کد خبر: ۶۶۷۵۹۵
تعداد نظرات: ۵۲ نظر
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
"اینجا استان خوزستان؛ خانه‌های ما را خراب می‌کنند"
مردی می‌گوید: بنیاد مستضعفان از اداره برق خواست که پایه‌های برق را نصب نکنند. با ناراحتی گوشه‌ای می‌نشیند و می‌گوید: فقط این تیرهای چراغ برق را که نگاه کنید، متوجه شوید حتی برق هم پایدار نمی‌شود تا فقط ما را از خانه‌های خود دور کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

در یک سال اخیر ساکنان روستای حضرت ابوالفضل اهواز با احکام بنیاد مستضعفان که ادعای مالکیت خانه‌هایشان را دارد، مواجه شده و اکنون ۳۰۰ خانوار ترس از دست دادن خانه‌هایشان را دارند.

داستان، داستان روستایی به نام «ابوالفضل» در حد فاصل بین شهرک زردشت و پدافند کیانشهر اهواز است. روستایی با ساکنانی با قدمت بالای ۳۰ سال سکونت که مدتی است بنیاد مستضعفان با ادعای تملک و حق مالکیت اراضی این روستا، اهالی آن را مجبور به تخلیه خانه‌های خود و ترک روستا کرده است.

حکم تخریب یک روستا با ۳۰۰ خانوار در اهواز با شکایت بنیاد مستضعفان/ دستگیری برخی اهالی روستا

بنا به گفته امام جماعت این روستا، اگر چنین ادعایی صحیح است چرا در این چند سال مطرح نشد؟ چرا بعد از اینکه ۳۰۰ خانوار بیش از ۳۰ سال در این روستا خانه ساختند و زندگی تشکیل دادند، یاد این موضوع افتاده‌اند؟! آن هم در روزها و ایامی که بیماری کرونا از یک طرف و شرجی و گرمای طاقت فرسا و وضعیت نابه سامان اقتصادی از سویی دیگر عرصه را بر مردم تنگ کرده است.

وارد روستا که می‌شویم؛ عجیب است که هیچ کودکی در خیابان بازی نمی‌کند و این سکوت را نمی‌توان به شرجی‌های این خطه ارتباط داد چون کودکان اهوازی با گرما و شرجی بیگانه نیستند.

چفیه بر سر گذاشته و با ناراحتی خانه‌های تخریب شده روستا را نشان می‌دهد و می‌گوید: نمی‌دانستم که نتیجه رزمنده بودن و هشت سال جنگیدن برای کشور این است و یا اینکه بنیاد مستضعفان چنین برخوردی با خانواده شهید دارد. اینجا زمین‌های پدری همه ماست و معلوم نیست چه از جان ما می‌خواهند.

با ناراحتی گوشه‌ای می‌نشیند و می‌گوید: فقط این تیرهای چراغ برق را که نگاه کنید، متوجه شوید حتی برق هم پایدار نمی‌شود تا فقط ما را از خانه‌های خود دور کنند.

حکم تخریب یک روستا با ۳۰۰ خانوار در اهواز با شکایت بنیاد مستضعفان/ دستگیری برخی اهالی روستا

مادری نسبتاً میانسال که شیله‌اش را زیر عبا محکم می‌کند و با چشمانی ترس‌آلود می‌گوید: اینجا خانه‌های ما را خراب می‌کنند، من پنج فرزند کم توان دارم که یکی از آنها فوت کرده است. کاش با رأفت بیشتری به ما نگاه می‌کردند تا این چنین در عذاب و دلهره از دست دادن سرپناه خود نباشیم.

مردی که لباس‌هایش از عرق خیس شده و از گرما و بی‌برقی ناله می‌کند، می‌گوید: همه کودکان، زنان و مردان روستا جرأت خروج از خانه را ندارند. برق‌رسانی به روستا خیلی ضعیف شده است چون بنیاد مستضعفان از اداره برق خواست که پایه‌های برق را نصب نکنند.

وی ادامه می‌دهد: وقتی برق ضعیف باشد دیگر کولر هم جواب نمی‌دهد و در این گرما و شرجی مجبور به تحمل این درد هستیم چون کسی دوست ندارد به فکر مردم مظلوم روستای ابوالفضل باشد!

پسر جوان دیگری که از دستگیری پدرش گلایه دارد، می‌گوید: مردان اینجا، کشاورز، راننده، نگهبان و یا کارگر ساختمانی هستند. آنها قاتل و جانی نیستند که به جرم ترک نکردن خانه‌های خود دستگیر شده‌اند و امیدوارم مسئولان برای مردم بی‌گناه روستای ابوالفضل چاره اندیشی کنند.

وی یادآور می‌شود: مردان روستا به خاطر خانه‌های خود دستگیر شدند و برای آزادی آنها باید ضمانت‌نامه‌های میلیونی به وثیقه بگذاریم. ما غیر خانه‌های اینجا نه شغل رسمی داریم و نه ملک دیگری، پس این چه شرط انصافی است که در حق ما روا می‌دارند؟

حکم تخریب یک روستا با ۳۰۰ خانوار در اهواز با شکایت بنیاد مستضعفان/ دستگیری برخی اهالی روستا

کاش رئیس قوه قضائیه ورود کند

یکی دیگر از اهالی بیان می‌کند: زن یکی از همسایه‌ها ناراحتی قلبی دارد. بین اهالی جانباز نیز وجود دارد ولی متأسفانه درست روز ۲۲ بهمن سال گذشته وقتی که قصد عزیمت به راهپیمایی را داشتیم حکم جلب برایمان صادر شد آن هم در روز جشن پیروزی انقلاب و همه ما ناراحت هستیم.

وی اضافه می‌کند: ما معاند نیستیم؛ ما فقط و فقط ساکنان عادی یک روستا هستیم که به نظام و انقلاب خود نیز وفادار هستیم. کاش رئیس قوه قضائیه به این موضوع ورود و از بی‌خانمان شدن ۳۰۰ خانوار روستای ابوالفضل جلوگیری کند.

این پیرمرد ساکن روستا می‌گوید: احترام و جایگاه معلم بر همگان روشن است ولی در این روستا خانه معلم را تخریب می‌کنند. این همه بنیاد مستضعفان جشن اهدای سند برگزار کرده مگر ما ایرانی نیستیم که کمر به تخریب خانه‌هایمان بسته است.

یکی از جوانان روستا نیز عنوان می‌کند: شب‌ها از گرما یا روی پشت بام و یا در خیابان باید با تحمل گرمایی طاقت فرسا که حتی ادارات را به تعطیلی کشانده است، بخوابیم و این شرط انصاف نیست که مردان روستا به خاطر خانه‌ها دستگیر و شرط آزادی آنها اخذ تعهد برای تخلیه خانه‌هایی که تنها سرپناهشان است، باشد.

نبود ارائه خدمات

سید یوسف موسوی امام جماعت مسجد امام علی (ع) در روستای ابوالفضل می‌گوید: این منطقه تقریباً از قبل انقلاب اراضی کشاورزی بوده و بعداً ساخت‌وساز صورت گرفته است. انقلاب از ۵۸ به بعد شروع شد و وقتی بنیاد مسکن، جانبازان و بعداً بنیاد مستضعفان تأسیس شد، اراضی خالی حومه شهر را گرفتند و برای آنها سند زدند.

وی با اشاره به اینکه مردم اراضی کشاورزی خود را احیا کرده و در آن ساکن شدند، ادامه می‌دهد: با اینکه اراضی فعلی دست کشاورزان بوده است و آن را احیا کردند و حتی حق ریشه هم دارند که از نظر کارشناسی ثبت اسناد و کشاورزی تأیید شد ولی حالا که بنیاد ادعای مالکیت کرده است و باید قبل از احراز حق مالکیت خود، صاحب سابق زمین را شناسایی کند.

امام جماعت مسجد امام علی (ع) در روستای ابوالفضل گلایه می‌کند: بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن هم با زبان خود اعلام کردند که بنیاد این اراضی را متصرف شده است و این یعنی زمین قبلاً صاحبی داشت و بعداً ادعای مالکیت کردند. پس اراضی متعلق به کشاورزان است و باید آنها را راضی کنند.

حکم تخریب یک روستا با ۳۰۰ خانوار در اهواز با شکایت بنیاد مستضعفان/ دستگیری برخی اهالی روستا

موسوی بیان می‌کند: اگر بنیاد از قبل ممانعت ایجاد می‌کرد و جلوی ساخت‌وساز را می‌گرفت، روستایی به این شکل دیگر تشکیل نمی‌شد که بیش از ۳۰۰ خانوار در این ۹ خیابان حضور دارند و فقط از یک سال گذشته بنیاد مستضعفان به ماجرا ورود کرده است و ایجاد مزاحمت برای اهالی دارد.

وی با طرح این سوال که «گناه اهالی روستا چیست که هیچ خدماتی به آنها ارائه نمی‌شود؟» انتقاد می‌کند: اگر بنیاد واقعاً بنیاد مستضعفان است، مستضعف‌تر از این مردم نیست. بنیاد باید ابتدا قانونی بودن اسناد خود را اثبات کند که در این صورت هم اهالی برای واگذاری در اولویت هستند.

امام جماعت مسجد امام علی (ع) در روستای ابوالفضل با طرح این سوال که «چرا بنیاد با ایجاد مزاحمت دستور حکم جلب اهالی را گرفته است؟» یادآور می‌شود: با اینکه به اهالی روستا هیچ خدماتی ارائه نمی‌شود ولی با ایجاد رعب و وحشت دیگر هیچکدام احساس آرامش و امنیت ندارند و برخی از اهالی را بازداشت کرده و برای آزادی آنها وثیقه خواسته‌اند.

موسوی با اشاره به اینکه مگر اهالی روستا کافر و یا اهل ایران نیستند که این‌طور دستگیر شدند، اضافه می‌کند: با رئیس قبلی بنیاد مستضعفان کشور صحبت داشتیم که به مدیرکل استانی خود دستور حل مشکل اهالی را داده بود. وی حتی به مدیرکل استانی اعلام کرده بود که واگذاری اراضی را به اهالی انجام دهد و پرونده تخریب را نیز مختومه کند.

وی تصریح می‌کند: بنیاد مستضعفان اعلام کرده بود که با همکاری کارشناس ثبت اسناد رسمی نقشه یو. تی. ام بگیرید که حدود ۱۵ مورد را دریافت کردیم ولی همه این اسامی را به دادستانی ارائه و درست روز ۲۲ بهمن حکم جلب آنها را صادر کردند.

امام جماعت مسجد امام علی (ع) در روستای ابوالفضل در پایان انتقاد می‌کند: در قانون اساسی ذکر شده است که هر فرد ایرانی باید یک زمین یا مسکن داشته باشد که هیچکدام از این اهالی سابقه زمین یا مسکنی ندارند. اگر یک نفر از اهالی سابقه مسکن داشت می‌توانند واگذار نکنند ولی این حق نیست که به افراد فاقد این سابقه اراضی را واگذار نکنند.

پیگیر هستیم

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار می‌کند: پیگیر مشکل این اهالی بودیم و بسیاری از آنها از قدیم در روستا ساکن شده‌اند.

سید کریم حسینی می‌گوید: مقرر شد تا ملاقاتی با فتاح رئیس بنیاد مستضعفان کشور داشته باشیم که قطعاً یکی از مهم‌ترین موضوعات این دیدار حل مشکل اهالی روستای ابوالفضل اهواز است که نتایج آن نیز اعلام می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار می‌کند: ماجرای روستای ابوالفضل در حال پیگیری است، اهالی یک سری اسناد غیررسمی دارند و با توجه به مشکلاتی که برای زیرساخت‌های ضعیف از جمله برق‌رسانی داشتند، به استانداری مراجعه کردند و در حال بررسی هستیم تا با بنیاد مستضعفان برای آنها صحبت کنیم که ان شاء الله به نتایج مثبتی برسیم.

فاضل عبیات ادامه می‌دهد: در خوزستان سکونتگاه‌های غیر رسمی یک مسئله کلان است و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. مردم سرپناهی را برای خودشان درست کردند و ما هم مؤظف به خدمات‌رسانی به مردم هستیم.

وی عنوان می‌کند: ساخت‌وسازهای غیر رسمی آسیب‌هایی را به زیرساخت‌ها وارد می‌کند؛ یعنی طرح‌های خدمات‌رسانی افق و ظرفیت‌های مشخصی دارند که اضافه شدن بدون برنامه جمعیت به هر منطقه باعث آسیب است و در عین حال تلاش می‌کنیم که به هر دو بخش به نحوی رسیدگی کنیم که مردم ضربه نبینند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان یادآور می‌شود: این ادعاها در حال رسیدگی است و همه مسائل مربوط به این روستا را بررسی و پیگیری می‌کنیم.

عبیات در پایان می‌گوید: با فرماندار اهواز هم صحبت می‌کنم تا برای آخرین وضعیت مردم رسیدگی لازم را داشته باشد و این نکته را یادآور می‌شوم که حفظ آرامش اهالی در اولویت باشد.

فرامرز بابلی مدیرکل اموال و املاک استان خوزستان نیز در پاسخ به خبرنگار مهر اعلام کرد که امکان انجام مصاحبه را ندارد.

اکنون که این اهالی با هر شرایطی در روستا ساکن شده‌اند به نظر می‌رسد مسئولان، دولت و بنیاد مستضعفان باید با همفکری همدیگر این مسئله اهالی روستای حضرت ابوالفضل اهواز را حل کنند.

اکثر و شاید همه اهالی این روستا بنیه مالی قوی ندارند و توان خرید ملک ندارند و این وظیفه مسئولان است که برای تأمین سرپناه مردم پیشقدم شوند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۵۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
2
89
چرا اینکار رو میکنید چرا حداد رو از ملک ۴۰۰ میلیاردی بیرون نمی کنید...
پاسخ ها
پارسا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
از حدادمعذرت خواهی هم کردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
فتاح اسمش که همراهش هست فتاااااح ایشون نتونستن که جاهای دیگه که میلیاردی هم میارزید پس بگیرن که هیچ بعدش هم مجبور به عذرخواهی هم شدن پس ایشون تا انتخابات باید یک جاهایی رو فتح کنن دیگه حالا این روستا از همه دم دست تره تازه اینا هم کسانی نیستن که آخرش مجبور به عذرخواهی ازشون بشه باید از همین روستاییها که مال مردم خورن مال مستضعف خورن شروع میکرد تا جلو بخور بخور خیلی بخورا گرفته بشه
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
1
76
زورشون به شما میرسه نه آقایون رده بالا بنیاد مستضعفان رو تغییر نام دهند بذار بنیاد اقازاده ها یا مسولین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
چرا اینکار رو میکنید چرا حداد رو از ملک ۴۰۰ میلیاردی بیرون نمی کنید...
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
بنیاد مستضعفان یا بنیاد ....
دانشجوی تبریزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
4
68
... انقلاب ما انقلاب پابرهنه هاست
و این بنیاد هم بنیاد مستضعفان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
2
87
ملک حدادعادل راهم بگیرید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
نمیشه آخه پآرتیش خیلی کلفته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
اونایی که منفی زدن مخالف پس دادن بیت المال توسط حداد عادلن.بعد همین قشر همچین دم از حق و انقلاب و عدل علی میزنن که نگو.ولی گویا برا خودشون کاربرد نداره
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
3
69
خدایا داری نگاه می کنی؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
الان نگاه میکنم.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
2
60
واقعا سازمان مستضعفان هست یا سازمان نهادها و ارگان ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
2
75
خوب زور بنیاد به حدادناعادل که نمیرسه ... ولی میتونه مستضعفان ظاهری را از خانه های روستا خارج کرده و از سود فروش آنها به مستضعفین واقعی ( حداد و ...دیگر) کمک کند
پاسخ ها
شهروند
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
جناب آفتاب!! حرفای با احترام و انتقادی ما رو نمی نویسی، ولی فحش این آدم که هم فکر شماست رو می نویسی؟؟؟ اینه آزادی بیان " تَکرار میکنم؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
جناب 6:52 اگه چیزی بهت نمیرسه زیاد سنگ اصولگرایان رو به سینه نزن، سعی کن از عقلت کمک بگیری، هم تکرار میکنم و هم حداد ...برای من و امثال تو ارزش قائل نیستند.
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
5
42
دسته جمعی بریم بمیریم دوستان خیالشون راحت میشه؟؟؟گرچه خیلی فرقی با مردگان نداریم و هر بلایی بخوان سرمون میارن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
مرده ما که بدردشون نمیخوره.
هر کلونی ( مورچه، زنبور و...) نیاز به خیل کثیری کارگر داره!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
1
49
اسم بنیاد را عوض کنند بنیاد ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
خدایا داد مردم رو از این بنیاد بگیر شر این بنیاد رو از سر مردم کم کن
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
18
14
احتمالا فتاح براشون جای دیگه خونه مفتی میسازه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
جک میگی؟
حسین رحمت- دبیر اموزش وپرورش سمنان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
2
6
آقای فتاح سلام این گوی واین میدان لطفا هر چه سریع تر خود شما یا نمایند ه ای ار طرف شما به منطقه مورد نظر سفر کنید وخیال مردم منطقه را راحت کنید.بنیاد باید باقیمت ارزان زمین این خانه ها رابه روستائیان ساکن واگذار کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
0
9
آقایان مسئولین قرار ما با شما این نبود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
0
12
بنیاد گفته بیایید تو زمین حداد خونه بسازید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
0
13
حداد عادللل میخواهد برایتان مرکز آموزشی بسازه بجاش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
1
7
بنیاد چی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
17
0
تخریب فتاح هم مثل اینکه توسط آفتاب کلید زده شده ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
17
1
حق با بنیاد مردم انجا تصرف کردن باید پس بدن والا زندان حقشون بنیاد واسه کل مردم
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
1
11
آدم یاد تخریب خانه های .... میوفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
17
1
آفتابی های ...با این جنجال ها دارند فتنه گری می کنند
باید ماجرای اصلی روستا و ادعای بنیاد شفاف مطرح شود تا مردم قضاوت کنند
آفتابی های منافق از بس کمبود خبر دارند هر ...را به جای خبر منتشر می کنند
منتظر اقدامات قضایی آتی باشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
جدا مغزت زنگ زده و کاریش هم نمیشه کرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
فقط این روستا که نیست تو کل ایران این بنیاد دست داره ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
1
8
چرا شما فکر میکنید مستضعف افراد فقیر هستن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
0
14
اقتصاد مقاومتی مدیدیت جهادی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
0
9
با ۱۰۰کیلومتر پایین اونور خلیج مقایسه کنین خوزستانی ها رو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
0
3
فکر نمی کنید کسانیکه این کاری که دارند انجام میدهید دقیقا ارشان به چه شبیه هست؟
م گ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
0
13
فتاح راست میگه زمینهای میلیاردی حداد عادل رو بگیره نه ازش عذر خواهی کنه با چند تا بدبخت بیچاره چه کارداره..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
11
0
چه روستای زشتی
Ahmad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
0
11
سازمان مستضعفان یا دشمن مستضعفان؟
ممد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
1
15
مثل اینکه خانه خراب کردن از افتخارات مسئولین شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
0
12
اوارشون میکنن و ثروتشون رو میبرن بعدا با کلی تبلیغات بهشون نفری یه لیتر روغن مایع میدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
6
2
باید برسی شود چه تعداد از این روستاییان عزیز واقعا مستضعف هستند و چه تعداد مرفه
شاید بگوویید مرفهین در این روستا چه می کنند در جواب می گویم: 50 درصد مسکن مهر دست دلال هاست و خیلی از ثبت نام کنندگان اتومبیل به قیمت دولتی مرفهین بودند یا 20 میلیون نفر از مرفهین دارای سهام عدالت هستند و بر عکس 20 میلیون از فقرا از سهام عدالت باز ماندند همچنین بساری از مرفهین یارانه دریاقت می کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
دوست عزیز شما فکر میکنید معنی مستضعف یعنی فقیر؟ نخیر این تعریف قدیمی شده الان معیارهای جدید اومده. مستضعف یعنی مالکان و وارثان بالقوه زمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
0
14
حالا فکر کردین چون زورش به حدادعادل نرسیده به شما هم نمیرسه؟ یالاه خالی کنین زودتر بیت المال رو به صاحبش که همان بنیاد مستضعفان هست برگردونین
ناشناس
|
-
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
0
8
تو رو خدا نگویید بنیاد مستضعفان خیلی وقت اسمش تغییر کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
0
8
خدارا شكر بالاخره زور بنياد مستضعفان به مردم مستضعف رسيد و حقش را گرفت. علي بركت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
0
7
یک نماینده ای تو تبلیغاتش بجای اینکه بگوید فقر را ریشه کن میکنم گفت فقرا را ریشه کن میکنم الان هم همینه بنیاد مستضعفان میخواهد مستضعفان را ریشه کن کند همین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
0
1
به نظرمن هیچ ادمی نباید اگر جایی به او تعلق ندارد بگیرد مگر جنگل است که هر کس هرکار دلش بخواهد بکند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
0
2
بنیاد ها همه زور گو وضد مردم شدند
بازی با کلمه مستضعف
|
France
|
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۰
0
0
بهتره از واژه مستضعف استفاده نکنیم چون برخی می خواهند سوء استفاده کنند وبگن مستضعف به معنی فقیر نیست. همان محرومین بهتر است. به هر حال انقلاب انقلاب محرومین و پابرهنگان بود. کاری به کار مستضعف نداریم که هر جور خواستید تعریفش کنید. محرومین و کوخ نشین ها ولی نعمت انقلاب بودند. کسی از مستضعف حرف نزده که حالا میگید منظور از مستضعف محرومین نیستند.
انقلاب پا برهنگان
|
France
|
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۰
0
0
یک تار موی کوخ نشینان می ارزد به صدها کاخ نشین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین