کد خبر: ۶۷۳۴۸۲
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
تحقیقات جدید نشان داده است که ویروس عامل کووید-۱۹ روش بسیار پیچیده‌ای برای اتصال به سلول‌های انسان دارد.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش نیوز، دانشمندان اظهار کردند: این تغییر شکل ویروس ممکن است توضیح دهد که چرا یافتن درمان‌های موثر برای این بیماری بسیار سخت است. اما همچنان راه‌های جدید بالقوه تحقیق برای درمان یا واکسن نیز وجود دارد.

پژوهشگران موسسه فرانسیس کریک لندن و دانشگاه سان یات سن چین توضیح دادند که چگونه ویروس را با آنزیمی به نام ACE۲ در خارج از سلول‌های انسانی مخلوط کردند تا ویروس به همراه خوشه‌های ویروسی روی آن قفل شود.

این مخلوط سریع منجمد شده و زیر میکروسکوپ الکترونی مشاهده شد و نشان داد، پروتئین سنبله ویروس در ۱۰ روش مختلف شکل خود را تغییر می‌دهد.

دونالد بنتون، یکی از محققان این تحقیق گفت: "این یک فرآیند اتصال گیرنده بسیار پیچیده در مقایسه با اکثر پروتئین‌های سنبله‌ای ویروس است. آنفلوآنزا و اچ آی وی فرآیند فعال سازی ساده‌تری دارند. "

این عملکرد به صورت یک معما باقی مانده است. سنبله می‌تواند به محض وصل شدن تغییر شکل دهد و ممکن است این تغییر شکل برای اتصال بهتر باشد. علت دیگر ممکن است روشی برای محافظت از خود در برابر شناسایی آنتی بادی‌ها باشد، به عبارت دیگر با تغییر شکل پنهان می‌شود.

آنتونی وروبل محقق دیگر این تحقیق افزود: "درک این عملکرد بسیار دشوار است. "

به گفته محققان، تغییر شکل سنبله سطوح بیشتری برای تولید واکسن‌ها و داروهای بالقوه برای هدف‌گیری را بیان می‌کند. در نتیجه با درک این عملکرد، می‌توانیم درباره روش‌های درمانی فکر کنیم تا سطح گیرنده یا خود سنبله را هدف قرار دهند و در آن قرار بگیرند و به عنوان دارو عمل کنند.

نتایج این تحقیق در نشریه Nature منتشر شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین