کد خبر: ۶۶۷۹۱۵
تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴

واکنش روسیه به سفر گروسی به ایران

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین به خبر سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران واکنش نشان داد.
آفتاب‌‌نیوز :

اولیانوف در توییتی نوشت: اکنون رسماً تایید شد رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اوایل هفته آینده به ایران سفر می‌کند تا با مقامات ایران درباره چندین موضوع باقی‌مانده در ارتباط با مسائل پادمانی‌ گفت‌وگو کند. ما صمیمانه آرزو می‌کنیم دو طرف به نتایج مثبتی که مدت‌هاست انتظار آن می‌رود، دست یابند. آرزوی موفقیت!

گفتنی است که مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در یک پیام توییتری از سفر روز دوشنبه هفته جاری خود به تهران به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقام‌های ایران خبر داد.

پیش از او، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره سفر رافائل گروسی به ایران پیامی توییتری منتشر کرده بود.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این پیام نوشت: «من روز دوشنبه برای انجام دیدارها با مقام‌های ایران به منظور پرداختن به مسائل حل نشده در رابطه با مسائل پادمانی در ایران، به تهران سفر خواهم کرد. من به ایجاد یک کانال گفت‌وگوی مستقیم، موثر و مبتنی بر همکاری امیدوارم. این موضوع، ضروری است.

رافائل گروسی افزود: ما از ایران درخواست دسترسی کرده‌ایم. این اتفاق هنوز رخ نداده است. داریم روی آن کار می‌کنیم. هدف ما دسترسی به این دو سایت برای ادامه راستی‌آزمایی‌هایی است که برای جامعه بین‌المللی ضروری است. ما امیدواریم گفت‌وگوها با مسئولان ایرانی ما را به آن نقطه برساند.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اخیرا پس از دیدار با مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در وین گفته بود که ایران هنوز به این نهاد اجازه دسترسی به دو سایت قدیمی را نداده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین