کد خبر: ۶۶۴۹۴۸
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵
براساس یک نظرسنجی جدید، اکثر آمریکایی‌ها معتقدند مدیریت آمریکا در مبارزه با پاندمی کرونا ضعیف‌تر و یا بدتر از دیگر کشورهاست.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نظرسنجی جدید رادیو ان‌پی‌آر و پایگاه ایپسوس نشان داد ۶۰ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند مدیریت آمریکا در مبارزه با پاندمی ویروس کرونا تا حدودی یا خیلی بدتر از دیگر کشورهاست.

تنها ۲۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند که مدیریت آمریکا در مبارزه با کوئید ۱۹ خیلی یا تاحدودی بهتر از دیگر کشورهاست و ۹ درصد گفتند نمی‌دانند نحوه مدیریت آمریکا در مبارزه با این پاندمی در مقایسه با دیگر کشورهای جهان چقدر خوب بوده است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که ۸۵ درصد از دموکرات‌ها و ۴۴ درصد از جمهوری‌خواهان معتقدند مدیریت آمریکا در این زمینه تاحدودی یا خیلی بدتر و ضعیف‌تر از دیگر کشورهاست. ۶۶ درصد از افراد مستقل نیز همین نظر را داشتند.

براساس این نظرسنجی، بیش از ۷۵ درصد از شرکت‌کنندگان قوانین دولتی را که مردم را به استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی در تمامی زمان‌ها ملزم می‌سازد، تایید می‌کنند و ۶۰ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند که از تمدید دو هفته‌ای دستور ماندن در خانه حمایت می‌کنند.

به علاوه، ۸۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند که استفاده از بودجه دولتی برای گسترش انجام تست کرونا و رایگان انجام دادن آن را تایید می‌کنند، در حالی که ۸۳ درصد از شرکت‌کنندگان معتقدند بودجه فدرال باید برای ساخت تجهیزات حفاظتی و دردسترس قرار دادن واکسن کوئید ۱۹ برای تمامی آمریکایی‌ها استفاده شود.

دو سوم از کل شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نیز معتقدند دولت فدرال آمریکا باید پول بیشتری برای تصویب یک لایحه محرک اقتصادی دیگر که کمک هزینه مالی برای تمامی آمریکایی‌ها را فراهم می‌کند، اختصاص دهد.

به علاوه، ۸۷ درصد از دموکرات، ۴۱ درصد از جمهوری‌خواهان و ۶۶ درصد از افراد مستقل که در این نظرسنجی شرکت داشتند گفتند که سال تحصیلی امسال باید به صورت مجازی برگزار شود.

این نظرسنجی بین ۳۰ تا ۳۱ ژوئیه برگزار شده و در آن ۱۱۱۵ آمریکایی بزرگسال شرکت داشتند.

آمریکا با وجود پنج میلیون فرد مبتلا به ویروس کرونا و بیش از ۱۶۰ هزار قربانی بر اثر ابتلا به کوئید ۱۹، بالاترین آمار مبتلایان به این بیماری در جهان را دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین