کد خبر: ۶۶۲۰۵۹
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱
دولت اسرائیل اعلام کرد، به توافق با دولت‌های اروپایی برای کشیدن خطوط لوله دریایی جهت انتقال گاز طبیعی از شرق مدیترانه به اروپا چراغ سبز نشان داده است.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از خبرگزاری رویترز، خط لوله "ایست-مید" که از سال‌ها پیش برای آن برنامه‌ریزی می‌شود با هدف انتقال گاز از سواحل اسرائیل و قبرس به یونان و از آنجا به ایتالیاست. این توافق در ژانویه بین وزیران قبرس، اسرائیل و یونان امضا شده و نیاز به توافق نهایی در اسرائیل دارد.

سه دولت به دنبال دستیابی به تصمیم بهره برداری نهایی همزمان با سال ۲۰۲۲ و پایان کار خطوط انتقال هستند؛ خطوطی که شش میلیارد یورو (۶.۸۶ میلیارد دلار) همزمان با سال ۲۰۲۵ برای مشارکت در تنوع سازی منابع انرژی اروپا هزینه خواهد داشت.

در حال حاضر ارزیابی‌های دریایی و زمینی برای اطلاع از روند خطوط انتقال در جریان است؛ خطوط انتقالی که طول آن ۱۹۰۰ کیلومتر خواهد بود.

اتحادیه اروپا و مالک خط لوله آبی.جی.آی بوسایدون (که طرحی مشترک بین شرکت گاز یونانی "دیبا" و گروه انرژی "ادیسون" ایتالیا است) ۳۵ میلیون یورو در اقدامات برنامه‌ریزی هزینه می‌کنند.

یووال اشتانینیتز، وزیر انرژی اسرائیل گفت، دولت با توافق چارچوب بندی برای کشیدن خط لوله گاز طبیعی بین اسرائیل و اروپا موافقت کرده که گامی تاریخی و جدید در مسیر تبدیل شدن اسرائیل به منبع انرژی است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین