کد خبر: ۶۶۶۶۲۸
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
امروزه در کنار یادگیری زبان مادری، یکی از دغدغه‌های والدین، آموزش یکی از زبان‌های رایج دیگر از جمله زبان انگلیسی، آلمانی و یا فرانسوی به کودکانشان است و در این بین این سئوال پیش می‌آید که بهترین زمان برای شروع آموزش زبان دوم به کودکان چه زمانی است؟
آفتاب‌‌نیوز :

محمدحسن پاک‌گهر سرپرست کانون زبان ایران در کرمانشاه،گفت: بهترین سن برای آموزش زبان دوم به کودکان زمانی است که کودک زبان مادری خود را به خوبی آموخته باشد و بتواند در مراودات روزمره جمله سازی کند و خواسته‌هایش را بیان کند.

وی با بیان اینکه بهترین سن برای یادگیری زبان دوم در کودکان چهار تا پنج سالگی است، افزود: افرادی که در سنین کودکی زبان دوم را یاد می‌گیرند، شانس بیشتری برای صحبت کردن با آن زبان خواهند داشت.

وی با بیان اینکه به صورت غیررسمی از همان بدو تولد و به صورت رسمی از چهار سالگی به بعد می‌توان به کودک زبانی غیر از زبان مادری یاد داد، گفت: آموزش غیررسمی به این معنی است که از همان بدو تولد، می‌توان برای کودک فیلم‌، کارتن، شعر و قصه‌هایی به زبان دوم که جذابیت داشته باشد پخش کرد و کودک می‌تواند آن‌ها را یاد بگیرد.

سرپرست کانون زبان ایران در استان کرمانشاه ادامه داد: اگر به صورت رسمی در یک آموزشگاه بخواهیم به کودکان زبان دوم را یاد بدهیم، او باید در مرحله اول به زبان مادری کاملا تسلط داشته باشد، یعنی از سن چهار سالگی به بعد می‌توان زبان دوم را به کودک آموزش داد.

پاک‌گهربا بیان اینکه آموزش زبان دوم در دو یا سه سالگی با آسیب‌هایی همراه است، اظهار کرد: زبان آموزی در سن پایین ممکن است باعث ایجاد دوگانگی و تنفر کودک از زبان شود و یا اینکه کودک زبان مادری خود را به خوبی یاد نگیرد و در صحبت کردن دچار لکنت شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین