کد خبر: ۶۵۹۴۹۳
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵
کارشناس مسئول بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی توصیه کرد: بهتر است که از ماسک های کشی استفاده نشود.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر فلوریا انفرادی با تاکید بر استفاده مردم از ماسک به منظور جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا گفت: از آنجاییکه این نوع از ماسک ها هنگام استفاده، کش می آیند و منافذ موجود در آن ها بزرگتر می شود، بهتر است که از این نوع ماسک ها استفاده نشود.

وی افزود: از سوی دیگر ماسک های کشی برای افرادی که صورت های درشت تری دارند، منافذ در آن ها بزرگتر می شود در نتیجه احتمال نفوذ قطرات تنفسی وجود دارد.

انفرادی ادامه داد: اما اگر چاره ای برای استفاده از آن ها وجود نداشت بهتر است افراد از یک دستمال کاغذی استفاده کنند و در داخل ماسک قرار دهند.

وی اظهارکرد: زمانیکه افراد از ماسک استفاده می کنند هم خود آن ها و هم دیگران از ابتلا به این ویروس در امان می مانند و حتی استفاده از ماسک های نازک بهتر از استفاده نکردن از آن است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ماسک مانع انتشار قطرات تنفسی می شود، توضیح داد: برخی از افراد که دچار تنگی نفس هستند و یا در هوای گرم به مدت طولانی نمی توانند از ماسک استفاده کنند می توانند در مکان هایی که فاصله گذاری اجتماعی رعایت می شود و یا ازدحام وجود ندارد، می توانند ماسک نداشته باشند. همچون آقایان، بیشتر کش می آید در نتیجه استفاده آن ها توصیه نمی شود.

وی تاکید کرد: اما استفاده از ماسک در مکان های که فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشده و ازدحام وجود دارد، امری ضروری است.

انفرادی تصریح کرد: اگر مردم از ماسک استفاده کنند و رعایت فاصله اجتماعی را داشته باشند تا 95 درصد از انتشار این ویروس جلوگیری به عمل خواهد آمد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین