کد خبر: ۶۷۳۸۲۴
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۳
به دنبال اتهامات آزار جنسی
خانواده تاکئو سکینه، خبر فوت ناشی از خودکشی این سرآشپز مشهور ژاپنی فرانسوی را سه شنبه اعلام کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

به ادعای نزدیکان این سرآشپز ۳۹ ساله، آقای سکینه پس از اینکه هدف اتهامات دروغین «آزارواذیت های جنسی» قرارگرفته بود، دچار افسردگی شدیدی شده و نهایتا دست به خودکشی زد.

اولین رستوران این سرآشپز فرانسوی با نام «درسو» در سال ۲۰۱۶ توسط یکی از راهنماهای آشپزی، فودینگ، مقام بهترین رستوران در پایتخت فرانسه را بدست آورد.

سرآشپز مشهور خودکشی کرد

تاکئو سکینه پس از آن دومین رستوران «فیوژن آسیایی» خود با نام «Cheval d'Or» یا «اسب طلائی» را در پاریس تاسیس کرد.

به گفته خانواده این سرآشپز فرانسوی وی از دو ماه پیش در پی انتشار اتهامات آزارجنسی علیه خود دست از کار کشید و دچار افسردگی شدید شد.

خانواده وی با انتشار بیانیه ای روز چهارشنبه «اتهامات علیه این سرآشپز را تخریب وحشیانه علیه او» عنوان کرد.

آنها در این بیانیه تاکیدکرده اند که هیچ شکایت رسمی به اتهام آزار جنسی از تاکئو سکینه انجام نگرفته است و هیچ گونه تعقیب و تحقیقات قضایی علیه او در دادگاه های فرانسه گشوده نشده است.

سارا برگر، شریک زندگی و مادر دو فرزند این سرآشپز، بیانیه را روی شبکه های اجتماعی قرارداد. پیش تر در ماه اوت گذشته، وب سایت آتابولا تحقیقات طولانی در مورد سوء استفاده جنسی و آزار و اذیت در آشپزخانه های برتر رستورانهای مشهور فرانسوی منتشر کرد و در یکی از این تحقیقات اعلام شد که «یک سرآشپز مشهور ژاپنی» که نامش محفوظ است «می تواند در ماه های آینده به تجاوز جنسی متهم شود».

همین وب سایت نوشته است که یک زن ۲۵ ساله کانادایی ادعا می کند در ژانویه سال ۲۰۱۹ در حالی که در خواب بوده دو بار مورد تجاوز جنسی تاکئو سکینه قرارمی گیرد.

روز سه شنبه پس از اعلام خبر خودکشی تاکئو سکینه، سرآشپز مشهور دیگر فرانسوی، گی مارتین، متهم به آزارواذیت جنسی یک زن شد. فلورانس شتله سانچز ادعا کرد که پنج سال پیش این سرآشپز او را در یکی از بخش های آشپزخانه بدور از چشم بقیه مورد اذیت و آزار جنسی قرارداده است. گی مارتین تمامی اتهامات علیه خود را رد کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین