کد خبر: ۶۵۸۳۱۷
تاریخ انتشار : ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
شبکه سی ان ان آمریکا در گزارشی اذعان می‌کند: آمریکا بیش از گذشته در جهان منزوی شده و این انزوایش رو به افزایش است به طوری‌که به دلیل پاندمی کرونا تنها مانده و یک هم‌پیمان غیرقابل اطمینان برای دوستانش محسوب می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

این گزارش می‌افزاید، آمریکا دیگر جایگاه جهانی ندارد و تبدیل به یک نمایش ترسناک جهانی شده در حالی که جهان ناظر بر تلاش‌های قدرت‌های بزرگی است که تلاش‌هایشان با تلاش‌های بسیاری از کشورهای فقیر در کنترل پاندمی کرونا مقایسه می‌شوند.

طبق این گزارش، سه سال و نیم دوره روی کار آمدن دونالد ترامپ وجهه آمریکا چه بسا نقشش در آینده را به شیوه‌ای غیرقابل باور تغییر داد؛ زمانی که ترامپ برای اولین بار سوگند ریاست جمهوری را در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ یاد کرد کمتر کسی فکر این افول را می‌کرد.

این گزارش در ادامه می‌افزاید، سه سال و نیم دولت کنونی آمریکا وجهه و جایگاه این کشور را به پایین‌ترین حد از آنچه قابل باور باشد، تنزل داد، زمانی که رئیس‌جمهوری این کشور شعار "اول آمریکا" را سر داد دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا به رهبران این بلوک گفت: "تغییر در واشنگتن، اتحادیه اروپا را در وضعیت دشواری قرار می‌دهد به طوریکه به نظر می‌رسد دولت جدید نسبت به ۷۰ سال اخیر سیاست خارجه آمریکا تردید دارد".

این گزارش ادمه می‌دهد، ترامپ در تمام نشست‌هایش با اتحادیه اروپا خشم هم‌قطاران را درمی‌آورد و به هم‌پیمانانش در ائتلاف ناتو به دلیل شکست‌شان در تامین اهداف بودجه این ائتلاف حمله می‌کرد. همچنین تاثیر ترامپ بر پایتخت‌های جهان انعکاسی بی‌پایان داشته است، آمریکا به دلیل مسائل جهانی مهم مثل تغییرات آب و هوا، ویروس کرونا، فروپاشی اقتصادی که تهدیدش می‌کند و قدرت‌یابی چین در شرایط فروپاشی قرار گرفته است.

طبق این گزارش، نقاط ضعف آمریکا در دوره ترامپ رو شده زمانی که مساله مربوط به همکاری جهانی باشد اروپا به سمت چین تمایل پیدا می‌کند و چه بسا به دلیل نتوانستن در پیش‌بینی عملکرد دونالد ترامپ چه در زمینه سوریه، کره شمالی، تجارت، روابط با ناتو در کنار چین خواهد ایستاد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین