کد خبر: ۶۶۵۸۲۳
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸
در حالی که طی ماه‌های گذشته چندین بار پروازهای مسافری ترکیه از مبدا ایران مجوز گرفته و پس از چند روزی لغو شده بود، چند روز گذشته خبری مبنی بر اعلام زمان از سرگیری مجدد این پروازها در تاریخ ۲۵ مرداد ماه تا ۱۱ شهریور ماه منتشر شد، اما دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد: تاکنون هیچ خبر رسمی در این باره منتشر نشده و به ایرلاین‌های ایرانی اطلاعی داده نشده است.
آفتاب‌‌نیوز :

از اوائل تیر ماه موضوع از سرگیری پروازهای ایران و ترکیه بارها در رسانه‌ها منتشر شد اما با وجود اینکه ترک‌ها این خبر را تایید کرده بودند و برخی اوقات شرکت‌های هواپیمایی داخلی نیز بلیت فروشی خود را در این مسیر پروازی آغاز کرده بودند، به یکباره پروازها لغو می‌شد.

آخرین بار اواخر تیر ماه بود که اعلام شد پروازهای قطر و ترکیه به زودی راه‌اندازی می شود و ایرلاین‌های داخلی شروع به فروختن بلیت‌های خودکردند اما چند روز بعد دوباره این پروازها لغو شد و نهایتا قرار شد تا بلیت این پروازها به مسافران بازگردانده شود.

این اتفاقات در حالی رخ داد که جلال ابراهیمی - رییس خانه اقتصاد ایران و ترکیه - از دو زمان احتمالی برای از سرگیری پروازهای مشترک میان ایران و ترکیه خبر داد. وی در این باره به ایسنا گفت: در روزهای اخیر یکی از مقامات ترک اعلام کرده که احتمالا شرایط برقراری مجدد پروازهای ایران – ترکیه در ۲۵ مرداد فراهم خواهد شد و ترکیش ایرویز و ایرلاین‌های ایرانی تردد خود را از سر می‌گیرند. البته این موضوع بسته به میزان شیوع کرونا دارد و در صورتی که اوضاع تا آن زمان بهبود نیابد، احتمالا پروازهای مشترک از ۱۱ شهریور کلید خواهد خورد.

اما با وجود باقی ماندن چند روز به اولین تاریخ احتمالی اعلام شده، خبری از این پروازها نیست و به نظر می‌رسد ایرلاین‌های داخلی از آن بی اطلاع هستند. چرا که مقصود اسعدی سامانی – دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی- در این باره به ایسنا گفت: در حال حاضر اتفاق جدیدی درباره پروازهای مسافری ترکیه رخ نداده و هیچ خبر و اطلاعیه رسمی از سوی این کشور به ما اعلام نشده است.

وی افزود: گرچه چند بار پروازهای ایران و ترکیه برنامه‌ریزی و از سوی این کشور لغو شده بود اما در شرایط خاص کنونی ترکیه این اختیار را دارد که پروازهای مسافری‌اش را به مقاصد و مبادی مختلف برقرار یا لغو کند و هم اکنون هیچ پروازی از ایران به سمت ترکیه انجام نمی‌شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: تاریخ‌های اعلام شده در رسانه‌ها برای برقراری پروازهای ایران و ترکیه هنوز به مرحله عملیاتی نرسیده و چیزی در این زمینه به ایرلاین‌ها اطلاع رسانی نشده است اما به نظر می‌رسد پروازهای ایران و ترکیه از طریق شرکت هواپیمایی قطرایرویز به صورت کانکشنی از دوحه انجام می‌شود.

با وجود این بلاتکلیفی مردم نمی‌دانند چه زمانی قرار است اوضاع و احوال پروازهای خارجی و نظم و انظباط بیشتری پیدا کند تا آن‌ها بتوانند برای سفرهای کاری، تحصیلی یا حتی تفریحی خود برنامه‌ریزی کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین