کد خبر: ۶۷۵۶۹۵
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
نماینده شادگان در مجلس گفت: مسئولان استانی در خصوص طرح‌های مربوط به سیل، گزارش دروغ به رئیس جمهور دادند در حالی که مشکلات سیل در شهرهای خوزستان هنوز حل نشده است.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام و المسلمین مجید ناصری نژاد شامگاه امروز بعد از پایان جلسه افتتاح طرح‌های بازسازی شده سیل فروردین ۹۸ با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با وجود تلاش نمایندگان برای تأمین آب بخش کشاورزی و اصلاح بخش‌های آسیب دیده از سیل ولی واقعیتش این است که ما اراضی زیادی را در ایام سیل از دست دادیم که بر اثر نفوذ جریان سیلابی که هم شور بود و مشکلات جدی داشت خیلی از اراضی تخریب و نخل‌ها از بین رفت که متأسفانه اصلاح نشدند. یکی از درخواست‌ها این بود که نخل‌هایی که بر اثر سیل و خشکسالی‌های قبل از آن از بین رفته، اصلاح و بازسازی شود که تاکنون انجام نشده است.

ناصری نژاد بیان کرد: نخل داران دیگر روحیه کار کردن روی زمین را ندارند؛ آن عزمی که برای کاشت نخل و ثمرگیری وجود داشت دیگر موجود نیست و این موضوعات باعث شده که تلاش و زحمات کشاورزان دیگر به یأس و ناامیدی تبدیل شود.

نماینده مجلس: مسئولان به روحانی گزارش دروغ دادند / مشکلات سیل حل نشده

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال با تلاش بسیار، کمی آب تأمین شد که رشد خوبی هم حاصل شد و این نشان دهنده وجود داشتن زمینه برای کار و نتایج مطلوب است ولی متأسفانه عدم رسیدگی‌ها باعث می‌شود که به عقب برگشته و شاهد افت کار شویم.

ناصری نژاد با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی کشور، گزارش‌های دروغی است که به مسئولان ملی می‌رسد و آنها هم به مردم اعلام می‌کنند، تصریح کرد: امروز در جلسه‌ای حضور داشتیم که اعلام کردند همه اراضی و مشکلات ناشی از سیل اصلاح شده که این‌طور نیست؛ ما بین مردم و کشاورزان حضور داریم و خسارت‌های ناشی از سیل در بخش‌های مختلف و همچنین در بخش کشاورزی هنوز پرداخت نشده است. در بخش راه نیز اصلاح لازم صورت نگرفته است؛ راه‌هایی را داریم که در زمان سیل خراب شده و تا حالا بلاتکلیف رها مانده است.

وی عنوان کرد: مسئولان استانی گزارشی به رئیس جمهور ارائه می‌دهند که همه چیز درست شده و مردم راضی و خوشحال هستند که رئیس جمهور هم اعلام می‌کند علی برکت الله و طرح‌ها افتتاح می‌شوند. این گزارش‌های دروغ چرا مطرح می‌شود و چرا به اینها اعتبار می‌دهند و بعد هم آن را به مردم اعلام می‌کنند؛ چرا این سوالات از را مسئولان مربوطه یا وزیر می‌پرسید، بهتر است از مردم یا نمایندگان مجلس که نماینده آنها هستند، پرسیده شود.

ناصری نژاد تاکید کرد: وقتی از ما سؤالی بپرسند، واقعیت را بیان می‌کنیم و حرف دل مردم را اعلام می‌کنیم؛ ما هم انصاف را رعایت می‌کنیم و برای همراهی در جلسه شرکت می‌کنیم ولی وقتی در این جلسات رسمی دروغ گزارش می‌شود، به عنوان اعتراض سالن را ترک کردیم. در شهرهای آسیب دیده از سیل مانند دشت آزادگان، شوش، شادگان، اهواز، شوشتر، خرمشهر و آبادان چه گذشته و واقعیت چیست؟ چرا باید این‌طور آمار غلط را به رئیس جمهور گزارش دهند؟

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز مراسم افتتاح طرح‌های بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل ۹۸ به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور برگزار شد.

نمایندگان خوزستان در مجلس به همراه وزیر جهاد کشاورزی در این برنامه در سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان حضور داشتند.

برخی نمایندگان خوزستان در این نشست عقیده داشتند آماری که از سوی وزرای جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی در خصوص بازسازی مناطق سیل زده خوزستان به رئیس جمهور ارائه شد، غیر واقعی بود.

برای نمونه وزیر راه و شهرسازی در این نشست اعلام کرد که راه‌های روستایی خوزستان که در جریان وقوع سیل فروردین ۹۸ آسیب دیده بودند، بازسازی شده‌اند که نمایندگان به شدت با چنین ادعایی مخالف بودند و اعلام کردند مناطق بسیاری وجود دارد که به دلیل نبود اعتبار هنوز بازسازی نشده‌اند.

همچنین وزیر جهاد کشاورزی هم به رئیس جمهور اعلام کرده است که خسارت سیل به صورت کامل به کشاورزان شده که این امر نیز مورد اعتراض نمایندگان خوزستان در مجلس قرار گرفت.

در این جلسه نمایندگان خوزستان وقتی با ارائه آمار نادرست از سوی وزرای دولت روبرو شدند به نشانه اعتراض جلسه را ترک کردند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین