کد خبر: ۶۵۷۲۰۵
تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
 موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو پیش‌بینی کرد: وقوع بارش در هفته جاری ( ۳۱ خرداد الی ۶ تیر) در برخی از نواحی شمال کشور به صورت پراکنده است و هفته آتی در اکثر مناطق به جز در برخی از نواحی شمال کشور، ناچیز خواهد بود.
آفتاب‌‌نیوز :

وقوع بارش در هفته اول در برخی از نواحی شمال کشور به صورت پراکنده پیش‌بینی می‌شود و میزان بارش در سایرمناطق کشور، ناچیز خواهد بود.

به گزارش موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، مقدار بارش هفته آتی در اکثر مناطق به جز در برخی از نواحی شمال کشور، ناچیز است.

تداوم روند کاهش بارش‌ها

خلاصه وضعیت بارش کشور از ابتدای سال آبی جاری

بر اساس اطلاعات بارش ثبت شده در ایستگاه‌های وزارت نیرو، از ابتدای سال آبی تا روز نخست تیرماه میزان بارش‌ها ۳۰۵.۹ میلیمتر بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال هشت درصد کاهش و نسبت به متوسط دوره ۵۱ ساله ۲۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وضعیت بارش سال آبی جاری درمقایسه با سال آبی گذشته در بیشتر مناطق غربی، شمال و شمال غرب کشور، کاهش داشته و در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور با افزایش همراه بوده است.

وضعیت بارش کشور در سال آبی جاری نسبت به متوسط بلندمدت ( ۵۱ ساله) به جز در برخی از مناطق شمال غرب، جنوب غرب و مرکزی کشور، در سایر نواحی افزایش نشان می‌دهد.

میزان بارش تجمعی از ابتدای سال آبی تاکنون در مقایسه با سال‌آبی گذشته، در حوضه‌های آبریز دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان، دریاچه ارومیه و قره قوم به ترتیب ۱۶، ۱۷، ۲۹ و هفت درصد کاهش داشته است.

همچنین میزان بارش تجمعی از ابتدای سال آبی تاکنون در مقایسه با سال‌آبی گذشته، درحوضه آبریز فلات مرکزی و مرزی شرق به ترتیب ۸ و ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

البته وضعیت بارش در مقایسه با متوسط ۵۱ سال اخیر، در همه حوضه‌های آبریز درجه یک، افزایش نشان می‌دهد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین