کد خبر: ۶۷۰۴۹۵
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
در اعتراض به اقدام توهین‌آمیز «شارلی ابدو»
عصر امروز تعدادی از شهروندان تهرانی در اعتراض به اقدام توهین‌آمیز مجله «شارلی ابدو» فرانسه در توهین به پیامبر اسلام «ص» در مقابل سفارت این کشور اروپایی در تهران تجمع کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

در این تجمع که با حضور نیروی پلیس به منظور ایجاد نظم برگزار شد، شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی اقدام این مجله فرانسوی را محکوم کردند. آنها همچنین از عدم واکنش مقامات اروپایی در محکومیت این توهین انتقاد کردند. در این مراسم همچنین پیام مقام معظم رهبری در محکومیت توهین به پیامبر اسلام «ص» قرائت شد.

تجمع اعتراضی شهروندان تهرانی در برابر سفارت فرانسه

همچنین در این تجمع شعارهایی از جمله سفارت فرانسه تعطیل باید گردد، سفیر این سفارت اخراج باید گردد، سازش با دشمنان نقشه خائنان است، رسول آسمانی، منادی خدایی، فرانسه حیا کن، حیا کن، دشمنی با پیامبر را رها کن، دشمن جسارت می کند، مکرون حمایت می کند، قرآن کتاب نور است از دشمنی به دور است، لبیک یا محمد فدای تو یا احمد و... سر دادند.

تجمع اعتراضی شهروندان تهرانی در برابر سفارت فرانسه

تظاهر کنندگان همچنین با تاکید بر دست داشتن آمریکا در هرگونه جنایتی که علیه مسلمانان در هرجای جهان رخ می‌دهد، شعارهایی علیه رژیم آمریکا سردادند. آنها شعار دادند: فرانسه جنایت می کند، آمریکا حمایت می کند، شعار هر آزاده مرگ بر آمریکا، شعار هر ایرانی مرگ بر آمریکا، مرگ بر فرانسه، الله اکبر، خامنه ای رهبر، وای اگر خامنه ای اذن جهادم دهد ارتش دنیا نتواند که جواب دهم...

در ادامه این مراسم پیام اخیر مقام معظم رهبری در محکومیت توهین به پیامبر اسلام «ص» قرائت شد و جمعیت در انتهای آن شعار مرگ بر استکبار، مرگ بر صهیونیسم، مرگ بر فرانسه، مرگ بر آمریکا و مرگ بر انگلیس سر دادند.
سپس یکی از شرکت کنندگان در این مراسم، بیانیه این تجمع را قرائت کرد.
قرار است در پایان این تجمع، شرکت کنندگان به سمت میدان فلسطین راهپیمایی کنند.

به گزارش ایسنا، مجله فرانسوی «شارلی ابدو» روز سه‌شنبه بار دیگر کاریکاتورهای اهانت آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) را منتشر کرد. این مجله فکاهی پیش از این در سال ۲۰۱۵ میلادی به دلیل انتشار کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام هدف حمله قرار گرفته بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین