کد خبر: ۶۷۰۳۴۴
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸
شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران نسبت به روند اصلاح قانون انتخابات‌ مختلف در مجلس ابراز نگرانی کرد و ضمن تأکید بر ایرادهای قانون انتخابات، و ضرورت اصلاح قانون موجود برخی پیشنهادات مجلس را ناپخته، غیرکارشناسی و سیاست‌زده ارزیابی کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش روابط عمومی حزب کارگزاران سازندگی ایران، جلسه شورای مرکزی این حزب به ریاست محسن هاشمی برگزار شد. کوروش دستپاک دبیر سازمان جوانان حزب کارگزاران سازندگی ایران در ابتدای این جلسه گزارشی از روند راه‌اندازی این سازمان در اردیبهشت‌ماه امسال و فعالیت چهار ماهه آن ارائه کرد.

در ادامه حسین مرعشی رییس کمیته سیاسی، پیشنهادهای این کمیته را برای ورود حزب به فضای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ مطرح کرد و پس از بحث و بررسی از تصویب شورای مرکزی گذشت.

بر اساس این مصوبه، «راهبرد حزب کارگزاران سازندگی ایران، تلاش برای اصلاح امور مختلف در جمهوری اسلامی است. انتخابات از مهمترین ابزارهای اصلاح امور است. برگزاری انتخابات پرشور، فراگیر و رقابتی نیاز جدی کشور و نظام جمهوری اسلامی برای از مشکلات داخلی و خارجی موجود است. توصیه حزب به سیاست‌گذاران نظام در امر انتخابات، فراهم کردن زمینه مشارکت همه جناح‌های سیاسی در انتخابات است. حزب از تشکیل یک نهاد فراگیر و هماهنگ‌کننده برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ در جبهه اصلاحات حمایت می‌کند.»

همچنین به پیشنهاد کمیته سیاسی، تشکیل دو کارگروه یکی برای رایزنی با احزاب و شخصیت‌ها پیرامون انتخابات و دیگری برای تدوین برنامه‌های حزب و بررسی صلاحیت‌های نامزدهای احتمالی به تصویب شورای مرکزی رسید. با رأی اکثریت اعضای حاضر، ترکیب این دو کارگروه انتخاب شدند.

در ادامه جلسه شورای مرکزی، اعضا نسبت به روند اصلاح قانون انتخابات‌های مختلف در مجلس ابراز نگرانی کردند. شورای مرکزی ضمن تأکید بر ایرادهای قانون انتخابات، و ضرورت اصلاح قانون موجود برخی پیشنهادات مجلس را ناپخته، غیرکارشناسی و سیاست‌زده ارزیابی کرد.

همچنین شورای مرکزی ضمن بررسی عملکرد هفت ساله دولت، از اسحاق جهانگیری عضو هیات موسس کارگزاران سازندگی ایران و معاون اول رییس جمهوری دعوت کرد تا با حضور در یکی از جلسات این شورا به پرسش‌ها درباره شرایط کشور و عملکرد دولت دوازدهم پاسخ دهد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین