کد خبر: ۶۶۶۴۸۱
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
این خانه‌ها که در نزدیکی معدن بنا شده، قریب ۴۰ سال میزبان معدنچیان و خانواده آنها بودند. با گذشت زمان و بومی‌سازی کارگران معدن، همچنین فرسوده شدن خانه‌های سازمانی و نیز مشکلات فراوان در راه تولید به مرور ساکنان منازل خود را ترک کرده و خانه‌ها متروکه شد و نزدیک به ۱۵ سال است که دیگر در این شهرک زندگی جریان ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :

در فاصله ۳۵ کیلومتری جنوب شهرستان آزادشهر در استان گلستان و در مسیر جاده خوشش ییلاق به شاهرود معادن زغال سنگی وجود دارد که در نزدیکی روستاهای رودبار و قشلاق واقع شده است.

مجوز احداث این معدن در تاریخ ۲۷ آذر ماه ۱۳۳۶ در طی یک قرارداد ۲۵ ساله از وزارت اقتصاد وقت اخذ شده و در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۷۸ شرکت سیمان شرق پروانه استخراج این معدن را به مدت ۲۵ سال دیگر اخذ کرده است.

در ابتدای تشکیل معدن، تعدادی از کارگران از استانهای خراسان و سمنان به صورت مهاجر به این معدن آورده شده و در خانه‌های سازمانی مسکن داشتند. این خانه‌ها که در نزدیکی معدن بنا شده، قریب ۴۰ سال میزبان معدنچیان و خانواده آنها بودند.

طی سالهایی که معدنچیان در این شهرک زندگی می‌کردند از امکانات رفاهی مانند حمام عمومی، خانه بهداشت، مسجد و... بهره مند بودند اما با گذشت زمان و بومی‌سازی کارگران معدن، همچنین فرسوده شدن خانه‌های سازمانی و نیز مشکلات فراوان در راه تولید به مرور ساکنان منازل خود را ترک کرده و خانه‌ها متروکه شد و نزدیک به ۱۵ سال است که دیگر در این شهرک زندگی جریان ندارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین