کد خبر: ۶۶۵۲۶۲
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۲
عضو هیئت رئیسه مجلس از تلاش برخی نمایندگان برای حذف کنکور در راستای پایان دادن به بازی مافیا در این حوزه خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

روح‌الله متفکرآزاد با اشاره به تلاش کمیته آموزش عالی مجلس در راستای حذف کنکور گفت: در حال حاضر برای بسیاری از صندلی‌های دانشگاه اصلاً رقابت جدی وجود ندارد از این رو حذف کنکور آسیبی به بدنه علمی کشور نمی‌زند.

وی با بیان اینکه اکنون رقابت بر سر ۲۰ درصد از رشته‌ها و صندلی‌های دانشگاهی برقرار است، افزود: تنها همین میزان از رشته‌ها و صندلی‌های دانشگاهی مرغوبیت داشته و رقابت بیشتر در این بخش متمرکز است.

برنامه مجلس برای کنکور

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آموزش عالی در کشور از لحاظ کمی به اندازه کافی توسعه یافته است، تصریح کرد: در حال حاضر در بسیاری از رشته‌ها و دانشگاه‌ها نیاز به رقابت وجود ندارد از این رو حذف کنکور موضوعی است که روی جزییات آن تدبیر خواهیم کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جزء مدافعان حذف کنکور هستم، گفت: حذف کنکور به این شرط باید انجام شود که بتوانیم شرایط آن را مهیا کنیم.

وی ادامه داد: از هم اکنون در کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به دنبال بررسی راهکارهای حذف کنکور خواهیم بود تا سال آینده با فراهم شدن شرایط دیگر نیازی به برگزاری آزمون نباشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با حذف کنکور یک بار برای همیشه با مافیا در این بخش نیز خداحافظی خواهیم کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین