کد خبر: ۶۷۳۷۵۹
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
فردی را که رئیس جمهور آمریکا برای عضویت در دیوان عالی این کشور معرفی کرده قبلا وکالت گروهک تروریستی منافقین را به عهده داشته است.
آفتاب‌‌نیوز :

«ایمی کانی بارت»، گزینه مورد نظر «دونالد ترامپ» برای عضویت در دیوان عالی آمریکا است که سابقه وکالت گروه تروریستی منافقین را دارد.

بنابر گزارش واشنگتن پست، ایمی بارت سال 2017 وکالت این گروهک تروریستی به عهده گرفته تا نام آن را از لیست سازمان‌های تروریستی آمریکا خارج کند.

فوت «روث گینسبرگ» قاضی لیبرال دیوان عالی آمریکا در 28 شهریور ماه فرصتی را برای ترامپ فراهم آورده تا سومین قاضی مورد نظر خود را در این مسند بگمارد، اقدامی که باعث خشم دموکرات و خشنودی جمهوریخواهان خواهد شد.

دیوان عالی 9 عضو دارد و مستقیما از سوی رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب می‌شود. اعضای این دادگاه مادام‌العمر هستند و همین موضوع بر اهمیت انتخاب این افراد می‌افزاید.

دادگاه عالی آمریکا بالاترین مرجع حل اختلاف مربوط به به مسایل مهم از جمله انتخابات این کشور است و تصمیم‌گیری نهایی در موارد بروز اختلاف بین دولت و کنگره بر عهده این دادگاه است.

ترامپ اکنون این فرصت را دارد تا ترکیب قضات دیوان عالی آمریکا را به نفع جمهوریخواهان تغییر دهد. اکنون جمهوریخواهان اکثریت شکننده 5 به 4 در برابر دموکراتها دارند و ترامپ می تواند با انتخاب فرد مورد نظر خود این موازنه قدرت را 6 به 3 تغییر دهد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین