کد خبر: ۶۷۰۲۹۹
تعداد نظرات: ۲۷ نظر
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
کارشناسان پرورشی و آموزشی تاکید داشتند مدارس باز شود
سخنگوی دولت با بیان اینکه اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس نیست، ‌گفت: در تصمیم گیری‌ها باید هم مراقبت از جان فرزندان در صدر اولویت‌ها قرار دهیم و هم امر آموزش تعطیل نشود.
آفتاب‌‌نیوز :

علی ربیعی روز سه شنبه در نشست خبری با بیان اینکه موضوع اجتماعی مطرح شده هفته جاری و گذشته در دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا، موضوع مدرسه آموزش و جوانان و کودکان سرزمین بود، گفت: ملت و دولت ما در حال مبارزه چند کرونایی هستند. پیچیدگی‌ها و دوگانه‌هایی که در این مدت ایجاد شده و برنامه ریزی برای آنها به شکلی است که معمولا ایستادن در نقطه مفید برای اداره کشور و توجه به نگرانی‌های مردم سیاستگذاری‌ها را با مشکل مواجه می‌کند. این مبارزه ساده نیست بلکه مبارزه زندگی است. مبارزه با تحریم و کرونا مبارزه برای بقای ملی است.

سخنگوی دولت افزود: باید هم آموزش را طبق روال همیشگی و هم امر سلامت را پیش ببریم هم مراقبت از جان فرزندان را در صدر اولویت‌ها قرار دهیم و هم امرآموزش تعطیل نشود. همه دوگانه‌های جان و نان، جان و عزاداری، جان و آموزش، ‌آزمون‌هایی است که ما باید با همکاری و افزایش اعتماد از آن با موفقیت عبور کنیم و این یک آزمون ملی برای همه ما است.

وی ادامه داد: شرایطی که امروز همه کشورها با آن درباره کرونا روبرو هستند، منهای اینکه آنها تحریم هم ندارند، امکان مقایسه را برای مردم ما با این کشورها فراهم کرده است.

ربیعی گفت: ویروس کرونا در یک میانجی در حیات وحش جهش پیدا کرد و ویروسی که تحریم اقتصادی و تروریستی از مغز غلط آمریکا سرچشمه گرفته، در سیاستگذاری ما اثر گذاشته و نیاز به تفاهم عمومی، درک بیشتر و همکاری همگانی برای مقابله با این دو ویروس داریم.

معلمان امروز در خط مقدم قرار دارند

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری گفت: امروز معلمان زحمتکش در خط مقدم این پیکار قرار دارند و از امروز مناسبات میان معلمان و دانش آموزان با اولیا و دولت وارد مرحله ای شده است که باید امسال آموزش را با این شرایط تجربه کنیم.

وی اضافه کرد: ستاد ملی کرونا در تصمیمات خود درباره مدارس همه ابعاد را مورد توجه قرارداد اعم از آینده دانش آموزان، ضرورت تحرک و آموزش بهتر را دریافت کنند هم تمرین اجتماعی شدن، تمرین شیوه استفاده از آموزش مجازی در سنین کودکی را باید داشته باشند همه اینها در تصمیم گیری ما مورد بررسی قرار گرفت.

۸۶ هزار مدرسه به اینترنت رایگان مجهز شدند/ بسته‌های اینترنتی سه ماهه برای معلمان

ربیعی با بیان اینکه منزلت و نقش معلمان هم در این میان مورد توجه قرار گرفت و بحث عدالت آموزشی هم از مواردی بود که پیرامون‌ آن بحث شد. بنابراین تصمیمی که در ستاد ملی و دولت پیرامون آن بحث شد و همانطور که رییس جمهور محترم هم اعلام کردند که به دغدغه پدران و مادران درباره شیوه حضور در مدارس توجه کردند روز شنبه هم تاکید شد هیچ اجباری برای حضور وجود نخواهد داشت دولت خود را مکلف می‌کند ترتیبی اتخاذ کند که تا هیچ دانش آموزی دچار عقب ماندگی تحصیلی نشود.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری افزود: وزیر ارتباطات هم در جلسه اخیر هیات دولت پیشنهاداتی آورند که مورد تاکید قرار گرفت. مانند استفاده از شبکه شاد در سرویس‌های خانگی و تلفن همراه رایگان شد. ۸۶ هزار مدرسه به اینترنت رایگان مجهز شده‌اند. و امکان استفاده معلمان از اینترنت پرسرعت و رایگان هم از فضای مجازی برای حدود ۶۰۰ هزار کادر آموزش و پرورش وزارت ارتباطات بسته سه ماهه را ارائه خواهد کرد.

سخنگوی دولتادامه داد: برای دانش آموزان هم بسته های اختصاصی ارائه خواهد شد که صرفا برای سایت‌های منتخب هست که برخی برخی نگرانی‌های ورود به سایت‌ها در کودکان را هم برطرف خواهد کرد و سلامت حضور ذهنی برای دانش آموزان را مورد توجه قرار می دهد و این بسته هم مجانی ارائه خواهد شد.

وی گفت: برای اساتید و دانشجویان هم بسته‌ای در نظر گرفته شده است که وزیر ارتباطات تا اوایل مهر پیشنهاد خود را به دولت خواهد آورد.

هیچ ایرانی نباید از تحصیل باز بماند

ربیعی درباره نگرانی‌های عمومی برای آغاز سال تحصیلی در کشور گفت: با تصمیمات مناسب در ستاد ملی کرونا هم به آموزش و عدالت آموزشی و هم به نگرانی‌های عمومی توجه شده است.

سخگوی دولت افزود: موضوع دیگری در دولت درباره مدرسه و کودکان مطرح شد، رییس جمهوری تاکید کردند که «هیچ ایرانی نباید از تحصیل باز بماند». وزارتخانه‌های رفاه و آموزش پروش مکلف شدند با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه بازماندگی کودکان از تحصیل را در دوران ابتدایی به علل اقتصادی یا فرهنگی و یا به علت معلولیت ثبت نام نکرده اند، دنبال کنند. با تک تک خانواده ها تماس بگیرند و صحبت خواهد شد که هیچ کودک ایرانی از تحصیل بازنماند.

انتخابات دور دوم مجلس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان مقرر برگزار می‌شود

ربیعی به مصوبات ستاد ملی کرونا درباره انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: در ستاد کرونا تاکید شد که این انتخابات در زمان مقرر و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود، پیشنهاد وزارت کشور در این زمینه تصویب شد که سخنرانی نامزدها ممنوع است و تبلیغات و اطلاع‌رسانی در فضای مجازی انجام می‌شود.

سخنگوی دولت افزود: برای اینکه یک فرصت به داوطلبان نمایندگی داده شود از صداوسیما خواسته شد تا امکانات برابر تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی در حد متعارف - برای اینکه این افراد شناسایی و معرفی شوند- در اختیار نامزدها قرار داده شود.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری گفت: در مصوبه دیگر ستاد ملی کرونا با توجه به درخواست تعدادی ودیعه گیران اجاره مسکن اجازه داده شد تا متقاضیان با بانک‌های عامل تفاهم کرده و مانده بدهی‌های آنها به اقساط تبدیل و پرداخت شود.

تصمیم دولت برای تامین مسکن از محل اراضی مازاد دستگاه‌ها

وی افزود: همچنین دولت برای تسریع در برنامه طرح ملی مسکن و نیز کمک به کارکنان دستگاه‌ها تصویب کرد که ۵۰ درصد از اراضی مازاد دستگاه‌ها به تامین مسکن کارکنان همان واحد اختصاص یابد و مابقی اراضی برای تامین مسکن برای تامین افراد فاقد مسکن تخصیص یابد.

مصمم به تداوم تعامل توام با احترام و حسن نیت با کشورها و سازمان‌های بین المللی هستیم

سخنگوی دولت بیان کرد: در روزهای گذشته شاهد مرحله تازه و رو به پیشرفتی در توسعه تعاملات بین‌المللی سازنده و موثر بودیم که در سفرهای اخیر مقامات بلندپایه آژانس و همین طور حضور هیئت اروپایی در ایران بازتاب داشت. این تحرکات دیپلماتیک نشانه دیگری از ناکامی ایالات متحده در پیش بردن طرح‌های ویرانگری است که نه تنها نابودی برجام بلکه فراتر از آن تهاجم همه جانبه به چندجانبه‌گرایی و قانونمندی های بین المللی را در نظر داشت.

ربیعی گفت: وزیر امور خارجه آمریکا اعلام می کند که قصد اعمال تحریم‌های منسوخ شده شورای امنیت علیه ایران را دارد؛ همان تحریم‌هایی که اعضای شورای امنیت یکصدا با آن به مخالفت برخاستند و هرگونه برگشت پذیری آن بدست آمریکا را ناممکن دانستند.

وی تاکید کرد: ما بی‌اعتنا به این تهدیدها و نمایش‌های بی معنا، مصمم به تداوم تعامل توأم با احترام و حسن نیت با همه کشورها جهان و سازمان های بین‌المللی هستیم تا در برابر این یاغی‌گری کم سابقه و در کنار ملت های جهان، از حاکمیت قانون و هنجارهای مشترک بین المللی دفاع کنیم.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری افزود: علاوه بر اعتمادسازی مستمر به عنوان زیربنای ارتقای روابط خارجی سازنده و موثر با جهان، تلاش برای توسعه روابط تجاری و کاهش موانع مربوط به مناسبات اقتصادی هم در مرکز توجه این دور جدید از دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی است؛ هیچ دستاوردی خود به خود حاصل نمی شود. وزارت امور خارجه در خط مقدم نبردهای دیپلماتیک در ماه های اخیر، زحمات فراوانی را متحمل شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: این مسیر به عنوان خط مشی ثابت جمهوری اسلامی ایران در هفته‌ها و ماه‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت و اطمینان داریم که بیش از این هم، شاهد خبرها و نشانه های امیدبخش دیگری در برابر اردوی تحریم، شرارت و نفرت پراکنی جهانی آمریکا خواهیم بود.

تعبیر پادگان از مدرسه بازنمایی درستی نیست

ربیعی در پاسخ به سوالی درباره استفاده از تعبیر پادگان در اظهارات اخیر رییس جمهوری گفت: درباره این مفهوم دو معنی وجود دارد یک معنای آن اداره جامعه است؛ آنچه از پادگان برداشت می‌کنند ما با آن مخالف هستیم هیچ کس موافق آن نیست. نظام جمهوری اسلامی ایران نیز بر این اساس نیست مدرسه که جایگاه خود را دارد.

وی ادامه داد: مفهوم دیگر پادگان به معنای شاخص برجسته پادگان یعنی نظم و انضباط است؛ معمولاً جایی را که بسیار منظم و منضبط است و مناسبات اداری به طور کامل در آن رعایت می‌شود، به انضباط پادگانی تعبیر می‌کنند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با بیان اینکه درباره مفهوم پادگانی هم برجسته سازی و هم بازنمایی مناسبی صورت نمی‌گیرد، گفت: عادت کرده‌ایم که هر چیزی که یک مقام دولتی بیان می‌کند بازنمایی‌ها و برجسته سازی‌های مختلفی از آن صورت گیرد؛ منظور تبدیل مدرسه به پادگان نبوده و این یک تعبیر غلط و شاید تا اندازه‌ای مغرضانه باشد.

ربیعی گفت: شاید مقداری از این موضوعات به بازنمایی افراد و مباحث مطرح شده به سیستم اطلاع رسانی باز می‌گردد که در این باره به درستی عمل نکرده است و باید بپذیریم که به طور روشن‌تری اطلاع رسانی انجام می‌شد، اما رئیس جمهوری به وضوح در همان جلسه روز سه‌شنبه اعلام کرد که هیچ اجباری برای رفتن به مدرسه نیست و بسیار واضح این امر را بیان کردند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: تمام کارشناسان پرورشی و آموزشی حساسیت نشان می‌دادند که مدارس باید باز شود و تصمیم درستی درباره بازگشایی مدارس اتخاذ شد؛ در عین حال در این باره نگرانی‌هایی وجود داشت به این صورت که عده‌ای از فضای مجازی نمی‌توانند استفاده کنند یا اینکه عدالت آموزشی لطمه می‌خورد و امکانات آن وجود ندارد.

ربیعی ادامه داد: بسیاری نگران بودند که ماندن درازمدت کودکان در خانه باعث چاقی آنها می شود. بنابر گزارش آقای نمکی، کودکان کم سن و سالی که بر اثر کرونا آسیب دیدند، بیشتر در طبقه کودکان دچار چاقی مفرط بودند؛ همچنین آثار روانی ماندن بیشتر در خانه، موضوع نگران کننده دیگری بود؛ با توجه به این دلایل تصمیم بر بازگشایی مدارس تصمیم درستی بود.

اجباری به حضور دانش آموزان در مدارس نیست؛ اما ارتباط با مدرسه نباید قطع شود

وی یادآورشد: همان زمان هم عده‌ای از خانواده‌ها و پدر و مادران نگران رفتن بچه‌ها به مدرسه بودند و بر همین اساس رئیس جمهور تاکید کردند که رفتن مدارس هیچ عنوان اجباری نیست.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری ادامه داد: رییس جمهوری گفتند که «اگر دانش آموزی نتواند در مدرسه حضور یابد از شبکه شاد یا تلویزیون استفاده کند تا از درس‌ها عقب نماند».

ربیعی خاطرنشان کرد: به خانواده‌ها و پدران و مادرانی که نگران هستند و هم چنین دانش آموزانی که نگران هستند عرض می کنم که هیچ اجباری وجود ندارد و از شبکه شاد، رادیو و تلویزیون می‌توانند آموزش را دنبال کنند، اما رابطه با مدرسه قطع نشود و دانش آموزان می‌توانند برای دیدن معلم و آشنا شدن با ظرفیت‌های کوچک ارتباط خود را با مدرسه حفظ کنند؛ در مناطق سفید دانش‌آموزان می‌توانند حضور داشته باشند. حضور در مدارس اجباری نیست اما مدرسه باز است.

در ادامه نشست این سوال مطرح شد که آیا کشور سویس درباره تقویت کانال ملی به ایران تعهدی داده است؟ و با توجه به سفر وزیر دفاع و وزیر خارجه هند به تهران، آیا پرونده‌های ویژه و موضوع خاصی میان تهران، دهلی نو و مسکو مطرح است؟ ربیعی در پاسخ اظهارداشت: در ارتباط با سوئیس ما روابط تاریخی و دوستانه با این کشور داریم و دو سفر مهم داشتیم و نقشه راه داریم هر وقت این سفر و سفرهای متقابل صورت می گیرد در ارتباط با این نقشه بوده است؛ امور اقتصادی و مالی، حمل و نقل و کشاورزی، گردشگری، علم و پژوهش، محیط زیست و ایمنی هسته ای غیر نظامی موضوعاتی است که در سفرهای مختلف بین دو کشور پیگیری می‌شود.

وی درباره کانال مالی بین ایران و سوییس نیز گفت: این کانال بعد از ۲۰ ماه تعلل از سوی طرف آمریکایی با فشارهایی که داشت به عقب افتاد اما در خرداد ماه گذشته عملیاتی و بر این اساس مقرر شد اقلام ضروری دارویی و غذایی از طریق این کانال وارد شود اما این امر که این کانال همه مشکلات ما را حل کرده باشد، رضایت نداریم، هر چند تردیدی در حسن نیست دولت سویس برای راه اندازی کانال نداریم اما در باره کارکرد آن با توجه به بدعهدی‌های آمریکا تردید وجود دارد.

سخنگوی دولت ادامه داد: تاکنون دو تراکنش مالی در این کانال صورت گرفته است و امیدواریم که این کانال به شکل فعالتری عمل کند؛ پیش از این سفر نیز تصریح شد که این سفر ارتباطی به روابط میان ایران و آمریکا ندارد.

ربیعی توضیح داد: بارها موضع رسمی خود را نسبت به گردنکشی‌های رژیم ترامپ اعلام کردیم و تغییری در آن ایجاد نشده که شاهد تحول جدید باشیم و این سفر، یک سفر دو جانبه بوده است.

وی درباره سفر وزیر خارجه هند به تهران افزود: ما روابط دو جانبه ای و مسائل منطقه ای با هند داریم و در این دو جانبه ها نیز صادرات به هند داشته ایم و در بخشی از صادرات به هند از منابعی که در این کشور داشتیم استفاده کردیم و این را ادامه می دهیم؛ بیشتر روابط دو جانبه مطرح است و مسائل منطقه ای نیز بررسی خواهد شد؛ هند از کشورهای دوست دیرین ایران بوده و در شرایط مختلف نیز همکاری های ما با هند مثبت بوده است.

عده‌ای کشور را تا مرز تعطیلی پیش بردند

به گزارش ایرنا خبرنگاری از ربیعی سوال کرد: رییس‌جمهوری در سخنانشان بارها از دوگانه‌هایی همچون «نان و جان»، «دین و جان» و در روزهای اخیر «آموزش و جان» سخن گفته‌اند اما پرسش اینجاست که آیا آمار ابتلای ایرانیان به کرونا نشان‌دهنده موفقیت در زمینه‌ برقراری تعادلی میان این دوگانگی‌ها بوده یا خیر؟

وی پاسخ داد: اتفاقا به‌کار بردن واژه‌های دوگانه به ما کمک می‌کند که بتوانیم بین دیدگاه‌ها و دوگانه‌های مختلف تعادل ایجاد کنیم و این رمز موفقیت ما است.

ربیعی افزود: برگزاری این دوگانه‌ها باعث جلوگیری از افراط و تفریط در هر موردی می‌شود. اتفاقا اینجا جای مقایسه با کشورهای دیگر هم هست. یک عده‌ای ما را تا مرز تعطیلی تولید پیش بردند و هر جایی را که تعطیل می‌کردیم می‌گفتند چرا فلان جا تعطیل نیست. کشوری که با مشکلات و فشار اقتصادی روبه‌رو است آیا مصلحت بود که به تعطیلی برود.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری ادامه داد: بنابراین با بیان این دوگانه‌ها به نقطه تعادل می‌رسیم و در آن نقطه سیاست‌گذاری می‌کنیم که در حقیقت هم جان حفظ شود و توامان عزاداری هم صورت بگیرد، جان حفظ شود و کار هم صورت بگیرد و جان حفظ شود و سلامت و آموزش هم انجام شود. دیدیم که برخی از کشورها هم نتوانستند این دوگانه‌ها را درست مدیریت کنند و فستیوال‌ها و اجتماعات را برگزار کردند و دچار موج سوم کرونا شدند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: آخرین شاهد من دوگانه دین و جان است که دیدیم به شکل تحسین‌آمیزی حل شد و از شکل روضه و مراسم عزاداری رهبر انقلاب اسلامی که الگویی بود، یک عزاداری تنها، ولی اصل عزاداری انجام شد تا هیات‌های جمعیتی بزرگ که عزاداری‌ها را به خوبی انجام دادند.

ربیعی تصریح کرد: براساس آماری که ما داشتیم روزانه ۱۷ درصد پروتکل‌ها مراعات می‌شد ولی این دوگانه را به نحوی جلو بردیم که امروز در صنوف ۵/۷۷ درصد و در بانک‌ها و ادارات ۹۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود بنابراین می شود اینها را با هم جلو برد و تعطیلات کمی هم داشتیم.

تحلیل صادقانه شرایط باید با در نظر گرفتن محدودیت‌ها باشد

سخنگوی دولت گفت: در شرایط اقتصادی که کشور قرار دارد، نیاز داریم که به رشد برسیم و رشد منفی که ما تجربه کردیم کمتر از بسیاری از کشورها بود. امسال هم علائم نشان می‌دهد که انشاءالله بتوانیم از رکود خارج شویم.

ربیعی عنوان کرد: هرگونه تحلیل شرایط چه در میان دوگانه‌ها و چه اینکه بخواهیم درباره سیاست‌ها تصمیم بگیریم، بدون دیدن محدودیت‌های طاقت‌فرسا و نفسگیری که دولت متحمل می‌شود، تبیینی درست و صادقانه به دست ما نمی‌دهد. ما ناچاریم که محدودیت‌ها را ببینیم. من دیدم که در بیان مسائل، گویی محدودیت‌ها وجود ندارد و حتی زمان که شما کوتاه هم بیان می‌کنید متهم می‌شوید به موضوعی که در مورد آن بیشتر صحبت نمی‌کنم.

مختصات نقشه راه یک سال پایانی دولت از زبان سخنگو

ربیعی در پاسخ به اینکه رئیس جمهور قرار است نقشه راه اقتصادی یکساله باقیمانده به پایان دولت را با مردم در میان بگذارد و این نقشه چه تاثیری در زندگی مردم دارد، گفت: تصمیم گیری در این برنامه یک‌ساله صورت گرفته است. یک بخش برنامه‌هایی است که در حال اجرایی شدن هستند و سیاست‌های نوین بوده است این‌ها نیاز دارند که سرعت بخشیده شوند و هم سیاست‌های تکمیلی در این‌ها بیاید و اثربخشی آنها افزایش پیدا کند.

وی افزود: بخشی از این نقشه اثربخش کردن سیاست‌های تدوینی و در دست اجرا است و تکمیل کردن آنها بخشی در سیاست‌ها و برنامه‌های جدیدی در حوزه اقتصاد محسوب می‌شود، که تفاهم‌ها و یا مصوباتی تصمیمات دولتی و برخی اجازه‌هایی که داشته در حال نهایی شدن است آنها اضافه خواهد شد.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری افزود: برخی از این سیاست‌ها توسط وزارت خارجه با هماهنگی چند دستگاه دنبال خواهد شد که با نگاهی به تحولات بین‌المللی، ظرفیت‌های همسایگان و شرایط داخلی اقتصادی کشور در نظر خواهیم گرفت و یک برنامه مدون و منسجم در زمینه کسب درآمد ارزی پیش‌بینی شده است.

ربیعی ادامه داد: بخشی از این سیاست‌ها هم نگاهی است به زندگی روزمره مردم یا تحت عنوان سرفصل معیشت است.

سخنگوی دولت یادآورشد: در مجموع اینها شاکله اصلی نقشه‌راه و برنامه‌هایی هستند که از تداوم برنامه‌ها و اصلاح برنامه‌های جدید و بخشی هم برای نگاه به زندگی روزمره با هم تلفیق شدند و همان طور که مقام معظم رهبری یک سال پایانی را به برنامه‌های سه صد روزه تقسیم کردند، ما هم می توانیم برنامه‌هایی را استخراج کنیم.

وی خاطرنشان کرد: معتقد هستیم هیچ گاه نباید به دولت در حال رفتن نگاه کنیم هرچند در انتخابات این افرادجایگزین خواهند شد اما برنامه‌ها و سیاست‌های ماندگار برای نیمه این دولت و دولت آینده که در قرن جدید می‌خواهد فعالیت کند تا روز آخر بتواند به ساخت‌های مناسبی برای کشور آماده کرده باشد، پیش بینی شده است.

همکاری با کشورها و نهادهای بین المللی برای ساخت و خرید واکسن کرونا

ربیعی در پاسخ به سوالی در مورد اعلام آمادگی ایران و روسیه برای ساخت واکسن کرونا، گفت: در زمینه ساخت واکسن کرونا همکاران ما در وزارت بهداشت با روسیه مذاکراتی انجام داده‌اند و در صورت حصول هر نتیجه ای وزیر بهداشت اعلام خواهد کرد.

وی افزود: با کشورهای دیگر هم در حال تبادل اطلاعات هستیم فقط روسیه نیست و کشورهای دیگر هم دنبال این دانش هستند ما تبادل اطلاعات داشتیم و در این زمینه با سازمان بهداشت جهانی هم همکاری می کنیم. حرکتی که از دستگاه‌ها یا شرکت‌های دانش‌بنیان ما شروع شده بود کارشناسان ما اظهار امیدواری کردند که ما بتوانیم به موفقیت‌هایی دست پیدا کنیم.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با بیان اینکه خرید واکسن هم از منابع مختلف پیگیری می‌شود، گفت: در زمینه نیاز کشور به واکسن‌های مختلف مانند آنفلوآنزا علاوه بر کار داخلی باید نیازمان را تامین کنیم در این زمینه هم منابع تأمین می‌شود و هم مذاکرات صورت می‌گیرد منتهی در بازار جهانی هم در شرایط کرونا داوطلب زیاد و تولید محدود است و ما باید بتوانیم در این رقابت ها دانش خود را در این زمینه افزایش دهیم.

ربیعی درباره لایحه (قبلی) اصلاح قانون انتخابات، که به مجلس دهم ارائه شده و تداوم رایزنی ها با مجلس یازدهم گفت: ما هنوز هم بر لایحه قبلی باقی هستیم و بر آن پافشاری می کنیم؛ لایحه تقدیمی لایحه‌ای جامع است، حاصل تجربه انباشته دستگاه‌های مختلف که در امر انتخابات است که پیش از این دارای مسئولیت بوده اند.

سخنگوی دولت افزود: این لایحه با مشارکت کارشناسان وزارت کشور، صاحب نظران و شخصیت‌های علمی و دانشگاهی، استانداران ادوار، نمایندگان مجالس گذشته، احزاب و کنشگران سیاسی تهیه شده است. به گفته دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری این لایحه یک بار در کمیسیون سیاسی، دفاعی دولت مورد رسیدگی دقیق و مفصل قرار گرفت و کمیته منتخب دولت با لحاظ سیاست‌های کلی نظام انتخابات یک بار دیگر آن را دیده و اظهار نظر کرده‌اند، در دولت چندین جلسه بحث شده است.

ربیعی افزود: این لایحه از جامعیت خوبی برخوردار است، دولت با فوریت آن را به مجلس دهم تقدیم کرد، البته معاون پارلمانی رییس جمهوری در مجلس قبلی دنبال کرد؛ اما متاسفانه اعلام وصول آن در مجلس قبل به طول انجامید و مجلس دهم طرح نمایندگان در این زمینه ارائه کرد که در نهایت مجدد به مجلس یازدهم محول شد و از جمله لوایحی که دولت از مجلس یازدهم درخواست اولویت رسیدگی کرده «لایحه جامع انتخابات» است.

ربیعی افزود: از جزییات این لایحه اطلاع دارم و در تدوین آن هم مشارکت داشتم؛ در این لایحه به وحدت رویه‌هایی که تا بحال وجود نداشت و هممواره مشکل انتخابات ها بوده، توجه شده است، حیطه اختیارات هیات اجرایی و نحوه حضور نامزدها در نظارت را مشخص کرده و به فناوری‌های نوین توجه کرده و نظام مالی انتخابات را شفاف و فعالیت تبلیغاتی را شفاف سازی کرده است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در این لایحه برای آنکه رابطه جامعه مدنی تقویت شود یک نفر از دبیران کل احزاب به انتخاب خود اعضا و کانون وکلا، حضور نماینده مطبوعات و سمن‌ها نیز پیش‌بینی شده است.

وی اظهار داشت: هر گونه طرح و لایحه‌ای برای انتخابات هم باید شفافیت را افزایش دهد و هم ازابهامات جلوگیری کند؛ ارائه کارهای غیرکارشناسی و مبهم کردن تشخیص‌ها به حل مسایل کمک نخواهد کرد، برخی نظریه‌ها و طرح‌های اولیه ارائه شده قطعا نظام انتخابات و صلاحیت را پیچیده خواهد کرد این لایحه می‌تواند در کانون توجه و بحث قرار گیرد.

ابهامات سپرده گذاری یک درصد از دارایی صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار رفع شد

سخنگوی دولت با بیان اینکه «ابهامات سپرده گذاری یک درصد از دارایی صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار رفع شده است» گفت:‌ این سپرده گذاری از ابتدای هفته بعد انجام خواهد شد که موجب پایداری بازار سرمایه و بورس خواهد شد.

ربیعی با بیان این که موضوع بورس در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بررسی شد گفت: از سال ۹۴ مصوبه ای وجود داشته که صندوق توسعه ملی یک درصد از دارایی‌های خود را در صندوق تثبیت بازار سپرده گذاری کند. این مصوبه تاکنون ابهام داشت و این کار انجام نشده بود. اخیرا ابهامات رفع شد و از ابتدای هفته آینده این سپرده گذاری انجام می شود و کارشناسان معتقدند این اقدام موجب پایداری بازار بورس می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
1
16
سلامت مهمتر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
10
6
علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
0
47
آن قدر خبرهای خوش می شنویم، آخرش از خوشی دق می کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
0
33
امیدبخش برای ضعفا یا کاسبان تحریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
0
18
استاد اگر خبری هست همان لحظه بگو مردم بازار بورس و اقتصاد را دچار چالش نکن
چرا شما باید این خبر رو با خیلیهای دیگه بدونید و هر کار اقتصادی چه خرید چه فروش بر مبنای اصل خبر انجام بدید ولی مردم در کما باشند
خبرتون مثل گشایش اقتصادی نباشه تو را به خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
0
16
کدام گشایش و خبر خوب؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
در هییت دولت روزانه چندین منفذ بسته گشوده میشود و که مصلحت نظام اجازه نمی دهد فیلم و عکس آن منتشر شود. ولی شما اصل را بر صداقت این خادمین مردم بگذارید.
والدین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
0
9
بله آقای ربیعی گفتنش آسان است بچه که مدرسه نرود آینده تحصیلی خوبی ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
0
19
غیر از خبرهای امید بخش خبر دیگه ای هم داشته ایم مگه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
از اينها خبر خوش شنيدن غير ممكن است
سالهاست فقط فقط خبر بد ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
0
15
خسته نباشی دلار 25 تومن یور 29 تومن مثل خبر خوش شما مردم فقیر نمی خورد. هیچ سود و فایده ای ندارد مگر اینکه دلار و بقیه ارزها سقوط کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
0
11
هنوز از خبر قبلي از ذوق داريم ميميريم مرگ من ملاحظه من هر روز خبر خوب نميشه كه
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
0
7
چرایکبار هم شده خبر خوش را با وقوع خبر خوش نمیدهید
چک جا خالی بجز بدنامی وبی اعتباری چه خاصیتی تا الان برای شما داشته
که همچنان ادامه میدهید
بزرگان فرموده اند ودرست هم فرموده اند شما هم عمل کنید
که نجات (دولت وملت)درراستگویی است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
راستگویی؟!؟ شوخی میکنید؟؟؟ الان سال ۱۳۹۹ است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
0
8
قطعا خبر خوش برای دولتمردان است نه برای مردم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
0
6
قطعا سفر و عزاداری نباید انجام میشد همانند چند روز اجباری کردن مدارس که باز نباید انجام میشد. اقتصاد باید بچرخد ولی شما با دستان خودتان ویروس را هم در جامعه پخش میکنید و انتظار دارید کسی هم مبتلا نشود!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
آقا اینها هم که چندین بار در روز می گویند نباید این طور شود و نباید آنطور شود و باید اینطور شود. خوب کارشان را کرده اند دیگر شما چه توقعی دارید؟ مثلا توقع دارید که مملکت را هم مدیریت کنند؟؟
Nima
|
Canada
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
0
4
تیتر بیخود نزنید زمانی تحریم ها واقعا برداشته می شود ......
ناشناس
|
United States
|
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
0
8
چرا با مردمتان اینگونه رفتار می کنید وهر روز بدون کمترین گناهی درمانده تر وفقیرتر شان میکنید ونهایتا هم هیچ راهی بجز به فراموشی سپردن
اینکه چه بلایی سر مان آوردید بایک شگرد جدید وارد هر چه بیشتر بدبخت
کردن میشوید !؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
0
10
چند ساله هی میگن منتظر خبرهای امید بخش باشید. خبری هم نیست.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
0
7
وقتی یکی از دولتی ها اسم خبر خوش رو میاره تنم میلرزه
خدا خودش بخیر کنه
دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
2
2
دین ما دین صلح ومذاکره است اقایان اگر بردبرد بود مذاکره کنید واگر برد باخت مذاکره را ترک کنید نگذارید کار به جای باریکی برسد .
بعد از دوسال می بینیم که این روند ی که رفتیم سیاستی اشتباه بود نتیجه این را می گوید .

زود دیر می شود به فکر مردم باشید .
ال طا ها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
0
2
انتظار خبری نیست مرا
نه ز یاری نه ز دیار دیاری
ب
خلیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
0
3
البته خبر خوب سخنگو برای کاسبان تحریم : یعنی یورو ۴۰ هزار تومنی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
0
3
ممنون حاجی از خبرهای خوبی که می دی. فقط یه توصیه: کمی هم به فکر سلامتی خودت باش و بازنشسته شو. حرف اونهایی که تشویق ت می کنند به ادامه خدمت!!!! رو گوش نکن. اونا شرایط ت رو درک نمی کنند. بسه این همه فداکاری. آره حاجی!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
0
2
آقای ربیعی دوصد گفته چون نیم کردار نیست .
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
0
2
آقای ربیعی، از این خبرهای خوش الکی وتوخالی به مردم زیاد داده اید.کاری با مردم کرده اید که اگر خورشید را وسط آسمان به مردم نشان دهید وبگویید روز است مردم حرفتان را باور نمی کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین