کد خبر: ۶۷۱۹۹۴
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

حوادث کار جان ۷۵۹ نفر را گرفت

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان مرداد سال جاری ۷۵۹ نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند.
آفتاب‌‌نیوز :

در این بازه زمانی۷۵۹ نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار متوفیات حوادث ناشی از کار ۷۲۹ نفر بود، ۴.۱ درصد بیشتر شده که از فوتی های حوادث کار در پنج ماهه امسال ۷۴۰ نفر مرد و ۱۹ نفر زن بودند این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل تعداد مردان فوت شده در حوادث کار ۷۲۵ و تعداد زنان چهار نفر بود.

در این مدت استان های تهران با ۱۷۵، مازندران با ۵۵ و آذربایجان شرقی با ۵۳ متوفی بیشترین آمار تلفات حوادث کار را داشته اند.

حوادث کار جان ۷۵۹ نفر را گرفت

۴۰ درصد تلفات حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی است

مطابق سال های گذشته، در پنج ماهه نخست سال نیز بیشترین علت مرگ در حوادث کار، سقوط از بلندی است که معمولا حدود نیمی از تلفات این حوادث را به خود اختصاص می دهد. همچنین در مدت ۴۰ درصد مرگ های ناشی از حوادث کار در پی سقوط از بلندی اتفاق افتاده که ۳۰۶ نفر از کل متوفیات را در برمی گیرد.

پس از آن اصابت جسم سخت با ۱۸۴ متوفی بیشترین آمار مرگ در حوادث کار را داشته که ۲۴.۲ درصد از کل تلفات به این علت مربوط می شود.

برق گرفتگی با ۱۱۱، کمبود اکسیژن با ۵۲ و سوختگی با ۳۶ متوفی در رتبه های بعدی تلفات حوادث کار قرار دارند.

۷۰ نفر نیز به دلایلی دیگر در حین کار جان خود را از دست داده اند.

کاهش ۱۱ درصدی مصدومان حوادث کار

بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی، تعداد مصدومان حوادث کار که در پنج ماهه سالجاری به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده اند، ۱۱.۱ درصد کاهش یافته و تعداد مصدومان ارجاعی به پزشکی قانونی در این مدت ۱۰ هزار و ۴۰۲ نفر ثبت شده که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۱ هزار و ۶۹۹ نفر بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین