کد خبر: ۶۷۵۶۴۵
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
دندانپزشک منخصص ریشه دندان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی یادآور شد: با وجود آن که زدن ماسک سبب افزایش تنفس دهانی و خشکی دهان می شود، اما استفاده از آن در شرایط بیماری کووید 19 ضروری است.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر مریم گل محمدی گفت: در شرایط بیماری کووید 19 بهتر است به دلیل خشکی دهان و افزایش تنفس دهانی بهداشت فردی را با حساسیت بیشتری رعایت کرد.

وی با بیان این که زدن ماسک به تنهایی عامل ایجاد پوسیدگی دندان نیست، افزود: با توجه به آن که با زدن ماسک بزاق دهان کمتر می شود و خشکی دهان زمینه پیشرفت پوسیدگی های ایجاد شده را سرعت می بخشد، توجه به بهداشت فردی در شرایط کنونی بیشتر از گذشته توصیه می شود.

وی توضیح داد: ماسک زدن موجب ایجاد پوسیدگی جدید دندانی نمی شود، بلکه به دلیل کاهش بزاق و شست و شوی کمتر روند پوسیدگی های موجود در دندان ها را افزایش می دهد.

این عضو هیات علمی دانشگاه اظهارکرد: در شرایط کنونی باید فواصل مراجعه به دندانپزشک کمتر شود تا با مراجعه به موقع پوسیدگی های سطحی درمان شود .

وی زمان مراجعه به دندانپزشک در شرایط کنونی به منظور پیشگیری از ایجاد پوسیدگی های عمیق را هر سه ماه اعلام و خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی زدن ماسک الزامی است و می توان با افزایش سطح بهداشت و مراجعه زود هنگام از عواقب جبران ناپذیر پوسیدگی های درمان نشده پیشگیری کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین