کد خبر: ۶۶۱۱۳۳
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
معاون سیاسی استاندار بوشهر:
معاون سیاسی استاندار بوشهر گفت: اعتراف به شکست خوب است. دولت در همه اقدامات خود به نسبت موفق بوده ولی نتوانسته روایتگری اقدامات خود را به شکل مناسبی انجام دهد، به همین دلیل سرمایه اجتماعی خود را از دست داده و رقیب توانسته از این موقعیت استفاده کند.
آفتاب‌‌نیوز :

مجید خورشیدی ظهر روز سه‌شنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان بوشهر عنوان کرد: برخی نمایندگان جوان و حتی برخی افراد باسابقه این واقعیت را فراموش می‌کنند کشوری که اقتصاد نفتی داشته و تمام هزینه‌های اداره آن نیز بر عهده دولت است در اثر تحریم‌ها چه شرایطی را تجربه کرده، تصدی‌گری دولت در همه امور هزینه بر است، حالا تمام درآمدها قطع شده اما تصدی‌گری‌ها پابرجاست و کرونا نیز به مشکلات اضافه شده است.

وی افزود: از دولت قبل این رویه وجود داشت که می‌گفتند تحریم هیچ اثری ندارد و متاسفانه این رویه غلط ادامه یافته؛ اما باید بگویم که تحریم‌ها کمر اقتصاد را شکسته است.

اعتراف به شکست خوب است؛ تحریم‌ها کمر اقتصاد را شکسته است

این مسئول تصریح کرد: متاسفانه ثبات اقتصادی فردای برجام به مردم یادآوری نشد و نتیجه اینکه ما در مقام متهم و کسانی که مانع ایجاد کردند در مقام مدعی برآمدند. کسانی که باعث زمین خوردن برجام و بابت این اتفاق خوشحال بودند امروز که بر اثر شکست برجام فشار حداکثری بر مردم وارد می شود کجا هستند؟ کسانی که مانع پذیرش FATF شدند؛ امروز مدعی معیشت مردم هستند، معیشت که از آسمان نمی آید.

معاون استاندار بوشهر ادامه داد: ما همه مشکلات مردم را می‌دانیم، اما اقتصاد بر مبنای کشاورزی سنتی و یا کوچ نشینی نیست بلکه اقتصاد صنعتی سال 2020 است و باید روابط خارجی و داد و ستد وجود داشته باشد تا اقتصاد یک کشور موفق شود. ما همه راه‌ها را بسته ایم و بعد می‌گوییم معیشت مردم! در این شرایط رئیس جمهور آمریکا به شکل علنی و در راستای تغییر رژیم فشار حداکثری اعمال می‌کند و تبعات این دیدگاه برای مردم روشن نیست.

خورشیدی تاکید کرد: اصلا نیازی به گفتن نیست، سال‌های سال دولت را متهم به گسترش فضای مجازی کردند، ما حامی بسته نشدن واتساپ و تلگرام بودیم اما امروز می‌بینیم رقیب به خوبی و ماهرانه از تمام این ظرفیت‌ها استفاده می‌کند. دولت در اطلاع رسانی و روایتگری عملکرد خود شکست خورد و همین باعث شد که سرمایه اجتماعی را از دست بدهد. حالا جای مدعی و کسی که باید پاسخگو باشد عوض شده است.

وی با بیان اینکه صورت وضعیت را به عنوان یک امانت به دولت بعد تحویل دهیم، گفت: بیان عملکرد دولت و به تعبیر مقام معظم رهبری "صورت وضعیت دولت" دستور ولایی است که لازم است مورد توجه ویژه قرار گیرد. در این شرایط بحث دولت‌ها مطرح نیست، زیرا دولت‌ها بخشی از نظام هستند و اگر اعتماد عمومی از مسئولان سلب شود همه متضرر می‌شوند. رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس به روشنی هشدار دادند انصاف را کنار نگذارید چرا که نباید اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی از بین برود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر نقص اطلاع رسانی دولت، اظهار کرد: خواهش من این است که در راستای عمل به توصیه رهبری، در هفته دولت پیش رو با توجه به شرایط خاص حاکم بر جامعه اطلاع رسانی عملکرد و اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم در اولویت باشد و در اطلاع رسانی عملکرد دولت اهتمام ورزیم. مسئولیت این کار مستقیما بر عهده مدیران دستگاه‌های اجرایی است، دستگاه‌های اجرایی عملکرد خود را به زبان مطلوب مردم اطلاع رسانی نکرده‌اند در حالی که رقیب به زبانی که مردم می‌خواهند حرف می‌زند.

مجید خورشیدی در خصوص شیوع کرونا و وضعیت جامعه عنوان کرد: متاسفانه بیماری کووید 19 با ما خواهد بود، ما در بسیاری از موارد نذورات و خیریه های خوبی داریم. در ابتدای شیوع بیماری نیز اقدامات خوبی انجام شد. حالا هم می‌توان در منازل ماسک تولید کردند و مهمتر از آن نذر ماسک است که با این کار می توان سلامت مردم را تامین کرد. من مردم را به این کار نیک دعوت می‌کنم که الان بالاترین عمل خیر است چون بعضی افراد توان تهیه ماسک را ندارند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۰
سرویس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
0
6
اولش گفت که اقتصاد 2020 و آخرش نذر ماسک توسط مردم دولت هم دست روی دست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
16
2
...یادشان نیست مقام معظم فرمودند به غربیها اعتماد نکنید حالا دارند تقاص سیاستهای غلت را به قیمت فرو پاشی اقتصادی پس میدهند . باز هم احمدی نژاد
پاسخ ها
نگو که نگفت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
صدات از جای گرم پامیشه مردم تو بدبختی و مشکلات غرق شدن شما شکم سیرها به مردم حکم میکنید
همصدا با دلسوزان کشور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
5
3
آقای خورشیدی گویا فراموش کردید کشور بیش از ۴۰ سال تحریم است خصوصآ فشار در زمان جنگ بسیار بود و عملآ غیر از دولت سوریه کسی در دنیا به ما تره خورد نمی کرد بخش اعظم فشارها از بابت تحریم ها نیست بلکه از بی تدبیری و حرص و طمع در ثروت اندوزی بین مدیران ... دولتی و نمایندگان مجلس است که موجب شده از مشکلات و رفع آن فاصله بگیرند و فقط نگاه خود را به جذب سرمایه برای جیب خود متمرکز کردند خصوصآ بعد از جنگ با شتاب نور حرص طمع مدیران سرعت گرفت و کشور را برای تامین خوشگذرانیها همراه با آقازاده های مثلآ ژن برتر به ورشکستگی کشاندند
طاها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
4
1
بنظر من اگر حسابی و۱۰۰درصدی جلوی فساد اداری وحقوق نجومی و حیف ومیل آقازاده ها گرفته بشه با مالیات و صادرات غیر نفتی کشور از گذشته هم بهتر اداره میشه وپیشرفت بیشتری میکند.
Aaa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
1
1
آقای خورشیدی دلم سوخت با این حرفاتون ......بلاخره کل ای حرفای تو ک گفتی چ دردی از دردای ما رو حل کرد ....نتونستی کاری انجام بدی بهونه هم نساز ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
0
2
ایران هم بشه سوریه برای یه عده اصلا مهم نیست
Masood
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
2
0
حالا ک تحریم اثر گذاره باید دوتا رو یکردو پیش بگیریم یا توافق یا عوض کردن برنامه میتونیم شرایطو بسوی خصوصی کردن پیش ببریم آموزش پرورش مدارس و تبدیل به خصوصی کنه خدمات خصوصی بشه دولت کوچیکتر بشه نهادهای نظامی ادغام بشن دلیلی نداره بسیج و سپاه و ارتش هر سه زیر مجموعه یک نهاد بشن یک نهاد امنیتی داشته باشیم کمیته امداد و مستضعفین به خیریه تبدیل بشن نه نهاد دولتی دانشگاه با حوزه ادغام بشن باور کنین مملکت پیش میره دیگه لازم نیست پخش بشن لازم نیست هزینه ها کاهش پیدا می‌کنه شفافیت ایجاد میشه ایجاد قدرت و انحصار نمیشه تک بعدی نمیشه...
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
1
0
تحریم کمر کشور رو نشکونده این مدیریت اصلاحات هستش که کار رو به اینجا رسونده
پاسخ ها
بی نام
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
تحریم کمر کشور را نشکسته بلکه خود نعمت است برای ماهیگیران ولی کمر مردم بی نوا را له کرده است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین