کد خبر: ۶۶۹۷۹۵
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۶
محمد هاشمی‌رفسنجانی:
برادر مرحوم هاشمی‌رفسنجانی با تأکید بر اینکه دفاع از هاشمی هزینه دارد، گفت: «مرحوم هاشمی همواره می‌گفت شکایت خودم را به پیش خداوند می‌برم، ما هم سیره مرحوم هاشمی را ادامه می‌دهیم و به خداوند شکایت می‌کنیم. ان‌شاءالله روزی خداوند به این مسائل رسیدگی کند».
آفتاب‌‌نیوز :

محمد هاشمی درباره برخی اقدامات برای تخریب چهره مرحوم هاشمی‌رفسنجانی و ادعای یک برنامه تلویزیونی درباره تبلیغ اشرافی‌گری از تریبون نمازجمعه از سوی مرحوم هاشمی‌رفسنجانی، گفت: «محسن هاشمی که مسئول دفتر نشر معارف انقلاب هستند، رسما در بیانیه‌ای اعلام کرد تمام خطبه‌های نمازجمعه را بررسی کرده است و چنین مطلبی در هیچ خطبه‌ای وجود ندارد و به شکل مستند به این موضوع پاسخ داد و از مدعیان دعوت کرد به‌ جای شعار، مستندات خود را بیان کنند».

عضو مجمع وزیران ادوار جمهوری اسلامی با تشریح ویژگی‌های فکری مرحوم هاشمی‌رفسنجانی، با بیان اینکه رفاه به معنی اشرافی‌گری نیست، گفت: «مرحوم هاشمی باور داشت به‌ جای فقر باید رفاه را میان مردم تقسیم کرد. او می‌گفت که باید رفاه نسبی به معنای تکلیفی که قانون اساسی بر‌عهده دولت اسلامی گذاشته، برای مردم فراهم شود. چرا صداوسیما یا برخی تریبون‌ها هنوز هم به تخریب مرحوم هاشمی می‌پردازند؟ دلیلش این است که آنها از فکر او می‌ترسند. آیت‌الله هاشمی اندیشه‌ای را در کشور پایه‌گذاری کرد که می‌تواند باعث نجات کشور، حل بحران‌ها، رفاه و آزادی تصریح‌شده در قانون اساسی شود».‌

سرنوشت فرش‌های کاخ مرمر چه شد؟

او تأکید کرد: «بیشتر منتقدان مرحوم هاشمی زمانی برای او مدیحه‌سرایی می‌کردند و حتی برای یک دیدار با او سر و دست می‌شکستند تا بتوانند صحبت یا یک دیدار کوتاه با او داشته باشند. اکنون همه این افراد مخالف او شده‌اند. به تعبیری آنها گروه باد هستند و از هر طرفی باد بوزد، همراه آن خواهند بود. آنها ثبات شخصیتی ندارند. به همین دلیل است که این‌گونه اقدامات را انجام می‌دهند».

‌ هاشمی افزود: «زمانی که رئیس سازمان صداوسیما بودم، با کمک امام سعی می‌کردیم استقلال این سازمان را حفظ کنیم و این کار را به نحو احسن انجام می‌دادیم. امروز هم قضاوت عمومی در جامعه حتی میان کارمندان صداوسیما این است که آن زمان، استقلال صداوسیما کاملا حفظ شده بود».

او درباره اظهارات اخیر رئیس بنیاد مستضعفان درباره کاخ مرمر، گفت: «هیچ قضاوتی درباره اظهارات او نمی‌کنم. البته برخی این اظهارات را انتخاباتی توصیف کرده‌اند که البته من هیچ‌گونه پیش‌داوری نمی‌کنم. اگرچه او بعد از این اظهارات عذرخواهی کرد و از برخی‌ افراد هم نام برد».

هاشمی ادامه داد: «بعد از مرحوم هاشمی، مجمع تشخیص در اختیار رئیس و دبیر مجمع قرار گرفت و جلسات مجمع در آنجا برگزار می‌شد؛ ولی رئیس بنیاد مستضعفان همه مسائل را به مرحوم هاشمی منتسب کرد». او یادآور شد: «زمانی درباره سرنوشت فرش‌های بسیار گران‌قیمت کاخ مرمر از رئیس بنیاد مستضعفان پرسیدم که هیچ پاسخی نداد. نمی‌دانم با این فرش‌ها که جزء بیت‌المال بود، چه کردند».

هاشمی تصریح کرد: «خیلی‌ها وظیفه یا شاید مأموریت دارند آیت‌الله هاشمی را تخریب کنند. مرحوم هاشمی خدمات بسیاری به کشور کرده و پس از رحلت او، کاخ مرمر تحویل داده شده است. منتها این بی‌انصافی‌ها نسبت به مرحوم هاشمی زیاد انجام می‌شود. ما هم تریبون درستی نداریم که بتوانیم از او دفاع کنیم».

برادر مرحوم هاشمی‌رفسنجانی با تأکید بر اینکه دفاع از هاشمی هزینه دارد، گفت: «مرحوم هاشمی همواره می‌گفت شکایت خودم را به پیش خداوند می‌برم، ما هم سیره مرحوم هاشمی را ادامه می‌دهیم و به خداوند شکایت می‌کنیم. ان‌شاءالله روزی خداوند به این مسائل رسیدگی کند».

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
0
0
هر جایی فرش گم شد، سریع بروید سراغ ا. پ
معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
0
5
سرنوشت جواهرات اونجا چی شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
0
2
سری به موزه لوور یا متروپولیتن بزنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
0
2
خدای بزرگ رحمت کند آیت الله رفسنجانی را. ایشان همچون مرادش امام خمینی(ره)، مرد بود، انسان بود، با شرف بود، متقی بود، خداترس و خداشناس بود، مدیر بود، مدبر بود، می دید در خشت خام آنچه که دیگران از دیدنش در آینه عاجزند و ...............................
هر آنچه از خوبی ها و دانایی های آیت الله گفته شود کم است. ان شاءالله خدایش رحمت کند و بیامرزد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین