کد خبر: ۶۶۵۵۴۴
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸
جسدی که احتمال داده می‌شود متعلق به سها رضانژاد، دختر جوان طبیعت‌گردی باشد که حدود یک ماه قبل در پارک جنگلی جهان‌نما گم شده بود، پیدا و برای تأیید ازسوی اعضای خانواده این دختر جوان به پزشکی قانونی منطقه منتقل شد.
آفتاب‌‌نیوز :

خبر گم‌شدن سها رضانژاد 20 تیر اعلام شد و اعضای تیم طبیعت‌گردی که سها نیز با آنها به منطقه جهان‌نما رفته بود، اعلام کردند او صبح از چادر خارج شده و دیگر برنگشته است. آنها با سه ساعت تأخیر از هلال‌احمر کمک خواسته و گفته بودند تلاش‌شان بر این بود که خودشان سها را پیدا کنند.

از همان ساعات اولیه گمانه‌زنی‌هایی درباره اینکه سها به یک دره سقوط کرده باشد، مطرح شد؛ چرا‌که منطقه جهان‌نما یک پارک جنگلی طبیعی است که دره‌های زیادی دارد و اطراف کمپ محل اقامت سها نیز دره‌های عمیق وجود داشت. 9 روز تلاش برای پیدا‌کردن سها راه به جایی نبرد و با اینکه تیم‌های امداد، منطقه را با دقت بررسی کردند، اما ردی از این دختر به دست نیاوردند.

جزئیات کشف جسد احتمالی سها رضانژاد،‌ دختر طبیعت‌گرد

همین امر باعث شد خانواده سها فرضیه ربایش او را مطرح کنند. نزدیکان سها مدعی بودند اگر جسدی از او نیست، پس ممکن است او ربوده شده باشد؛ اما پلیس این فرضیه را رد کرد و گفت تحقیقات نشان داده سها درگیر هیچ مسئله‌ای نبوده و کسانی که در کمپ بودند هم هیچ مشکلی با سها نداشتند. ضمن اینکه تحقیقات علمی و ردیابی‌های تلفن هم نشان می‌دهد فرضیه ربایش او کاملا بی‌اساس است. در‌این‌میان، دوستان سها سعی کردند در فضای مجازی توجه مردم و پلیس را نسبت به این مسئله بیشتر جلب کنند. درنهایت صبح روز جمعه، 17 مرداد، هلال‌احمر کردکوی اعلام کرد جسدی را پیدا کرده که به نظر می‌رسد متعلق به سها است.

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر در‌این‌باره به ایسنا گفت: در دور اول تحقیقات با اینکه 9 روز طول کشید و از کوادکوپتر برای پیدا‌کردن سها استفاده شد، اما نتیجه‌ای حاصل نشد؛ تا اینکه در دو مرحله در تاریخ‌های هشتم مرداد و ۱۷ مرداد نیز عملیات جست‌وجو و نجات میدانی انجام شد که حدود ساعت ۱۲ روز ۱۷ مرداد، عوامل جمعیت هلال‌احمر در مناطق صعب‌العبور اطراف منطقه بین چکل‌سر و یارعلی جهان‌نما، جسدی ناشناس را کشف کردند که بلافاصله موضوع به عوامل انتظامی و قضائی اطلاع داده و عملیات برای انتقال فرد متوفی به پایین‌دست و تحویل به مراجع ذی‌صلاح اجرا شد. سخنگوی جمعیت هلال‌احمر افزود: در‌نهایت با توجه به صعب‌العبور‌بودن منطقه، تعداد نیروهای عملیاتی به‌منظور تسریع در انتقال جسد فرد پیدا‌شده به بالادست، افزایش یافتند و در‌نهایت جسد که بنا بر برخی اظهارات و شواهد لباس‌هایی شبیه به سها رضانژاد به تن داشت، از منطقه خارج و تحویل عوامل قضائی و انتظامی شد. هرچند لباس‌ها و وسایل کشف‌شده مورد تأیید خانواده سها قرار گرفته و گفته می‌شود لباس‌ها متعلق به اوست، اما هنوز شناسایی جسد که روند قانونی تأیید فوتی اوست، از‌سوی خانواده انجام نشده است. وکیل خانواده رضانژاد نیز در حساب توییتری خود نوشته است: برای اظهارنظر قطعی درباره پرونده سها رضانژاد باید منتظر اعلام نظر نهایی پزشکی قانونی ماند. اگر جسد متعلق به او باشد، قطعا تحقیقات تکمیلی درباره نحوه سقوط و مرگ او باید انجام شود و اگر آزمایش‌های انجام‌شده خلاف موضوع را ثابت کند، به نظر می‌رسد که باز هم جست‌وجوها برای یافتن سها ادامه خواهد داشت.

عکس| جزئیات کشف جسد احتمالی سها رضانژاد،‌ دختر طبیعت‌گرد

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین