کد خبر: ۶۶۵۱۴۷
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸
بهترین قسمت برای برداشت مو، ناحیه‌ی پشت سر شما است! و سپس با استفاده از میکروسکوپ و لوپ‌های مخصوص، فولیکول‌های آن به صورت تک تک جدا می‌شوند و با همان ظرافتی که جدا شده اند در ناحیه گیرنده با ایجاد برش‌هایی در حد یک میلی متر پیوند زده می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

درحال حاضر بهترین و مناسبترین راه، برای بازگرداندن مو‌های از دست رفته، کاشت مو می‌باشد که این عمل جراحی در نواحی مختلف از جمله (سر –ابرو–ریش–سبیل–مژه –نواحیاسکار) قابلکاشتاست.

کاشت مو اولین بار درسال ۱۹۳۹ توسط پزشک ژاپنی، دکتر Dr.Okuda مطرح و سپس درسال ۱۹۵۹ توسط پزشک آلمانی Dr.Orentreich عملی گردید. در سال‌هایی که گذشت تجربه‌ها وروش‌های متعددی مورد آزمایش قرارگرفت و در نهایت امروزه با بهرگیری از تکنولوژی میکرو اف آی تی از دسته‌های کوچکتر مو موسوم به میکروگرافت (micrograft) استفاده می‌شود که سبب نتایج رضایت‌بخش و ظاهری طبیعی شده است و امری که تاچندی پیش حتی تصورش هم دشوار بود امروزه تبدیل به یکی از اعمال جراحی سرپایی و بسیار سبک شده است که برپایه برداشت سالم ریشه‌های موی شخص و کاشت آن‌ها در نقاط مورد نظر استوار می‌باشد.

کاشت مو و نکات طلایی آن در ۲۰۲۰

مواردی که قبل از عمل جراحی کاشت مو باید آن را رعایت کنید

عمل جراحی کاشت (مژه، ابرو و سر) با چند روش مختلف انجام می‌شود، که اغلب آن‌ها اگر توسط یک متخصص انجام شود، بسیار مطمئن هستند و تا به حال نیز نتایج خوبی دیده شده است و اکثر بیماران از انجام آن رضایت داشته‌اند. هرچند این عمل بسیار ساده و بی خطر است، اما رعایت کامل نکات ایمنی و تخصص پزشک برای حفظ سلامت بیمار و به دست آمدن نتیجه مطلوب ضروری است، همچنین به دلیل حساسیت زیاد این عمل لازم است به طور تیمی انجام شود؛ بنابراین اگر شما به دنبال پیوند مو هستید، ابتدا کار مهم برای شما، یافتن یک جراح باتجربه است تا در قبال صرف وقت و هزینه جراحی بتوانید به نتیجه رضایت بخش برسید! و این موضوع خیلی مهم است، چون اگر متخصص نباشد، بانک موی شما را تخریب می‌کند و برای همیشه نمی‌توانید مو بکارید! همچنین لازم است که خودتان نیز اطلاعات بیشتری درباره پیوند مو بدانید. این روز‌ها ۲ روش FUT و FIT جزو رایج‌ترین روش‌های کاشت مو در کلینیک ستاره ایران نوین هستند که با مشورت پزشکان ما می‌توانید مناسب‌ترین را انتخاب کنید، در واقع فولیکول‌های مو را به صورت تک تک و با همان حالت طبیعی می‌کارند، مو‌های کاشته شده همانند مو‌های طبیعی رشد خواهند کرد.

کاشت مو و نکات طلایی آن در ۲۰۲۰

در هنگام کاشت مو باید از چه نوع مو‌هایی استفاده کرد؟

بهترین قسمت برای برداشت مو، ناحیه‌ی پشت سر شما است! و سپس با استفاده از میکروسکوپ و لوپ‌های مخصوص، فولیکول‌های آن به صورت تک تک جدا می‌شوند و با همان ظرافتی که جدا شده اند در ناحیه گیرنده با ایجاد برش‌هایی در حد یک میلی متر پیوند زده می‌شود. بدن نیز به این مو‌ها واکنشی نشان نمی‌دهد و در واقع حسن پیوند موی طبیعی همین است. با توجه به این که عضو پیوندی از بدن خود فرد تهیه می‌شود، احتیاج به نگهداری و مراقبت‌های درمانی ندارد. اگر پزشک کاملا باتجربه باشد آنقدر ظریف این مو‌ها را برمی دارد که تنها یک خط بسیار باریک می‌ماند. البته توجه داشته باشید وقتی مو‌ها کاشته می‌شوند بعد از ۴ تا ۶ ماه می‌ریزند و بعد از آن مجددا مو‌ها رشد خواهند کرد، به همین دلیل نباید نگران شوید، چون ریزش بعد از کاشت طبیعی است.

مراحل کاشت مو

مهمترین مراحل کاشت موی موفق شامل:

• روش پانچ کاشت مو (punch):

این روش باید به شکل تخصصی باید انجام شود، که اگر غیر تخصصی صورت گیرد، ممکن است که مو‌های برداشته شده از بین برود! مو‌ها به صورت دسته‌ای برداشته شده و در محل مورد نیاز با استفاده از ایجاد سوراخ‌هایی در پوست سر، کاشته می‌شود. امروزه این روش به دلیل ایجاد نمای مصنوعی (معروف به نمای عروسکی) کاربرد چندانی ندارد.

• استفاده از روش FUT چگونه است؟

برای استفاده از این روش، ابتدا باید بانک موی شما مورد بررسی قرار گیرد که آیا کشش انجام چنین کاری را داراست یا خیر؟ معمولا برداشت مو با یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده و حاوی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت که حاوی ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تار مو می‌باشد و سپس محل عمل به ظرافت ترمیم شده و، چون خط برداشت در مسیر رویش مو‌ها بوده معمولا محل ترمیم دیده نمی‌شود. سپس توسط تیم جراحی زیر میکروسکوپ گرافت‌های فولیکول‌های مو بصورت واحد‌های یک، دو و یا سه تایی جدا و آماده جهت کاشت می‌شود. در این روش معمولا نیاز به تراشیدن کل مو‌های سر فرد نبوده و فقط ناحیه‌ای که جهت برداشت و کاشت لازم است کوتاه می‌شود و سپس فولیکول‌های آماده شده تک تک و خیلی منظم طبق طرح از قبل تعیین شده کاشته می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این روش سرعت عمل پیوند در طی سه تا پنج ساعت می‌باشد. در حال حاضر FUT مطمئن‌ترین و قطعی‌ترین روش کاشت مو در دنیا بوده و تا ۹۷ % استفاده کنندگان از این روش به نتیجه دلخواه رسیده اند، ولی روش کاشت ریش متفاوت خواهد بود.

• روش کاشت مو FIT

بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوش‌ها انتخاب می‌شود، عمل برداشت انجام شده مجدداً بوسیله پانچ یا slit پیوند داده می‌شود. بطور تقریبی بسته به نیاز شخص از هر ۳ الی ۵ واحد فولیکولی موجود در بانک مو یکی خارج می‌شود، از برخی جهات روش کاشت موی FTT مانند روش FUT است، یعنی با بوجود آوردن شکاف‌های ریز این گرافت‌ها کاشته می‌شوند، لازم بذکر است این تکنیک به تنهائی (در روش غیر ترکیبی) معمولاًدر افرادی توصیه می‌شود که ناحیه کاشت موی محدود و کوچکی دارند و یا کاشت مو در قسمت‌های محدودی مثل ابرو، صورت و محل زخم‌های قدیمی باشد.

مراقبت‌های بعد از انجام عمل کاشت مو چیست؟

–بعد از عمل به خانه بروید و استراحت کنید. در هنگام خواب سر خود را تا حدود ۴۵ درجه بالا نگه دارید.

–برای اولین شب یک باند پیچی بر روی سر شما قرار خواهد گرفت. صبح روز بعد، با دقت فقط باند را قیچی بزنید و از سر جدا کنید. آن را نکشید، زیرا ممکن است برخی از پیوند‌ها بیرون کشیده شود. قبل از شب اول آن را برندارید، اگر چنین کردید سر شما بعدا متورم می‌شود.

–روز اول جراحی، دوش بگیرید. بدن خود را طبق معمول بشویید. سپس محل اهدا کننده را با آب بشویید.

–در حین شستن مو فقط از انگشتان خود با ملایمت استفاده کنید. از استفاده از شانه خودداری کنید، زیرا ممکن است بخیه-ها به شانه گیر کند.

–اشکالی ندارد که از روز دوم بعد از عمل پیوند موی طبیعی، برای شستشوی مو‌ها از شامپوی معمولی استفاده کنید.

-ممکن است تا چند روز بعد از کاشت مو احساس خارش یا درد مختصر در محل کاشت مد داشته باشید. این احساس با استفاده از کمپرس یخ یا دارو‌های تجویزی پزشکتان کاهش خواهد یافت.

-بهتر است در ۲ هفته اول بعد از کاشت مو از سشوار برای خشک کردن مو‌ها استفاده نشود.

مشاوره‌ها و توصیه‌های دقیق‌تر از سوی پزشکتان به شما ارائه خواهد گردید.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین