌های استان بستری هستند اعلام کرد: با ثبت ۵مورد فوت در شهرستان کرمانشاه طی شبانه روز گذشته، جمع جانباختگان کرونا در استان کرمانشاه به ۱۹۳نفر رسید.

بستری شدن ۱۱ نفر دیگربا ابتلابه کرونا در اردبیل

در ۲۴ساعت گذشته، ۱۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا دربیمارستان‌های استان بستری شده اند.

به گزارش ستاد مدیریت کرونای استان، در این مدت ۱۶ نفر بیمار مبتلا با بهبودی از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

بر اساس این گزارش، از تعداد ۹۱ بیمار بستری مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان تعداد ۳۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از کرونا در استان ثبت نشده است.

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قم

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ نفر با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم پذیرش شدند.

دکتر قدیر افزود: از این تعداد ۲۰ نفر در بخش‌های بیمارستانی بستری شدند و مابقی پس از دریافت دستوارت پزشکی ترخیص شدند.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۲۱ نفر از بیماران بستری توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲۰ بیمار مشکوک مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری هستند که حال ۳۵ نفر آن‌ها وخیم است.

تداوم تاخت کرونا در کرمان

شمار جانباختگان بیماری کرونا در استان از صد نفر گذشت.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا گفت: متاسفانه طی شبانه روز گذشته ۳ نفرتداوم تاخت کرونا در کرمان از بیماران مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان به ۱۰۲ نفر رسید.

آقای شفیعی افزود: امروز ۲۹ بیمار مبتلا به کرونا در استان بستری شدند که ۲۰ نفر حوزه علوم پزشکی جیرفت، ۵ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۲ نفر حوزه علوم پزشکی بم یک نفر حوزه علوم پزشکی رفسنجان و یک نفر حوزه علوم پزشکی سیرجان هستند.

وی گفت: اکنون صد بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری اند.

۶۹ بیمار جدید با علائم کرونا بستری در مراکز درمانی استان اصفهان

در ۲۴ ساعت گذشته ۶۹ بیمار با علائم کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: همچنین در این مدت ۱۹ بیمار بهبود یافته از کرونا از مراکز درمانی این استان مرخص شده اند.

آرش نجیمی، مجموع بیماران بستری در مراکز درمانی این استان را ۴۳۷ نفر بیان کرد و افزود: از این تعداد ۹۹ بیمار که از شدت این بیماری رنج می‌برند در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی به شهروندان توصیه کرد همچنان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و از تردد غیر ضروری در اماکن عمومی پرهیز کنند.

الزهرا، خورشید و امین بیمارستان مرجع بستری بیماران کرونا در شهر اصفهان هستند.

آخرین وضعیت کرونا در مازندران

روسای دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل درباره افزایش افراد آلوده به ویروس کرونا با حال عمومی خوب در استان هشدار داد.

۵۷ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های مجموعه دانشگاه‌های مازندران و بابل شناسایی شدند.

هشدار ریسای دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابلرئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ بیمار جدید مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران، پذیرش و بستری و ۴۳ نفر ترخیص شدند.

دکتر موسوی افزود: اکنون ۲۵۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های زیر مجموعه این دانشگاه بستری اند.
او از راه اندازی سامانه ردیابی بیماران مبتلا به کرونا در استان خبر داد و گفت: در این سامانه اطلاعات آمد وشد و ارتباطات اجتماعی فرد قبل از ابتلا به کرونا و مراجعه به مراکز درمانی رصد و پایش می‌شود.

موسوی افزود: پس از رصد و پایش، کارشناسان مراکز بهداشت و درمان آموزش‌های لازم برای پیشگیری یا قرنطیه ۱۴ روزه را به افراد در معرض خطر ابتلا به کرونا را ارائه می‌دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل هم با اشاره به پذیرش ۱۰ بیمار کرونایی جدید ۲۴ ساعت گذشته در ۴ بیمارستان زیرمجموعه این دانشگاه گفت: ۱۴ بیمار با بهبودی نسبی مرخص شدند.

دکتر سید فرزاد جلالی شمار بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های بابل را ۸۲ نفر اعلام کرد و افزود: ۲۶ بیمار با علائم تنفسی حاد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

او با بیان اینکه از سه هفته گذشته روند ابتلا به ویروس کرونا در استان صعودی است، گفت: روزانه ۳ نفر در مراکز‌های درمانی ویژه بیماران کرونایی جان خود را از دست می‌دهند.

جلالی افزود: این روند افزایشی در استان به دلیل افزایش مسافرت‌های استانی و خارج استانی، رعایت نکردن دستور العمل‌های بهداشتی، نگذاشتن ماسک و افزایش مسافران است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: هزینه تشخیص و درمان یک بیمار کرونایی هزاران برابر بیشتر از پیگشیری است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
0
3
پا قدم دکتر لاری افزایش آمار
وقطع بی دلیل آمار استانها !..؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
0
6
چی شد ؟!! همه جا ها را باز کردید با این بهانه که براش پروتکل نوشتیم. فکر کردید کرونا از این پروتکل های شما می ترسه؟به خدا آدم باید از این دولتمردان بیشتر بترسه تا کرونا
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
0
0
عالیه واقعا .استان آذربایجان غربی که تا سه روز پیش امارش اطلاع داده میشد حالا که قرمز شده دیگه آماری اراعه نمیشه! میخواید چیو حفظ کنید؟ پست و مقامتون رو ؟ از جون مردم هم مهمتره ؟ میترسید شکست ...در کنترل کرونا برملا بشه؟ فقط امروز متوجه شدم که استان که بیش از ۶ فوتی در یک روز نداشته امروز ۱۵ فوتی داشته!! از این بدتر دیگه میخواید چی بشه؟
خبری از تعطیلی نیست تازه سینما و مهد ها هم باز میشن آمار روزانه هم اعلام نمیشه! من یه سوال دارم آیا این کار کشتار جمعی نیست؟ تازه اعلام شده موج دوم نیست و بیماری در کنترل هست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
0
1
فدای سرتون همه جا باز کنید بعد بگین پروتکل داریم جون مردم که بازیچه باشه همینه دیگه وقتی دولت اسون می گیره مردم هم می گن حتما تموم شد دیگه . می گن پروتکل داریم فاصله گذاری هست مصاحبه با مسوولین ببینین همه چسبیدن به هم حتما تو فیلم باشن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
1
1
با عرض سلام و عرض ادب. ما که با رسانه ها سرو کار داریم اهل مطالعه هستیم، موظیم که کرونا را جدی گرفته و حتما خودمان ماسک زده و مرتب دستانمان را شسته و به دیگران نیز این توصیه ها را بطور جدی گوشزد کنیم که رعایت کنند الان مهمترین کار و وظیفه هر انسان عاقل و فهیمی در زمینه مبارزه با بیماری خطرناک کرونا همین است وبس. با سپاس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین