کد خبر: ۶۵۹۴۲۹
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
اگر سه دروازه بان از یک تیم دچار این مشکل شوند و آن سه نفر نتوانند بازی کنند با توجه به اینکه دروازه بانی یک پست تخصصی است چه کسی باید درون دروازه قرار بگیرد؟ وقتی تصمیمات غیر کارشناسی باشد همین مشکلات را هم در پی دارد.
آفتاب‌‌نیوز :

سرپرست تیم فوتبال استقلال گفت: قطع به یقین بعد از بازی با فولاد تست بازیکنان ما مثبت شده چون قبل از اینکه وارد مسابقات شویم 4 بار تست گرفتیم از بازیکنانمان و جواب هر 4 آزمایش منفی بود.

سعید رمضانی در مورد آزمایش کرونای بازیکنان استقلال اظهار داشت: متاسفانه تستی که دیروز از بازیکنانمان گرفتیم در تست اول 8 نفر مثبت شدند و بعد از آن مجددا تست را به آزمایشگاه تحویل دادیم و در نهایت تا ساعت 18:30 دیروز تعداد 12-13 نفر مبتلا به کرونا داشتیم.

وی در خصوص لغو پرواز دیروز تیم استقلال به جم عنوان کرد: در زمانی که 8 نفر از اعضای تیم تستشان مثبت شده بود بنده به همراه دکتر نوروزی به سازمان لیگ رفتیم و راجع به این موضوع صحبت کردیم اما جواب قانع کننده ای از مسئولین سازمان لیگ نگرفتیم.

رمضانی تصریح کرد: دوستانمان در سازمان لیگ عقیده داشتند که باید 25 درصد از اعضای تیم به کرونا مبتلا شوند تا تصمیم به لغو دیدار با پارس جم گرفته شود و به هر نحوی به آنها گفتیم که بازیکنان ما علائم این بیماری را دارند اما آن ها عقیده داشتند که باید به جم سفر کنیم.

وی افزود: قرار بر این شد که با 2 ساعت تاخیر تیم استقلال به جم عزیمت کند تا اینکه در فرودگاه به ما اعلام کردند که 5-6 نفر دیگر از اعضای تیم تستشان مثبت شده است و شرایط بگونه ای بود که دیگر نه م یتوانستیم بچه ها را به جم ببریم نه اینکه بقیه بچه ها را در خطر قرار دهیم و اکنون نیز نمی دانیم سایر نفرات تیم دچار مشکل شده اند یا خیر. فردا و یا پس فردا تست دیگری از بازیکنانمان گرفته می شود تا متوجه شویم شرایط سلامتی بازیکنانمان به چه نحوی است.

سرپرست آبی پوشان ادامه داد: قبل از شروع مجدد لیگ هشدارهای زیادی به مسئولین سازمان لیگ دادیم و خدمت عزیزان عرض کردیم که اگر لیگ شروع شود این مشکلات را به همراه دارد و دچار چنین بحران هایی خواهیم شد. قبل از بازی با فولاد چندین بار گفتیم که خوزستان منطقه قرمز است و ورود ما به آن منطقه با خطراتی همراه است و فکر می کنم همان روزی که برای بازی با فولاد رفتیم بازیکنانمان به این مشکل دچار شدند.

رمضانی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان شما بعد از بازی با فولاد به کرونا مبتلا شدند عنوان کرد: قطع به یقین بعد از بازی با فولاد این اتفاق افتاده است چون قبل از اینکه وارد مسابقات شویم 4 بار تست گرفتیم از بازیکنانمان و جواب هر 4 تست منفی بود و حتی یک مورد هم بازیکنانمان به این مشکل دچار نشدند اما بعد از بازی با فولاد و بعد از آن بازی با سایپا متوجه علائمی در بازیکنانمان شدیم که جواب تست نشان از مبتلا شدن بچه های ما به کرونا داشت.

وی در خصوص موضع باشگاه استقلال در خصوص برگزاری ادامه رقابت های لیگ یادآور شد: در حال حاضر مهمترین اتفاق سلامتی بازیکنان و خانواده هایشان است و متاسفانه کار به اینجا کشیده است. دیروز هم که در سازمان لیگ بودم به عرض دوستان رساندم که قبل از شروع لیگ از سازمان لیگ چندین بار خواستیم که جلساتی تشکیل دهند که تصمیمی درست گرفته شود، من فکر می کنم پروتکل ها کارشناسی شده نباشند.

رمضانی متذکر شد: الان این بحث 25 درصد کرونایی و تعطیلی مسابقات را درک نمی کنم. اگر تیمی 6-7 بازیکن اصلی اش مبتلا باشند چگونه می توانند بازی کنند؟ یا اینکه اگر سه دروازه بان از یک تیم دچار این مشکل شوند و آن سه نفر نتوانند بازی کنند با توجه به اینکه دروازه بانی یک پست تخصصی است چه کسی باید درون دروازه قرار بگیرد؟ وقتی تصمیمات غیر کارشناسی باشد همین مشکلات را هم در پی دارد.

سرپرست استقلال در گفت و گو با رادیو ایران ادامه داد: لیگ ایران با لیگ کشورهای اروپایی متفاوت است دوستان باید این موضوع را درک کنند. قوانین در اروپا با ایران فرق دارد و فوتبال ایران بحث شادی های اجتماعی را دارد و وقتی سلامتی در فوتبال ما نباشد به نظرم فوتبال بازی کردن مفهومی ندارد و به هر قیمتی نباید بازی کرد.

وی در خصوص اینکه گفته می شود تست های استقلالی ها در کلینیکی بوده که مربوط به پزشک تیم استقلال بوده است تاکید کرد: متاسفانه هومن افاضلی صحبتی را مطرح کرد مبنی بر اینکه اعضای تیم استقلال تست هایشان را در بیمارستان آتیه که دکتر ستوده آنجا هست گرفته است که به هیچ عنوان این چنین نیست. اعضای استقلال تست هایشان در بیمارستان مسیح دانشوری انجام شده است و دوستان بدون مطالعه این صحبت ها را مطرح کرده اند.


رمضانی اضافه کرد: به فرض محال اگر تیمی هم وارد یک کلینیکی شود که پزشکش در آنجا باشد مگر می تواند صداقت و رسالت پزشکیش را زیر سوال ببرد؟ شاید دوستان دیگر این کار را انجام دهند اما من به عنوان مدیر تیم و مجموعه استقلال تا این لحظه تماما شفاف عمل کرده ایم و همه چیز طبق اصول پیش رفته است و هیچ زمان امکان ندارد به شخصه کاری را انجام دهم که بخاطر یک سری مسائل زودگذر اعتبارم را خدشه دار کنم و مطمئن باشید ما مثل یک سری آدم ها نیستیم که بخاطر منافعشان اصول را زیر پا می گذارند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین