کد خبر: ۶۵۷۹۸۳
تاریخ انتشار : ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۲
رئیس شورای حل اختلاف گلستان گفت: فرد جوانی که به پرداخت دیه یک میلیاردی محکوم شده بود، پس از تحمل دو سال زندان و با پادر میانی بزرگان و پیگیری شورای حل اختلاف بخش کمالان بخشیده شد.
آفتاب‌‌نیوز :

احمد جعفری اظهار کرد: پارسال از ۱۰۸ هزار پرونده وارده به شورای حل اختلاف استان، ۳۰ هزار پرونده به صلح و سازش ختم شد.

وی افزود: یکی از این پرونده ها، پرونده میلیاردی دیه در شعبه صلح و سازش بخش کمالان علی آباد کتول بود که با پادر میانی ریش سفیدان ختم به خیر شد.

آزادی جوان زندانی با بخشش دیه میلیاردی

رئیس شورای حل اختلاف گلستان بیان کرد: متهم این پرونده جوان ۲۰ ساله ای است که به پرداخت یک میلیارد تومان دیه به شاکیان محکوم شده بود اما به علت ناتوانی در پرداخت دیه، از دو سال پیش تاکنون زندانی بود.

جعفری تصریح کرد: این پرونده به شعبه صلحی شورای حل اختلاف کمالان شهرستان علی آبادکتول ارجاع و با مشارکت اعضای شورای حل اختلاف، ریش سفیدان و بزرگان منطقه، ۴ شاکی این پرونده بزرگوارانه دیه میلیاردی خود که حق شرعی و قانونی آنان بود را بخشیدند و رضایت دادند.

وی خاطرنشان کرد: با رضایت شاکیان پرونده این جوان که از دو سال پیش زندانی بود آزاد شد.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان یادآور شد: ۴۴ شعبه صلحی در دادگستری ها و دادسراهای استان بر سازش پرونده هایی که از شعب به آنان ارجاع می شود، تخصصی کار می کنند که سازش ۶۰ درصدی پرونده های ارجاعی، حاصل تلاش اعضای این شعب است.

جعفری گفت: شعب صلحی رای صادر نمی کنند و وظیفه آنها تلاش برای سازش طرفین پرونده ها است.

وی بیان کرد: پارسال با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف استان ۱۶ محکوم به قصاص، دوباره به زندگی بازگشتند و ۴۱۲ زندانی آزاد شدند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین