کد خبر: ۶۶۴۸۵۸
تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
«یوشی هیده سوگا» دبیر اول کابینه ژاپن برخی اخبار منتشر شده مبنی بر بیماری «آبه شینزو» نخست وزیر این کشور را رد کرد و گفت که سلامتی او هیچ مشکلی ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :

یک مجله هفتگی امروز سه شنبه گزارشی مبنی بر اینکه وضعیت سلامتی و بهداشتی آبه شینزو نخست وزیر ژاپن ضعیف است منتشر کرده بود در این گزارش آمده است که آبه ماه گذشته کیلادی دچار «استفراغ خون» شده است.

سوگا روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری در توکیو در واکنش به این گزارش گفت: آبه هیچ مشکلی از نظر سلامتی ندارد من هر روز با او ملاقات می کنم و او بر انجام وظایف خود متمرکز است.

در آخرین نسخه مجله هفتگی «فلش» که امروز سه شنبه بر پیشخوان کیوسک های مطبوعاتی قرار گرفت آمده است گمانه زنی ها حاکی از آن است که از آبه در ۶ ژوئیه (۱۶ تیر) خون گرفته شده است گزارش خاطرنشان می کند که برنامه نخست وزیر به همین دلیل حدود پنج ساعت در آن روز لغو شده است.

سلامتی آبه از آن جهت مود توجه رسانه ها است که او در سال ۲۰۰۷ پس از یک سال کار به عنوان نخست وزیر به دلیل بیماری روده استعفا داد او پس از بازگشت به قدرت در سال ۲۰۱۲ گفت که با کمک یک داروی جدید بر بیماری «کولیت اولسراتیو» غلبه کرده است در نوامبر سال گذشته، وی رکورد فعالیت به عنوان طولانی ترین نخست وزیر ژاپن را شکست.

کیودو گزارش کرده است آبه که غالباً قبل از همه گیری ویروس کرونا با سیاستمداران، بازرگانان و دیگران نهار می خورد بتازگی درست پس از ساعت ۶ بعد از ظهر به محل زندگی شخصی خود باز می گردد.

سلامتی نخست وزیر ژاپن همچنان تحت نظارت دقیق قرار گرفته است زیرا بیش از یک ماه است که هیچ کنفرانس مطبوعاتی برگزار نکرده یا در جلسات مجلس شرکت نکرده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین