کد خبر: ۶۶۶۸۵۰
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
کنکور؛ آزمونی که بیش از هر زمان دیگر بر آتش اضطراب و نگرانی‌های دوران کرونا افزوده و برگزاری یا عدم برگزاری آن مدت‌هاست که در محافل سیاسی، علمی و مردمی مطرح‌شده و روح و روان نوجوانان در آستانه این آزمون سرنوشت‌ساز را می‌نوازد.
آفتاب‌‌نیوز :

برخی بر این اعتقادند که کنکور از پایه و اساس باید برچیده شود و چه زمانی مناسب‌تر از حالا که شرایط برگزاری سالم و بدون خطر، مهیا نیست!

این منتقدان اما به پیش‌نیازهای برچیده شدن کنکور ازجمله قوانین مصوب و جایگزین‌های آن برای ورود به دانشگاه‌ها و نحوه انتخاب رشته‌های مختلف نمی‌پردازند و تنها می‌خواهند دست کاسبان کنکور را کوتاه کنند؛ همین و بس.

اما اگر به بهانه شیوع کرونا کنکور امسال برگزار نشود چه تضمینی وجود دارد که تا سال آینده زیرساخت‌های لازم برای حذف کنکور ایجاد می‌شود؟

یا چنانچه برگزاری کنکور به تأخیر بیفتد چه تضمینی وجود دارد که اوضاع شیوع بیماری بیشتر و افسارگسیخته‌تر از حالا نباشد؟ در این میان تکلیف افراد مشمول سربازی چه می‌شوند؟

بیایید باور کنیم دروازه ورود به سیستم اجرایی کشور از کنکور می‌گذارد به‌گونه‌ای که اگر بدون ایجاد زیرساخت‌ها کنکور برگزار نشود، یک سال کادر پزشکی از دست می‌رود، و خلأ تکمیل کادر پزشکی داریم، اگر کنکور برگزار نشود نیروی انتظامی یک دوره پلیس تولید نمی‌کند.

خلأ تأمین نیروی آموزش‌دیده در همه حوزه‌ها ایجادشده و خواهی‌نخواهی مشکلاتی ایجاد می‌شود که هم دامان کشور را می‌گیرد و هم دامان جوانان که پس از سال‌ها درس خواندن خود را آماده کرده‌اند که میوه تلاش‌هایشان را بچینند.

تفاوت برگزاری کنکور با تجمعاتی که در رستوران‌ها، بانک‌ها، ادارات و بازار دیده می‌شود، چیست؟ بیایید باور کنیم بحث هرروزه در مورد تعویق برگزاری کنکور، عدم برگزاری کنکور و امروز و فردا کردن بر سر این مسئله با روح و روان چندین هزار خانواده بازی می‌کند. بیایید به مسائل مهم‌تر بپردازیم، به دولت گیر بدهیم، مطالبه داشته باشیم، سین‌جیم کنیم اما فقط دولت را به چالش بکشیم نه خانواده‌هایی که در کنار هزاران مشکل و درد حالا فکر و خیال آینده فرزند کنکوری خود را هم دارند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین