کد خبر: ۶۶۵۲۳۴
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۲
اضافه شدن سالانه ۸۰۰ کیلومتر به بزرگراه‌های کشور
وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه در سه سال گذشته سالانه ۸۰۰ کیلومتر به بزرگراه های کشور اضافه شده است، گفت: در سال جاری ۸۰۰ کیلومتر دیگر با هزینه تقریبی ۱۵ هزار میلیارد تومان به بزرگراه های کشور اضافه خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد اسلامی عصر امروز (پنجشنبه-۱۶ مرداد ماه) در آیین آغاز عملیات اجرایی آسفالت کیلومتر ۲۳ تا ۴۰ محور اصفهان به اردستان، اظهار کرد: محور اصفهان به اردستان یکی از محورهای اصلی استان برای برقراری ارتباط مرکز استان به شهرستان اردستان است که نقاط حادثه خیز داشته و در سال های گذشته حجم زیادی از جاده چهاربانده شده و امروز مرحله پایانی عملیات آسفالت آن انجام می شود.

وی با بیان اینکه این مرحله حدود ۲۲ کیلومتر است که مسیر شهرستان به مرکز استان را ۵ کیلومتر کوتاه و بسیاری از قوس های خطرناک را حذف خواهد کرد، افزود: برآورد می شود این قسمت تا مهرماه به بهره برداری و زیر بار ترافیک رود.

وزیر راه: خبرنگاران را صاحب خانه می‌کنیم

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر نهضت راهسازی در سراسر کشور آغاز شده است، گفت: با وجود پروژه هایی که امروز در کشور در حال انجام است ایمنی و آسایش جاده ها ارتقا می یابد و پیمانکاران حوزه راه و شهرسازی بدون هیچ گونه توقفی در حال فعالیت هستند.

اسلامی با بیان اینکه در سه سال گذشته سالانه ۸۰۰ کیلومتر به بزرگراه های کشور اضافه شده است، تصریح کرد: در سال جاری نیز ۸۰۰ کیلومتر دیگر با هزینه تقریبی ۱۵ هزار میلیارد تومان با نرخ ثابت به بزرگراه های کشور اضافه خواهد شد که فقط امروز در استان اصفهان ۴۰ کیلومتر نائین به انارک افتتاح شد و ۲۲ کیلومتر مسیر اردستان به اصفهان نیز از همین برنامه است.

وی با اشاره به وضعیت آزادراه های کشور، گفت: در حال حاضر در کشور ۲۴۳۰ کیلومتر آزادراه وجود دارد که ۵۱۸ کیلومتر آزادراه تا پایان دولت تحویل خواهیم داد و آماده ترین پروژه ای که به بهره برداری می رسد آزادراه کنارگذر شرق اصفهان است و مسیر ترافیک عبوری را 1.5 ساعت کاهش می دهد که در دو هفته آینده به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

وزارت راه و شهرسازی حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان بدهی دارد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال ۹۸ حجم زیادی از دیون مطالبات پیمانکاران را توانستیم پرداخت کنیم، گفت: وزارت راه و شهرسازی در حال حاضر حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان پروژه و قرارداد در دست اجرا دارد و حجم بدهی این وزارتخانه به پیمانکاران حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان است که مکلف به پرداخت آن هستیم. به طور کلی به اعتباری نیاز داریم تا بتوانیم ۱۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران را کاهش دهیم.

خبرنگاران صاحب مسکن می‌شوند

اسلامی همچنین با تبریک روز خبرنگار، گفت: با تعاملی که با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم قرار شد برای اصحاب فرهنگ و هنر و به ویژه خبرنگاران طرح مسکن در نظر گرفته شود و برای این موضوع تفاهمنامه‌ای امضا خواهد شد و در قالب طرح اقدام ملی مسکن این قشر را صاحب خانه خواهیم کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین