کد خبر: ۶۵۷۹۶۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴
مشاور رییس جمهوری اسلامی ایران در توییتی نکاتی را درباره دفاع از اصل مذاکره بیان کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

در توییت‌های حمید ابوطالب آمده است: اندر دفاع از "اصلِ مذاکره" تصویر موجود در ساحتِ سیاسی در مورد "اصل مذاکره" در سیاست خارجی، بر سه محور استوار است.

عدم اعتقاد به اصلِ مذاکره به دلیل هراس از شکست در مذاکره (۸۵-۹۲)؛ مذاکره اعتماد محور (۹۲-۹۶)؛ اعتقاد به اصل مذاکره به عنوان تنها راه رسیدن به منافع‌ ملّی سه محور یاد شده است.

دفاع مشاور رییس جمهوری از

اما در"مذاکره ‌اصیل" باید پذیرفت که مذاکره تنها راه تأمین دائمی منافع ملّی است؛ هدف مذاکره، تأمین منافع ملّی و نه تغییر در خلق و خو است؛ مذاکره باید دارای استراتژی و به دور از اعتماد و اطمینان باشد؛ مذاکره برای تعامل متوازن است، حتّی برای بکارگیری سپر و نیزه هم باید به مذاکره باور داشت.

مذاکره، ارتباطی به این که طرف مقابل کیست ندارد، این نادرست‌ترین برداشت از خودِ مذاکره است؛ اصل مذاکره با چگونگیِ انجام آن متفاوت است و نادرستیِ چگونگیِ انجام آن در مراحل مختلف به معنای نادرستیِ مذاکره نیست؛ بدون پذیرشِ اصل مذاکره، هیچ راهی برای خروج دائمی از بحران‌ها وجود ندارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
عبا دالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
0
1
درود برشرفت مواظب باش فراد انگ امریکایی نخوری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
0
1
آفرین برتو
کوهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
0
1
اصل مذاکره خوب است ولی وقتی دولتهای خاتمی - احمدی نژاد و روحانی مذاکره نمودند ولی دولت های مذاکره کننده یکی مثل امریکا علنی و سه کشور اروپایی با ترفند دیگری مثل آب خوردن زدند زیرش پس اینکه بگوییم با هرکس مذاکره کنیم اشتباه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
0
0
برجامی که شاید اگر بر هم نمیخورد!! اوضاع میتوانست بسیار به سامان باشد و هرگز مردم مظلوم کشورمان درگیر اینهمه مشکلات در امور عادی گذران زندگی شان نباشند!!
... مطمئنا مثل آب خوردن نتونستن بزنن زیرش. بلکه برخی باعث بر هم خوردن برجام و به زیر آن زدنش شد و ........ وگرنه مذاکره کنندگان عزیر کشورمان (آقای ظریف و ...) از جان مایه گذاشتند و بسیار قوی و محکم و صحیح عمل کردند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین