کد خبر: ۶۶۰۲۵۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
جمله جدیدی هم که در این ویدئوها شنیده می شود جالب توجه است: «آنها (نیروهای پلیس) من را خواهند کشت.»
آفتاب‌‌نیوز :

آخرین بررسی‌ها از صدا و تصاویر جدیدی که از لحظه بازداشت جورج فلوید به دادگاه ارائه شده، نشان می‌دهد که او بیست بار تکرار کرده که نمی تواند نفس بکشد و از درک شووین، افسر پلیس، خواسته تا به‌خاطر «مادر و فرزندانش» پایش را از روی گردنش بردارند.

جمله جدیدی هم که در این ویدئوها شنیده می شود جالب توجه است: «آنها (نیروهای پلیس) من را خواهند کشت.»

جورج فلوید پیش از مرگ: به مادرم و فرزندانم بگویید دوستشان دارم

جورج فلوید، سیاه پوست آمریکایی روز ۲۵ ماه مه پس از آنکه نزدیک به ۹ دقیقه زانوهای افسر پلیس روی گردنش بود در ۴۶ سالگی جان باخت. مرگ او آغازگر یکی از کم‌سابقه‌ترین اعتراضات ضدنژادپرستی سال‌های اخیر در ایالات متحده بود.

در ویدئوی جدیدی که توسط دادگاه منتشرشده است بارها جمله «نمی توانم نفس بکشم» شنیده می شود، جملات تکراری که می‌تواند اتهامات افسران پلیس همراه با عامل قتل را بیشترکند.

در یکی از ویدئوها به وضوح صدای جورج فلوید در اولین ثانیه‌های بازداشت شنیده می شود که می‌گوید: «مشکل تنگناهراسی دارم و خواهش می‌کنم، التماس می‌کنم، نمی‌توانم در خودروی پلیس بنشینم.»

فلوید ۴۶ ساله بر این باور بود که احتمالا به‌دلیل مشکل تنگناهراسی امکان دارد در خودروی پلیس جان خود را از دست بدهد. همچنین جمله دردناک دیگری که به‌تازگی منتشر شده است نیز شنیده می‌شود: «به مادرم بگویید که عاشقش هستم، به فرزندانم بگویید که دوستشان دارم. من می‌میرم چون نمی‌توان نفس بکشم.» در این ویدئوها می‌شنویم که افسر پلیس به فلوید می گوید: «وقتی می‌گویی نمی‌توانی نفس بکشی دهنت را ببند، حرف زدن انرژی زیادی از تو می‌برد.»

توماس لین، یکی از چهار پلیس حاضر در لحظه بازداشت تمام ویدئوهای جدید را در اختیار دادگاه قرار داده است. وی انتظار دارد تا با این کار از اتهامات خود بکاهد.

دو پلیس دیگر الکساندر کوئنگ و تو تائو به‌دلیل اتهام همدستی و انفعال در جریان قتل جورج فلوید محاکمه خواهند شد. کارشناسان قضایی در ایالات متحده می‌گویند که دست کم ۴۰ سال زندان در انتظار ۴ پلیسی است که در این قتل شرکت داشته اند.

علت دستگیری جورج فلوید استفاده از یک اسکناس ۲۰ دلاری تقلبی بود.

جورج فلوید پیش از مرگ: به مادرم و فرزندانم بگویید دوستشان دارم

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
0
2
بنده خدا بیامرز آدم خیلی خوبی بود همه را دوست داشت فقط گهکاهی تو بعضی فیلم های بازی میکرد اونم از سرناچاری بود آخه مخارج خیلی بالاست.
بیدل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
0
2
این حرفها رو اون موقعی که نمیتونسته نفس بکشه زده؟
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
0
0
پلیس امریکا هنوز از گذاشتن زانو برگردن متنبه نشده و هنوز دارد این عمل جنایتکارانه را تکرار می کند.پلیس های امریکا باید درخصوص حقوق بشر ورعایت حقوق شهروندان امریکایی آموزش ببینند وچهار چوبهای جدیدی برای رفتار پلیس امریکا تدوین واجرایی شودکه پلیس را ملزم به رعایت حقوق شهروندان امریکایی کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین