کد خبر: ۶۵۹۸۹۵
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: کرملین تحریم 25 تبعه روس ازسوی انگلیس را با اقدامات متقابل پاسخ خواهد داد.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش خبرگزاری دولتی تاس، دمیتری پسکوف روز سه شنبه گفت: روسیه به اعمال تحریم های شخصی در مساله ماگنیتسکی به اندازه ای که پاسخگوی منافع ملی باشد، پاسخ خواهد داد.

وزیر امور خارجه انگلیس روز دوشنبه از تحریم ۴۹ شخص و سازمان‌ها در روسیه، عربستان سعودی، کره شمالی و میانمار خبر داد.

«دومینیک راب» طی سخنانی در مجلس عوام انگلیس توضیح داد که ۲۵ تبعه روس را به اتهام دست داشتن در مرگ «سرگئی ماگنیتسکی» وکیل روسی، ۲ تبعه عالی‌رتبه نظامی میانمار را به دلیل اعمال خشونت علیه اقلیت (مسلمان) روهینگیا و دو سازمان در کره شمالی را به اتهام شکنجه و کشتار مردم این کشور تحریم کرده است.

به گفته وزیر امور خارجه انگلیس، دارایی‌هایی این افراد ضبط و ورود آن‌ها به این کشور ممنوع شده است.

«سرگئی ماگنیتسکی» وکیل روس بنیاد انگلیسی سرمایه گذاری «هرمیتاژ» در روسیه بود که ۱۶ نوامبر ۲۰۰۹ در زندان «ماتروسکایا تیشینا» در مسکو درگذشت.
آمریکا و کشورهای غربی همپیمان آن به این بهانه از حدود هفت سال پیش در چارچوب تصویب و اجرای قانون مشهور به ماگنیتسکی، دهها مقام و شهروند روس را تحریم کرده اند.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه درباره تحریم اتباع روسیه از طرف انگلیس خاطرنشان کرد: ما فقط می توانیم از چنین اقدام غیردوستانه متاسف باشیم.

پسکوف افزود: بدیهی است اصل اقدام متقابل بکار گرفته خواهد شد و اقدام متقابل به اندازه ای که مطابق با منافع روسیه باشد، خواهد بود.

بر اساس اطلاعات خبرگزاری تاس، الکساندر باستریکین رئیس کمیته پیگیری قضایی روسیه، ویکتور گرین معاون دادستان کل روسیه، الکسی انیچین معاون سابق وزیر کشور روسیه و شماری از قاضیان، بازپرسان و مقامهای وزارت کشور روسیه در بین افراد تحریم شده ازسوی انگلیس هستند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین