کد خبر: ۶۵۹۵۵۰
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۵
ائتلاف سنی القوی العراقیه (گروه‌های عراقی) به ریاست محمد الحلبوسی امروز (یکشنبه) از مصطفی الکاظمی خواست سلاح را به دولت منحصر کرده و مانع از حملات علیه هیئت‌های دیپلماتیک شود.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از خبرگزاری شفق نیوز، ائتلاف مذکور (۴۰ کرسی از ۳۲۹ کرسی پارلمان را در اختیار دارد) در بیانیه‌ای آورده است: در شرایطی که دولت و پارلمان برای تضمین حاکمیت عراق، تقویت گام‌های سازنده برای کشور و حفظ جایگاه آن و انحصار سلاح به دولت تلاش می‌کنند برخی گروه‌های غیراصولی اقدام به مانع تراشی و به شکست کشاندن تلاش‌های ملی با هدف اعمال قانون و احترام به جایگاه کشور عراق می‌کنند.

در این بیانیه از ‌تلاش‌های ناقضین قانون به منظور بی‌اعتماد کردن مردم و جامعه جهانی به قدرت دولت در اجرای قانون و تضمین حمایت، ممانعت از هرگونه تجاوز به هیئت‌ها و نمایندگی‌های بین‌المللی، عربی و سازمان ملل انتقاد شد.

طبق این بیانیه، این مساله تاثیر منفی بر تداوم حمایت بین‌المللی از عراق و تضعیف اعتماد کشورها به آن می‌گذارد و آن را در جهان مجددا منزوی می‌کند و این خلاف خواسته‌های ملت عراق است و دولت به دنبال اعتمادسازی مجدد و ایجاد روابط سیاسی مستحکم در جهت منافع عراق و ملتش است.

ائتلاف القوی العراقیه از نخست وزیر خواسته با مشت آهنین با کسانی که در تلاش برای تضعیف کشور و متزلزل کردن جایگاه آن و عدم حمایت از هیئت‌های دیپلماتیک هستند، برخورد کند و تلاش‌های امنیتی و اطلاعاتی پیش‌دستانه را برای نابودی هر گونه ماجراجویی غیرمسؤولانه و تحویل عاملان آن به دستگاه قضا اجرایی کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین