کد خبر: ۶۷۲۸۶۹
تاریخ انتشار : ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
ادعای پمپئو درباره دلارهایی که آمریکا مانع رسیدن آن به ایران شده است
وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که‌ کمپین فشار حداکثری ایالات متحده علیه ایران موفقیت‌آمیز بوده است.
آفتاب‌‌نیوز :

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگویی با WMAL با اشاره به اینکه واشنگتن در حال اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران است گفت: رئیس‌جمهور ترامپ با این درک که اوباما و بایدن به توافقی دیوانه‌وار با نظام ایران ورود کرده بودند، وارد دفتر ریاست جمهوری شد. این توافقی دیوانه‌وار بود که راهی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای به ایران اعطا می‌کرد و امنیت خاورمیانه، اسرائیل و آمریکا را به مخاطره می‌انداخت. ما سه سال و چند ماه گذشته را برای ممانعت از دستیابی ایران به پول، منابع، ثروت و توانایی برای ساخت سلاح هسته‌ای صرف کردیم.

وی با اشاره به اینکه ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود نخواهد گذاشت که ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد، به اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد و وی را "معمار ارشد کمپین تروریسم در جهان" خواند.

پمپئو: از رسیدن ۷۰ میلیارد دلار به ایران جلوگیری کرده‌ایم/امیدواریم ایران فریاد «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر ندهد

پمپئو ادامه داد: دلیلی ندارد که دولت‌مان به تلاش‌های اقتصادی، امنیتی و دیپلماتیک چندسال اخیر خود ادامه ندهد. این باعث تضعیف نظام [ایران] و امنیت بیشتر آمریکا شده است‌. من به کاری که کرده‌ایم افتخار می‌کنم.

وزیر خارجه آمریکا همچنین در خصوص عدم همکاری اروپا با فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران گفت: آن‌ها می‌گویند که در هدف ما شریک هستند اما همچنان تاکید دارند که توافق هسته‌ای چیز خوبی بوده است. من نمی‌دانم چطور می‌توان این دو تفکر را همزمان در ذهن داشت. ما می‌دانیم که برجام به ایران اجازه تداوم کمپین تروریسم‌شان را داد. این توافق پول و منابع مورد نیاز آن‌ها برای این کار را فراهم کرد. ما امیدواریم که اروپایی‌ها به ما ملحق شوند.

این مقام ارشد آمریکایی در ادامه ادعا کرد: اما اشتباه نکنید، با اینکه تنها ایالات متحده در سه سال اخیر این کمپین را رهبری کرده، کمپین موفق بوده است. نظام حال پول کمتری دارد.

وی در انتها ادعا کرد دولت آمریکا تاکنون از رسیدن ۷۰ میلیارد دلار به ایران جلوگیری کرده است.

امیدواریم ایران فریاد «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر ندهد

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا همپنین بار دیگر برجام را توافقی بد خواند و ابراز امیدواری کرد که اروپایی‌ها از موضع واشنگتن در قبال تهران حمایت کنند.

به گزارش میریج نیوز، وزیر خارجه آمریکا گفت که اروپایی‌ها از یک طرف می‌گویند که با ما اهداف مشترک دارند و از طرف دیگر برجام را توافقی خوب می‌دانند؛ نمی‌دانم این دو مساله چطور هم‌زمان امکان‌پذیر است.

وی طی مواضعی بی‌اساس، بار دیگر مدعی موفقیت‌آمیز بودن کمپین فشار حداکثری علیه ایران شد.

پمپئو گفت که بسیار خوب خواهد شد اگر ایران را به جایی برسانیم که دو هفته پیش در کاخ سفید شاهد آن بودیم. یعنی حق موجودیت دولت یهودی را پذیرفته و فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر شیطان بزرگ و مرگ بر اسرائیل، شیطان کوچک سر ندهد.

منبع: ایلنا و ایسنا

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین