کد خبر: ۶۶۵۶۶۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
مشاور وزیر در امور بهداشتی در نامه‌ای به دکتر نمکی، نتایج نظرسنجی میزان رضایت افرادی که به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری یا در منزل مراقبت شده‌اند را اعلام کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر محمد آسایی، مشاور وزیر در امور بهداشتی در نامه‌ای به دکتر نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نتایج نظرسنجی میزان رضایت افرادی که به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری یا در منزل مراقبت شده‌اند را اعلام کرد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، که توسط جهاد دانشگاهی و با نظارت آسایی، مشاور وزیر در امور بهداشتی و دکتر مصطفوی، عضو هیئت علمی و اپیدمیولوژیست انستیتو پاستور در تیرماه جاری انجام شد، پس از تهیه پرسشنامه مجزا برای دو گروه بستری و سرپایی شماره تلفن‌های بیش از ۱۰ هزار نفر که در سه ماهه اول سال جاری به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده بودند از سیستم آمار و اطلاعات وزارت متبوع اخذ و جهاد دانشگاهی برای رسیدن به تعداد حدود ۲۰۰۰ نمونه مجبور به تماس تلفنی با ۹۱۸۳ شماره تلفن شده است.

بر این اساس، با ۱۱۶۸ مورد سرپایی و ۸۰۱۵ مورد بستری تماس حاصل شده که ۴۷۵ نفر در بخش سرپایی و هزار و ۵۴۸ مورد در بخش بستری به تماس‌ها پاسخ داده‌اند که ۲۸ درصد از مبتلایانی که در منزل تحت مراقبت بودند، معتقدند بعد از آنها فرد دیگری از اعضای خانواده‌شان نیز به کرونا مبتلا شده است.

در این بررسی میزان رضایت دو گروه پرسشگری (درمان در منزل و بیمارستان) از تیم سلامت، مجموعه وزارت بهداشت و همه دستگاه‌های اجرایی مشخص شد که در جدول زیر از ۱۴ تا ۲۰ نشان داده شده است.

گفتنی است، در خصوص فرآیند پذیرش دربیمارستان، ۱۱.۴ درصد افراد نمونه گفته‌اند به محض مراجعه به بیمارستان بستری شده‌اند. ۴۳ درصد یک ساعت و کمتر، زمان بستری شدن‌شان طول کشیده است. همچنین ۲۳.۸ درصد افراد ۲ تا ۲ ساعت، ۱۰.۱ درصد چهار تا پنج ساعت و مابقی (کمتر از ۱۲ درصد) بیش از ۵ ساعت برای بستری شدن منتظر ماندند.

در مجموع درصد قابل توجهی از بستری شدگان معتقدند فرآیند پذیرش در بیمارستان خوب و بسیار خوب بوده است.

براساس این گزارش، ۵۵ درصد از بیماران بین ۲ تا ۷ روز در بیمارستان بستری بوده اند. ۸۴.۲ درصد افراد مورد مطالعه نحوه برخورد پرستاران و ۸۷.۶ در نحوه برخورد پزشکان را خوب یا خیلی خوب ارزیابی کرده‌اند.

همچنین، مهارت و دانش پزشکان از نظر ۸۰.۷ درصد افرادی که در بیمارستان‌ها بستری بوده‌اند، خوب یا خیلی خوب ارزیابی شده است.

۳۳.۳ درصد پاسخگویان هزینه‌ای در زمان ترخیص پرداخت نکرده‌اند. ۷.۴ درصد افراد کمتر از ۱۰۰ هزار تومان، ۹.۲ درصد بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان، ۱۷.۸ درصد بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان و تنها ۹ درصد بین ۵۰۰ تا یک ‌میلیون تومان پرداخت کرده‌اند. مابقی یا بیش از یک میلیون، از میزان پرداخت خبر نداشته‌اند.

مردم به وزارت بهداشت در مقابله با کرونا چه نمره‌ای دادند؟

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
0
0
مجری و پرسشگر یک سازمان بوده اینهم از معجزات اطلاع رسانی در ایران .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین