کد خبر: ۶۶۰۹۹۹
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۵
محمود میرلوحی ‌عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان اظهار کرد : شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در این مدتی که شروع به کار کرده، به خوبی توانسته است امور اصلاح‌طلبی را به پیش ببرد. در واقع معدل کارایی شورای عالی در سطح بالایی است.
آفتاب‌‌نیوز :

محمود میرلوحی در ادامه سخنانش گفت: پیروزی‌های خیره‌کننده در انتخابات دهه نود که مشخصا به تعبیری ۱۰۰ و به تعبیر دیگر ۱۶۰ اصلاح‌طلب را به مجلس رساند و به جز اهواز و قم، رای اول همه شهرهای مهم را از آن جریان اصلاحات کرد، از جمله نتایج فعالیت شورای عالی بود. در واقع این دستاوردها چیزی نیست که بتوانیم از آنها چشم‌پوشی کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین تصریح کرد: البته شیوع کرونا این فرصت را از اعضای شورای عالی سلب کرد که بتوانند گزارش عملکرد خود را به سمع و نظر عموم برسانند. با این حال،‌ نمی‌توان کاستی‌ها و اهمال‌ها را نادیده گرفت. اساس هیچ مجموعه‌ای نمی‌تواند این ادعا را داشته باشد که همه تصمیم‌هایش،‌ تصمیم‌هایی صحیح و اصولی هستند. البته اعضای شورا در اولین فرصت، حتما با بررسی شرایط جریان اصلاحات و همچنین وضعیت موجود در کشور، برنامه‌های لازم را تبیین می‌کنند تا تفکر اصلاح‌طلبی همچون بیست و چند سال گذشته تاثیرگذار باشد.

استعفای عارف چه معنایی دارد؟

میرلوحی در ادامه افزود: اینکه آقایان موسوی لاری یا عارف از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان کنار رفته‌اند، دلیلی برای جدایی‌شان از جبهه اصلاحات نیست و به همین دلیل نمی‌توان آنها را به خاطر جدایی از شورای عالی، از اصلاح‌طلبان جدا دانست.

وی توضیح داد: تاکید من این است، شورای عالی فقط در ظاهر با حالت قهرآلود روبه‌رو است. مهم این است اصلاح‌طلبان چون دل در گروی کشور و مردم دارند و از سختی‌ها خسته نمی‌شوند، همانطور که از سال ۷۶ تلاش و به خوبی خودشان را به مردم ثابت کرده‌اند، کماکان در عرصه حضوری جدی خواهند داشت. یعنی همانطور که رد صلاحیت‌های سال ۷۸ و اتفاق سال ۸۸ اصلاح‌طلبان را مایوس نکرد، هیچ مساله دیگری آنها را به حاشیه‌نشینی نمی‌رساند.

محمود میرلوحی در پایان صحبت‌هایش گفت: اصلاحات و اصلاح‌طلبان در لابه‌لای جامعه رسوخ کرده‌اند. دقیقا به همین دلیل جامعه به هیچ‌وجه به کنارنشینی اصلاح‌طلبان را بر نمی‌تابد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین