کد خبر: ۶۵۹۶۱۶
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
کارمندان زن مجلس حق حضور در آزمون دبیری کمیسیون را ندارند
نماینده شهرضا و دهاقان گفت: از ظرفیت زنان در ترکیب هیات رییسه مجلس و کمیسیون ها استفاده نشده است در حالی که زنان نیمی از جامعه را تشکیل می دهند.
آفتاب‌‌نیوز :

سمیه محمودی، نماینده شهرضا و دهاقان در مجلس، در مورد مقابله سیاست‌های ضدخانواده که مجلس یازدهم از آن به عنوان اولویت های خود یاد می کند افزود: وقتی در مجلس از ظرفیت زنان در ترکیب هیات رییسه مجلس و کمیسیون ها استفاده نمی شود و یا کارمندان زن حتی نمی توانند در آزمون دبیری کمیسیون‌ها شرکت کنند چطور می توان با سیاست های ضد خانواده مقابله کرد در حالی که زن رکن اصلی آن است.

وی ادامه داد: یکی از انتقادات مجلس یازدهم به دولت، عدم پرداخت یارانه به کودکانی است که تازه متولد می شوند و این در حالی است هیات هفت نفره متشکل از اعضای هیات رییسه مجلس بعد از بررسی درخواست زنان نماینده برای حضور در هیات رییسه کمیسیون ها تاکید کردند که زن باید بچه داری کند و به امورات خانه رسیدگی کند.

افشاگری خانم نماینده علیه هیات رئیسه مجلس /به ما گفتند زن باید بچه‌داری کند!

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: این گونه اظهارنظرها خلاف سیاست های تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده است که رهبری برآن تاکید فراوان داشتند. چرا که باعث می شود زن احساس کند داشتن فرزند باعث دوری وی از اجتماع خواهد شد و در پی آن بنیان خانواده نیز تضعیف می شود.

محمودی گفت: مجلس در حالی در مورد عدم اجرای سیاست های تشکیل و تحکیم و تعالی خانواده می تواند انگشت اتهام به سمت دولت بگیرد که اصلاح دیدگاه نسبت به جایگاه زن و خانواده را از بدنه خود آغاز کند.

وی افزود: زمانی می توانیم طرح هایی در جهت تحکیم بنیان خانواده و ارتقاء جایگاه زن را به تصویب برسانیم که نگاه سنتی مجلس نسبت به خانم‌ها تغییر کند.

تکمیلی/ خانم نماینده حرفش را پس گرفت: امروز خبری به نقل از خانم محمودی در رسانه ها منتشر شد که در آن خبر گفته شده بود هیئت رئیسه مجلس به زنان مجلسی گفته است « زن باید بچه داری کند»

افشاگری خانم نماینده علیه هیات رئیسه مجلس /به ما گفتند زن باید بچه‌داری کند!

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
5
12
از بس بچه داری نکردید جامعه اینقدر بد و غیر قابل تحمل شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
3
9
شماکه بارای ناچیزواردمجلس شدیدوسایرین همچنین .مسلمه بریدبچه داری بکنید.چون درخانواده مثمرثمرترید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
5
2
همین که گذاشتن چتد تا زن برای چشم دسمن کور کنی تو مجلس باشه خودش جای شکر داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
1
8
دعواسَرِمیزوصندلی و پست ومقامه نه چیزدیگه.
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
2
2
با این که نمایندهای تند روی هستند اما خدایش این حرفشان بجا است بالاترین کرامت برای یک خانم همان خانه داری ومادر بودن است که جایگاهش از همه شغلها بالاتر است به نظر من
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
0
2
خانم نماینده از مهمترین صفات نماینده شجاع بودن اوست از خانم سلحشوری یاد بگیرید. ضمنا تکذیب شما چیزی را عوض نمی کند شواهد حاکی از حقایق است دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین