کد خبر: ۶۶۷۳۰۱
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور، با اشاره به مجاهدت ها و ایثار جامعه پزشکی در مواجهه با بیماری کرونا، گفت: روز پزشک امسال متفاوت‌تر از سال‌های قبل است.
آفتاب‌‌نیوز :

بهنام عباسیان، در نوشتاری به موضوع «روز پزشک» اشاره کرد و افزود: روز پزشک امسال متفاوت‌تر از سال‌های قبل است، امسال با قلبی پر از اندوه به استقبال روز پزشک می‌رویم. در حالی به استقبال روز پزشک می‌رویم که در سوگ همکاران خود هستیم، همکارانی که با فدای جان خود از سلامتی آحاد جامعه دفاع کردند، مدافعین عرصه سلامت که با قامتی راسخ شربت شهادت را نوشیدند.

امسال روز پزشک متفاوت تر از سال های قبل است

همکار عزیز، روز پزشک را به اقتدار ایران عزیز و سلامتی مردم غیورش و جان نثاری تو می‌ایستم و با یک دقیقه سکوت به تو ادای احترام می‌کنم.

خانواده جامعه پزشکی شامل پزشکان، پرستاران و سایر زحمتکشان عرصه سلامت نشان دادند که اهل عمل هستند و تعارف ندارند و با رفتارشان پاسخ معدودی از افراد که در هر لحظه جسارت می‌کردند تا به جامعه پزشکی توهین کنند و می‌کوشیدند پزشکان را در مقابل مردم بگذراند و مشکلات اقتصادی که ناشی از برخی ناکارآمدی‌های داخلی و عملکرد ناجوانمردانه غرب بود را به پزشکان نسبت می‌دادند، به خوبی دادند. فراموشی نمی‌کنیم که صدا و سیما در هر برنامه‌ای به عنوان نصب کارتخوان به جامعه خدوم پزشکی کشور اهانت کرد، چه می‌شود کرد، تنها ایمان ماست که ما را در مقابل این نامهربانی‌ها پایدار نگه می‌دارد.

امیدوارم که در این ایام کرونایی تمام نهادهای دولتی اعم از مسئولان و مدیران و مؤسسات مالی و بانک‌ها به قول‌هایی که به جامعه پزشکی داده بودند عمل کنند.

امیدوارم مسئولین امور مالیاتی خط کش خود را بر روی تاریخ نصب کارتخوان بردارند و این را دقیقاً حس کنند که عزیزان درمانگر از هفته آخر بهمن ماه با شیوع کرونا موضوعاتی مثل اقتصاد و سلامتی خود را فراموش کرده و صرفاً به مبارزه با کرونا پرداختند و این مسئولیت اجتماعی و انسانی اداره دارایی است که ثبت کارتخوان را به عنوان اهرم فشار نسبت به استفاده از ماده ۱۰۰ بردارند، یادمان باشد که جامعه پزشکی همواره و همیشه مالیات خود را با عشق پرداخت کرده است. در آخر هم امیدواریم صدا و سیما برای یکبار هم که شده از این مقام والا و از عشق و محبت سپیدپوشانی که در کنار مردم‌شان بوده اند، تجلیل کنند.

منبع: بهداشت نیوز

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین